Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #52931072

    törölt tag

    válasz Béééla #26 üzenetére

    Ha mindenki mindent nulláról fejlesztene ki, asszem még mindig az első kőbalta prototípusát reszelgetné valaki. Elképzelem ahogy a tatárokat megállítja egy sereg ügyvéd anno, hogy az összetett íj jogait egy osztrák kovács vette meg, ezért nyugaton azt nem használhatják, vagy fizessenek minden darab után licenc díjat. :DD

    Feketelaszlo

    Szerintem eleve számolnak is vele, hogy csak bizonyos ideig lehet őrizni a titkokat. Illetve mindenki lop a másiktól, így senki nem kerül túlzott előnybe. Sztálinék is lopták a komplett atomprogramot, meg kb minden mást is. Fordítva már nyűgösebb, egyrészt nem nagyon van mit ellopni, másrészt sokkal nehezebb beférkőzni a totális kontroll miatt.
    Kínában kicsit más a szitu, mert a nyugat vitte oda a technológiát, hogy otthon spóroljon a bérköltségen. A részvényesek az anyjukat is eladnák( ha kéne valakinek) egy kis plusszért. Szóval a fagyi visszanyal.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Béééla #42 üzenetére

    Az alap 20 éves szabadalom 5 évvel meghosszabbítható, és a szerzői jog nemzetközi, mindenhol 70 év ami szerintem is vérlázító.
    De valóban még senki nem magyarázta el, hogy egy drogos "művész" miért előrébbvaló mint egy műszaki szakember. Mármint azon a nyilvánvaló tényen kívül, hogy a nagy kiadók még több pénzt tehetnek így zsebre a semmiért.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák