Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scarletiel

    senior tag

    válasz Soulles #23 üzenetére

    És mit nyersz egy OC-val? Még ha megnyered a szilikon lottót, nagyjából alulfeszeléssel, meg órajel emelésekkel ki tudsz hozni átlag +5-10 közötti fps-t játékokban. Ahol kevés az fps, ott nem ez fogja megváltani a világot, hanem új kártya fog kelleni. OC-ban egyedül az alulfeszelésnek van értelme, hogy alacsonyabb legyen a hőmérséklet azonos teljesítményen. De szvsz 5 fps-ért biztos nem húzogatnám a kártyát. Igen tudom itt majd megjelennek emberek akik majd mondják, hogy denekiazassassinscreedbenplusz20fpsthozott. Jah én meg majd elhiszem, hogy ekkora teljesítményt benne hagytak a kártyában és minden full stabil :)

    Ne vedd magadra nem rád értem, csak semmi értelmét nem látom húzni egy kártyát.

  • Scarletiel

    senior tag

    válasz Soulles #26 üzenetére

    De itt nagyon egyszerű a matek viszont vásárláskor. A 3070 szarul van pozicionálva, a 3060ti meg túl jól sikerült. Értelemszerűen megvenném vagy a 3060ti-t vagy ha a pénz nem számít, akkor a 3080 a kövi lépcső és a 3070 felesleges. Plusz ismét, ha mondjuk egy jövőbeni játékban a 3060ti produkál majd Ultra mellett 37fps-t akkro húzva nagyjából 42-45-t fog. Vagyis így is úgy is le kell venni High-ra a beállítást, hogy meglegyen a 60fps. Ha meg az ultra továbbra is a cél, akkor váltani kell. Ha 55 fps-ed van akkor meg nem fogod észrevenni azt a +5-8fps-t hacsak nincs monitorozva és nem látod. Ellenben elbactál vele napokat, esetleg instabil is lehet egy két játékban stb. Okosan kell vásárolni és nem 100 dollárral többet kifizetni +10 fps-ért átlagban, mert ahol elfogy a kártya ereje, ott az OC se fog segíteni semmit se.

  • Scarletiel

    senior tag

    válasz Soulles #33 üzenetére

    Igen és látszik, hogy 10fps-t nyertél vele. Nem sok. Mondjuk azt, hogy legeslegjobb esetben nyersz vele annyit, hogy 2 tier között legyen a kártyád félúton és akkor már nagyot mentél a szilikon lottón. 10 fps meg gyakorlatban semmire nem elég, sem RT-ben sem RT nélkül. 80 fps-nél számít 10fps? Nem mert nem veszed észre. 30 fps-nél számít 10 fps? Jobb lesz tőle de csak akkor ha fix stabil 40-en tudna maradni és akkor is vágyakoznál a 60fps-es fluid élményre, tehát ugyanott vagy. Amikor eljutsz arra a pontra, hogy OC-val akarod még életben tartani a gaming hobbid, akkor már rég megérett a cserére. Persze lehet még 2 évet elszenvedni 30-40 fps-el csak szerintem ha van pénz erre a hobbira van pénz új kártyára is. :R

    Synthwave:

    Nem minden generációt ismerek, de amit te említesz az szerintem szökőévente egyszer fordul elő inkább. Persze akkor érdemes meglépni. Amit én akarok kihozni az egészből, hogy általánosságban a kártyahúzásnak nincs értelme, mert legjobb esetben nyersze vele +10fps-t és az valós használat során nem sokat ér. Ha egy OC-val nyernél vele 20 fps-t stabilan nna akkor már rendben lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Scarletiel

    senior tag

    válasz blountex #43 üzenetére

    Annak én is több értelmét látom, csak ne lenne az, hogy a DLSS 2/FSR 2 az csak az előző genig, utána vegyél új gent, hogy legyen DLSS3 meg FSR 3....

Új hozzászólás Aktív témák