Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flagstaff

    tag

    válasz #19482368 #48683 üzenetére

    Egyelőre annyit csináltam hogy a gép BIOS-át a "vész"BIOS-ból újrahúztam, az azt írja a manual hogy a felhasználó által nem frissíthető semmilyen módon így feltételeztem hogy érintetlen. Kergettem rajta Linux Live disztróról vírust de semmit nem talált. Viszont egyelőre (kopp-kopp) megszűnt a gyanús p2p forgalom.
    Egyébként vidék, nagyváros, családiházas övezet. A WIFI-met más nemigen babrálja mivel 1-akinek net kell annak be van kötve 2-akinek nincs az pedig olyan idős hogy gépe sincs. Még azzal sem kell foglalkozzak hanyas csatornán menjen a 2,4GHz, mert rohadtul mindegy annyira nem zavarjuk egymást, ergo kb elképzelhetetlen hogy valamelyik szomszéd próbálna meghekkelni.
    A szolgáltatónk UPC, de még egy öreg CISCO eszköz van csak hozzá még azelőttről hogy bármiféle router funkció lett volna bennük. :-) A fiú gépe egyébkét kimondottan ritkán használt, uis hét közben nincs gépezés tanulás van a hét végi gépezés pedig a hét közben mutatott teljesítményétől függ. Maradjunk annyiban nincs minden hétvégén bekapcsolva. :-D A többi cuccos napi használatban van azokon is végigkergettem a vírusokat de nem lelt semmit.
    Mindenesetre most úgy tűnik helyreállt a rend, a router önmagán lefuttatott egy víruskeresést de nem talált semmit, az adatforgalom mondhatni nulla, (kimenő 0KB,bejövő 1KB/sec körül ingadozik) és most már egy nap után sincs tele az Intrusion Prevention log-ja. Ettől még az email értesítéseket bekapcsolva hagytam ha valaki mégis ismét próbálkozna, hát tudjak róla akár nap közben a távollétemben is.
    Routeren az admin felületre a net felőli belépés letiltva, alapértelmezett felhasználónév/jelszó pedig nincs azt én adtam meg SK mindkettőt. Amit nem használok vagy csak úgy láttam/éreztem jónak azt mindent letiltottam. Persze ettől még biztos be lehet jutni, de nem Julcsa néni 5000Ft-os TPLink routere alapértelmezett beállításokkal. Könnyen lehet hogy még az előző router (bár az is be volt állítgatva) idejében fertőződött meg a gép és fel sem tűnt míg ez az új munkába nem állt.

Új hozzászólás Aktív témák