Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #962 üzenetére

    Pont az a lényeg, hogy én nagy ívben teszek rá, hogy szegény Konami-nak mennyi pénzébe kerül a játék elkészítése. Nem véletlenül lett a MGS ilyen presztízsű. Nem véletlen lettek a korábbi részek egytől egyig a korszakuk legmeghatározóbb játékai. Eddig is ugyan így dolgozott Kojima. És nem kicsit segített Kojima a Konaminak eddig, hogy a cég oda jusson ahol most van. Mert a szaros PES és Yu-Gi-Oh játékain kívül nem sok mindent tudnak felmutatni. Castlevania 'oszt ennyi. Szóval inkább arany tálcán kéne hordozniuk Kojima szan-t és fényesre nyalni a....-t amiért feltette a játékipar térképére őket.

    Az pedig tény, hogy a legjobb játékok akkor születnek amikor teret engednek a kreativitásnak, a szakértelemnek. Lásd GTA sorozat, Blizzard játékok, és hosszasan sorolhatám még. Persze ez nem olcsó mulatság. De van olyan mikor a profiton felül az elismerések fontosabbak. Amiket később lehet kamatoztatni.

    Persze én mindig is ellene voltam ennek a kapitalista, iparos felfogásnak a játékiparban. Többször leírtam, hogy régebben ez nem erről szólt. A játékkészítés nem a pénzszerzésről szólt elsősorban. De a világ megváltozott. Túl nagyra nőtt ez az iparág ahhoz, hogy néhányan ne kezdjék el kihasználni ezt. Amint a nagy Wall Street-i befektetők elkezdték felfedezni mekkora pénz is rejlik ebben, és bevásárolták magukat a cégekbe onnantól kezdve csak a profit számít már. (Persze Japán cégek esetében nem jöhet szóba gondolom a Wall Street..)

    Azt is leírtam már, hogy Kojima meghurcolásával és (remélem csak ideiglenes) bukásával az utolsó bálvány is ledőlt számomra. Az ember aki a kreativitást, elhivatottságot, mérhetetlen szakértelmet, jelentette számomra még ebben az iparban.

    Igazából ezt szerintem csak az érti aki mindegyik MG részt végigjátszotta, és megértette, hogy Kojima mekkora univerzumot, és története szánt nekünk játékosoknak.
    És sajnos úgy gondolom, hogy még mindig nem a Phantom Pain lesz az a rész aminek az utolsónak kellene lennie. Nem tudom elképzelni, hogy minden elvarratlan szál lezárulhat ebben az egy epizódban.
    De sajnos meg kell barátkozni a gondolattal, hogy nem lesz tovább..

    A Team Fortress 2-vel pedig mi a baj, ami állandóan a 3. legtöbb játékos által játszott játék a steam-en?

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák