Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Amikor azt mondjuk (pl a Pana FZ18-ra), hogy csúnya zajos a képe jpg-ben, és csak raw-t érdemes használni, akkor mi a viszonyítási alap? Nézegettem tesztképeket, de igazából nagyon béna vagyok a dologhoz. A nyilvánvaló hibákat, elmosásokat, zajosodásokat észreveszem, de alapvetően nem iylen szemmel nézem a képeket.

    Egy ultrakompakt Fujival kezdtem a digitális pályafutásom vagy 6 éve, utána vettem egy Fuji S3500-at. És igen, voltak képek, amin én is észrevettem a zajosodást mindkét gépnél. Most egy Samsung i70-et használok (meg néha még ritkán a Fuji S3500-öt), mert elegem lett az állandó AA akkus bénázásokból: van itthon vagy 20 darab, de a NiMH akkuk nem az örökkévalóságnak készülnek, és egyik vacakabb, mint a másik, sőt, olyat is kifogtam, ami eleve hibás volt, és a két-három próbatöltés során kinyírta a társait is. :( Mindezek miatt nálam csak Li akkus gép jöhet szóba, ami jelentősen leszűkíti a kört.

    A Samsung i70-et ajándékba kaptam, és bizony észrevehetően gyengébb képeket csinál a Fuji S3500-nál is. Viszont Li-akkus, marha sokat bír egy feltöltéssel, akkor töltöm amikor akarom, akár USB-portról is, emellett pici és gyors. Mindenképpen megtartom rohangálós gépnek, de mellette szeretnék egy jobb gépet is.

    DSLR gépre sajnálom a pénzt, a keretem kb 80e Ft (új gép esetében, de felőlem jöhet használt is), ezt már csak párezerrel lépném túl az esetleges kiegészítők kedvéért (memóriakártya, táska, pótakku, ilyesmik).

    Nézegettem a kínálatot, de elég tanácstalan vagyok. Témának elsősorban a gyerekeimet szeretném fotózni, meg nyaralások, családi események során használnám a gépet, nem sok művészi vénám van, de ha látok valami szépet, hajandó vagyok többet szöszölni a beállításokkal, és nem árt, a van is mit állítani (A Fuji S3500-on pl nemigen van). A képek nagy része ezzel együtt nagyrészt azért automata módban készülne. Nagy tele, széleslátószög előny, nem tudom ugyan, hogy mennyit használnám, de ilyesmiket szeretnék. Képstabiliztorról megintcsak nem szeretnék lemondani, ha tehetem, kerülöm a vaku használatát, meg a magasabb zoom érték miatt is jól jön.

    Fuji, Canon gépek tetszenek, de az AA NiMH akkuk miatt kilőve, ebben hajthatatlan vagyok. Elsőre a Pana FZ18 tetszett meg, kérdés, hogy a képminőségére vonatkozó fanyalgás a kategóriához képest áll-e meg, vagy a DSLR-hez szokott szemnek gagyi csak a jpg tömörítése? Olvastam anno az S3500 vásárlása előtt a Fujiról is, hogy zajosak a képei, végülis ez be is igazolódott, de hozzáteszem, hogy bár észrevettem a jelenséget, nagyon nem zavart. Hogyan áll a jelenség egy 30-50e Ft-os kompakt géphez képest? Egyáltalán miért érdemes bridge gépet venni, ha már semmi jót nem tudtok elmondani a képminőségéről? Technikai sznobizmus ez, vagy tényleg gáz a hétköznapi szemnek is? A raw képektől kicsit tartok, totálisan béna vagyok az utólagos képszerkesztéshez, néhány képpel szívesen eljátszogatok, de hogy mindegyiken utómunkákat végezzek, ahhoz nem érzek magamban lelkierőt.

    A szempontjaim alapján az alábbi gépeket találtam, jöhetnek a prok és a kontrák:

    - Panasonic FZ18 (FZ8?)
    - Nikon P80
    - Sony H50 (H10)

    Egyéb ötlet? Persze azt is mondhatjátok, hogy ilyen igényekkel inkább vegyek egy 50e Ft-os kompaktot, nem sértődök meg rajta, magam is elgondolkoztam ezen is, párom meg csak örülne, ha kevesebbet költenék. :D

    Előre is köszönöm a válaszokat,

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rumos14 #11993 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat mindnekinek. Most már legalább tudom, mi a különbség egy ultrazoom (nem is igazi bridge) és egy átlagos kompakt között. Azt hiszem, hogy eleve az extra szolgáltatások miatt került ez a kategória a látóterembe, úgyhogy mindneképpen ennél maradok.

    Rumos kolléga képeit nézegettem ([link] annak, aki még keresi őket), a színhűségen kívül nemigen láttam különbséget 100% nagyításon sem, persze a monitorom is a fene tudja, hogy hogyan van beállítva. :U ha jól értem, akkor ezek a raw jelölésű képek már szoftverrel kezeltek. Tudna valaki dobni valahova netre kezeletlen és kezelt raw képet, ha nem túl nagy kérés?

    Philo: DSLR nekem már tényleg túlzás, ráadásul fogalmam sincs, hogy milyen obit keressek egyáéltalán hozzá, és nem tudja azt a háttérszolgáltatást nyújtani, mint egy ultrazoom, hogy ha lusta vagyok rendesen használni, akkor fullautomataként működjön. Az FZ18-nak pl az automata módját több helyen is olvastam, hogy dicsérték.

    A zajszűrés-hibákat én rumos14 képein nem látom, kicsit félve kérem, hogy mutassátok meg őket, mert utána meg lehet, hogy nem fogom tudni nem észrevenni, és nekem sem lesz soha semmi sem elég jó... :U

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz philoxenia #12000 üzenetére

    Ez a kitobi, ez miről szól pontosan? Alap objektív, amit adnak a géphez, jól értem? Mit tud egy ultrazoom optikájához képest? Milyen (és mennyi, és mennyibe kerülő) objektívet kell még venni egy alap DSLR-hez, hogy rendesen lehessen használni? Létezik-e DSLR gép Li-akkuval, vagy náluk is az AA-s NiMH a divat? Ilyen hülye kérdések után még mindig ajánlanál-e nekem DSLR gépet?

    :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Szten Márs #12002 üzenetére

    "Zajt akarsz látni?"

    Na, ez kicsit tankcsapdásra sikerült, ha nem is szó szerint... A tábla jobboldalán a sötét színű kövek? Na, ezt ha jobban megnéztem volna, akkor talán még én is észreveszem, de én a fő témára koncentráltam, nem a részletekre.

    60k egy stabilizátoros teleobjektív? Atyaég. Utálom a DSLR gépeket... :U

    LCD megint alapkövetelmény, sajnos kocafényképész és családapa lévén erről nem tudok lemondani, szemmel kell tartanom a fotó témáját fényképezés közben is, és nem csak a nézőkén keresztül, sajnos ezek ilyenek...

    Egyébként egyre inkább az a benyomásom (már amellett, hogy még annyira sem értek a dologhoz, mint hittem), hogy nekem elég lenne egy jobb kompakt gép is, de játékszernek egy ultrazoomot még hajlandó vagyok megfizetni. A kiegészítő szolgáltatásai annyira épp elegendőek, amivel én elvagyok, egy DSLR már túlságosan sokba kerülne nekem - ha nem is maga a váz, de biztosan nem tudnám megállni, hogy rászánjam magam további extra kiadásokra.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ottkar #12007 üzenetére

    "a témát a monitoron kevésbé tudod szemmel követni mint ha fél szemmel a keresőt másikkal a témát nézed"

    Akkor is, ha a téma néhány láncát letépve elszabadult páréves apróság, akiknél arra is figyelned kell, hogy mikor esik hasra, mit vesz a szájába, mit ken szét a szép ruháján, és mivel püföli éppen a másikat? :D

    Sajnos két gyerek mellett a kép komponálására sokszor csak annyi időm van, hogy irányba állítsam a gépet, és megnyomjam a gombot. :U Persze vannak nyugodt pillanatok, de ritkák, ilyenkor viszont szeretnék is elszöszölni a beállításokkal, ezért is szeretnék valami kompaktnál azért kicsit komolyabb gépet.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rumos14 #12010 üzenetére

    Szten, Rumos, köszönöm a tanácsokat, megerősítettetek abban, amire eredetileg is gondoltam, mármint a saját igényeim tekintetében, illetve hogy ennek megfelelnek ezek az ultrazoom gépek. Egyelőre marad játékban a Pana FZ18 és a Nikon P80, Sonyt valahogy senki nem ajánlotta, úgyhogy egyelőre félreteszem, de ha valahol összeakadok vele, akkor azért a H50-et megnézem személyesen is. Olympos, Canon, Fuji pedig továbbra is az AA akkuk miatt kilőve.

    Még egy kérdés: használt FZ20/FZ30/FZ50 jó vétel lehet? Némelyik egész elfogadható áron megy az aprók között... Mennyiben hoztak ezeknél többet az új modellek, jelesül az FZ18?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Nagya21 #12015 üzenetére

    Nem egy professzionális érv, és kicsit szégyellem is magam miatta, de azt kell mondanom, hogy a Kodakok nekem dizájnra nem tetszenek... :(

    Rumos: Ez utána teszt uán: [link] úgy érzem, hogy együtt tudnék élni egy FZ50-nel, de csak ha tényleg jó áron lehet hozzájutni. 120e Ft-ot azért nem adok fényképezőért... Kínálnak ilyet 70e-ért is, ami már-már gyanúsan olcsó, a baj az, hogy miután nem értek hozzá, így csak olyantól vennék használtan ilyen komoly fényképezőt, akiben 100%-ig megbízok. :U

    FZ18-akat is néztem használtan, de abból még egy új példányt is ki tudok gazdálkodni, ha kell.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz neooen #12099 üzenetére

    Szia,

    Megalkudtan egy FZ18-ra használtan, de az eladó visszalépett, úgyhogy végülis nem lett belőle semmi. Ezen felbuzdulva felmentem BP-re és körülnéztem néhány elektronikai mamutnál, hogy mik vannak, és hogy néznek ki élőben. Megmondom őszintén, hogy komoly csalódás volt. Ami tetszett, az a Pana FZ50 és a Fuji S9500 (vagy 9600, már nem is tudom) volt, de ezek meg nekem drágák egyelőre. A többi nem győzött meg, élőben nagyon komolytalannak tűntek. Persze nem kétlem, hogy egy átlagos kompakthoz képest okosak, de nekem nem éri meg az árkülönbözetet. Úgyhogy nem vettem semmit, inkább gondolkozom még, aztán eldöntöm, hogy rászánjak-e ennyi pénzt egy komolyabb gépre. Elnézve a DSLR és objektív árakat, az mindenesetre biztos, hogy DSLR gépet nem veszek, amíg nem nyerek lottóötöst. :D

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Fejezzétek be az agymenést, fiúk-lányok, mert kezdek lefáradni...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dorka73 #12826 üzenetére

    Kicsit irigyellek őszintén szólva. Hasonló igényekkel jöttem én is ide olvasgatni, aztán elmentem gépösszefogdosásra, kaptam kölcsön egy hétre ismerősöktől bridge gépet (Oly 560UZ), meg használtam korábban 5500-as és 9500-as Fuji-t is. A piacvizitnek az lett a vége, hogy 100e alatt nem kapnék még olyan bridget sem, ami tetszik, úgyhogy most nézegetem a belépőszintű tükörreflexes gépeket, és próbálok eligazodni köztük. Szóval pont az ellenkezője történt, mint nálad. :U

    Egyébként ha már így szóba került, valaki megvilágosíthatna, hogy mi az érdemi különbség a Canon sorban egymás után következő modelljei, mint pl 300D, 350D, 400D között. A specifikációkat látom, a kérdésem az, hogy gyakorlati szempontból miben nyújt többet egyik, mint másik. 350D már volt a kezemben, az tetszett. A másik modell, amit nézegetek, az a Nikon D40 (javítva!), kérdés, hogy ez élőben hogy néz ki, és mennyire áll kézre, mennyire kényelmes - mondjuk a 350D-hez képest.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cassidey #12847 üzenetére

    Jogos a helyesbítés, belépő DSLR-t keresek, tehát a Nikon D40-re gondoltam. Javítom is a hozzászólásban.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz johnjohn #12843 üzenetére

    Köszönöm a linket, feltámadt a céges netünk, végre be is jön valami. Elkezdek olvasgatni itt is, illetve a pixmania-n találtam pár részletes tesztet ezekről a régebbi gépekről is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dorka73 #12862 üzenetére

    Nem hülyeség, kéne rendezni egy Ph!-s fotóstalálkozót, ahol vállalkozó szellemű tapasztaltabb fórumtársak beavathatnák a kezdőket néhány újdonságba, és megmutatják a gépüket - persze ha hajlandóak kiadni a kezükből. Ja, hogy van ilyen? :DDD

    Amúgy meg nehogy azt hidd, hogy kicsivel is közelebb állok a konkrét gépválasztáshoz nálad, ráadásul nekem utána még valami obit is vennem kell (gondolom) a kitobi mellé, és ahhoz sem értek, úgyhogy nem lesz egyszerű kör.

    Tényleg, mire, mennyire elég egy kitobi? Gondolom az elején kezdésnek, bohóckodásnak, tanulásnak okés. A makrót nem erőltetném (egyelőre, aztán ki tudja, mi lesz), de valami egyszerűbb teleobjektívet gondolom illik beszerezni hozzá.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dorka73 #12902 üzenetére

    A 3 hetes túrára kérj kölcsön egy ismerőstől egy egyszerű kompaktot egy ismerőstől egy nagy memóriakártyával, és kattintgass állandóan. Szerintem egy idő után rá fogsz állni, hogy neked mi a fontosabb: a tárgyak, épületek, látképek, vagy az emberek. Tapasztalatnak mindenképpen jó lesz. Arról nem is beszélve, hogy a jó gép mellett mindenképpen szükséges egy zsebkompakt is a jövőben is - egy dslr-t nem visz magával az ember mindenhova, egy ultrakompakt viszont bármilyen retikülben elfér. a mobiltelefonos fényképekbe ne menjünk bele, azért annyira mélyre még én sem ereszkednék, hogy az E51-em 2MP-es fényképezőjével egy megbeszélés whiteboardra skiccelt vázlatain kívül bármit le akarnék fényképezni.

    Én kb 5 éve kattintgatok már kompakt gépekkel, nekem a legfontosabb, hogy bárhol járunk, bármit csinálunk, a családomat tudjam fényképezni. Kicsit sajnálom, hogy eddig csak 'ész nélkül' nyomkodtam a gombot, mentségemre legyen mondva, hogy alap dolgokra próbáltam figyelni azért, rendes felszerelésre meg úgysem lettt volna pénzem (az első kompaktomat 5 éve még 110e-ért vettem, gondolhatod, mennyibe került akkoriban egy dslr gép). Szóval számomra a legfontosabb, hogy úgy fényképezzek portrét (akár egész alakosat, akár csak arcot), hogy az jellemző legyen arra, ahol éppen járunk, amit éppen csinálunk. Az más kérdés, hogy egy pár éves kis manót elkapni néha még egy sportfotósnak is nehezére eshet. :D

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz philoxenia #12915 üzenetére

    Munka közben tárgyfotók, igen. Azon kívül azt is írta, hogy egyelőre "semmilyen fotós nem vagyok", azaz a munkáján kívül még nem tudja, hogy pontosan mit szeretne.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák