Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz AtHoS #31258 üzenetére

    Hát még ez is csak a jéghegy csúcsa, de mindenképpen ki kell próbálni többet is, h teljes képet kapj róla. :K
    Bitdefender nekem bejött, igaz kicsit akaszt, boot-ot elnyújtja, én 2013/2014/2015-ös verziókat használtam, utóbbi maradt is volna, ha virtuális gépeken nem szabotálja a netet... mert azt sehogy sem tudtam rajta beállítani, h ne kavarjon bele, ezért váltottam az ESET-re...
    CIS is tetszett, azt használtam Win7-en, illetve egy másik gépen 8.1-en is, de az állandó riasztásokat/ ablakfeldobásokat, új szabályok létrehozását meguntam...
    Biztos van ilyen eltávolító is, amit írsz (jó lenne tudni melyiknél) , de ebből is látszik, h több esetben szükséges a csökkentett mód, mert normál módban, működő oprendszer alól, bizonyos AV összetevőket nem mindig tud eltávolítani megfelelően a hagyományos uninstall tool.
    ESET-nek az uninstall tool-ja prímán működik, a lényeg, h csak ezzel csökkentett módban kell elvégezni az levakarást, ha előtte programok és szolgáltatások alól is leszedted félig-meddig, akkor tudom elképzelni, h a gyári removal tool nem talál eltávolítandó terméket.

    AVG-nél nem értem a dolgot, mert minden előtte való AV, "szakszerűen" lett leszedve, előtte pont ESS8 volt, azt is a fenti módszerrel. Direkt nem volt megnyitva semmi program, még böngésző se, nem futott semmi kiegészítő védelem (pl. MBAM). Amint rámentem a telepítésre, egyből fekete képernyő, csak az AVG ablaka látszott, minden elérhetetlen 8.1 alatt, se tálca, se kezdőképernyő, se Charms Bar semmi...csak Ctrl+Alt+Del billentyűre reagált, még szerencse, h újra tudtam indítani. Persze azt megvártam, h telepítője végezzen, de menet közben semmi hibát nem jelzett, kiírta, h minden verry happy... :D
    Aztán restart után elég hosszú boot, BD-vel vetekedett, de kicsit használgatva is érezhető volt a lassulás.
    Oprendszer eredeti, minden frissítés felpakolva, semmi mókolt szoftver, ezért sem értem.... :F Ha még béta lenne (de kész, gyártói oldalról leszedett 64 bites), vagy egy Win10 TP-n csinálná, azt megérteném.
    Lehet aztán AVG is a friss telepítést kedveli, de nyilván csak az "ő" kedvéért meg nem fogom újratenni a rendszert... :N Főleg, h a többi AV-nál meg semmi problémát nem okoz ez.
    Annak nagyon nem örültem volna, ha úgy betesz, h el sem indul, minden esetre nekem ennyi elég volt és inkább váltottam. Most ESS 8 van rajta, ami kifogástalanul működik.
    Akinek nem volt ilyen gondja, annak örülök, használja egészséggel!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák