Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    Statikus tartalom kezelésével mi a helyzet ilyen gaming OLED monitor esetén?

    Mostanában nem követtem az OLED monitorokkal kapcsolatos híreket, de régebben például OLED TV-ket munkára használó userek-nél (1-2-3 éve) volt jó néhány szabály amit be kellett tartani, (pl start menü elrejtése, fényerőt levenni, képernyő pihentető bekapcsolása 1-2 perces inaktivitás után, asztal háttér statikus feketére állítása stb) és még így is jellemzően előfordult a "ghosting" 1-2 éves OLED TV-k esetén, amiket napi 6-8 órában használtak. (reddit-en olvastam főleg)

    Tudom hogy ez "gaming" monitorként van hirdetve de 1-1 játékban itt is előfordulhat hogy a HUD statikusan van jelen akár órákra is. Más gyártók írnak 3 éves garanciáról "burn in" ellen de nem találtam kifejtve, hogy ez pontosan mit is jelent (pl csak a képernyő x % esetén vagy akármilyen panaszra adnak egy új monitort, akár egy pár centis csíkra ami beégett?), illetve akkor 3 év után ugyanúgy esélyes a beégésre? Vagy ezen már sikerült túllépni és van valami megnyugtató módja a statikus tartalom beégés elleni elkerüléséhez 2024-ben? (nem azokra gondolok akik 3 évente kicserélnek mindent, hanem aki hosszabb távon tervez egy ilyen monitorral, legalább 5-6 évre de akár 8-10re is)

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák