Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz MagLev #25512 üzenetére

    Hali!

    A végével kezdem. Szóval fel kell küldeni a fájlokat az adott gyártónak elemzésre, aztán amiket valóban károsnak ítélnek meg, az legközelebb már bekerül az adatbázisába.

    "Szerinted akkor most mi a helyzet ezzel?"
    100 mintán végzett teszt(plusz hogy nem is 100 kártevő van benne) az bolha pöcsén a pattanás. Nem lehet belőle egyértelmű következtetéseket levonni, még akkor sem feltétlenül, ha valóban siralmas eredményt produkál. Az ugyanis, hogy 100-ból 1-et talál, az valóban lehangoló, de ha nem használod azt a progit(aminek amúgy meg több milliós adatbázisa van), akkor az a több millió kártevő is garázdálkodhat, amit meg ismer.

    Számomra ezek a kis mintán végzett tesztek azért érdekesek, mert jól látszik belőlük, hogy vannak olyan termékek a piacon, amik képesek folyamatosan/stabilan jó/nagyon jó/kiugróan jó eredményeket produkálni, kis minta ide vagy oda.

    Szóval az ilyen "kicsi" teszteket a helyén kell kezelni, nem lehet ilyen kis minta után lehúzni egy szoftvert.(bár sajnos az is igaz, hogy vannak, amelyek folyamatosan nagyon rossz eredményeket hoznak)
    Ráadásul összehasonlítani 2 terméket ez alapján, megint csak teljesen értelmetlen, mert a mintákon alapuló felismerés az csak egy szelete(igaz fontos része) a teljes védelemnek.
    (Gondolok itt arra, hogy ha nem is ismeri fel az adott progi a kártevőt, az nem jelenti automatikusan azt, hogy ha futtatnád, akkor sem szólna semmit az adott biztonsági progi.)

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • sfdrakex

    nagyúr

    válasz MagLev #25512 üzenetére

    Symantec antivírust használok ami a norton vállalati cucca, nekem nem szokott mellette kártevők hada bejönni, átszktam nézetni a gépet mással is mellette, régen 2005 körül használtam Nortont baj azzal se volt de jobban lassította a gépet, naponta jönnek a frissitések, szépen dolgozik, ha valaki meg nem ésszel netezik mind1 mit használ. Egyébként sok vírust írtó ugrik olyna dolgokra is amikre nem kéne, nálam crackekre szokott érzékeny lenni, néha, azokat nyirja ki pedig nem kéne :D

    Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Aktív témák