Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karmaresz

    senior tag

    Sziasztok!

    Tegnap előtt csatlakoztam én is a klubhoz egy wifis 600x3D-vel. Csak a net elérése miatt wifi-s, mivel körülményes lenne a kábelezés a tévéig. A filmek külső HDD-ről USB kapcsolaton keresztül mennek.
    Egyelőre azonban inkább kálvária, mint élvezet a használata, illetve most eljutottam oda, hogy nem is tudom használni a "medert".

    Előre is elnézést, hogy hosszú leszek, de le akartam írni minden fázist, hátha menet közben követtem le a hibát.

    A filmjeim egy USB3-as 3Tbyte-os WD vinyón vannak.
    Első beüzemelésnél az volt a problémám, hogy nem tudtam rávenni a movie scraper-t működésre. A wifi ment, hiszen feliratot minden további nélkül le tudtam szedni, de az adatbázishoz nem csatlakozott.
    Jött egy upgrade 3.01-ről 3.02-re, majd egy yaDIS-os próbálkozás az adatbázis építésre. Ez tegnap este szépen sikerült is, viszont miután visszadugtam a 600-ba a HDD-t, egy csomó könyvtárban nem látott video file-t. Ezek mind olyanok voltak amiket korábban látott. Egy gyári értékek visszaállítását követően nekem is jött az imdb-s licensz elfogadása, ami után már egyesével, a szerkesztés menüből sikerült a movie scraper-t is működésre bírnom, viszont a korábban nem látott videókat most sem látta, valamint a teljes főkönyvtárra még mindig nem ment a scraper.
    A mappaszerkezetem nem az elvárt volt, mivel a Movies főkönyvtár alatt volt Comedy, Action, Sci-fi ...stb. folder és azokban a filmek a megfelelő alkönyvtárakban. Gondoltam, próbaként akkor egy, a med által egyáltalán nem látott "Western" könyvtár tartalmakat megszüntetek és létrehoztam egy Movie nevezetű könyvtárt a gyökérmappában. Ide, az előírásoknak megfelelően bemásoltam minden mappát a westernből. Most oda jutottam, hogy visszakötve a HDD-t a Med-re, egyáltalán nem látja a WD hdd-t. 10 percet várva az még mindig nem jelent meg a rendszerben. Mindezt úgy, hogy mind a notebookom, mind a tévém, ha arra közvetlenül rákötöm, tökéletesen látja a teljes könyvtárszerkezetet és mindent le is játszanak. A port fizikailag nem lehet hibás, mivel egy usb-s pendrive-ot minden további nélkül lát a MEd most is.
    Mit tegyek? Hibás a med-em, vagy én rontottam el valamit? :W
    Előre is köszönök minden tanácsot. :R

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

  • karmaresz

    senior tag

    Korábbi hozzászólásomban jelzett hiba, vagyis hogy a Med nem olvasta a HDD-t megszűnt. Ehhez mindent le kellett mentenem, majd formatálnom a HDD-t. Úgy tűnik nagyon érzékeny a FAT táblára és hiába látja még a notebook, illetve a TV beépített lejátszója, ő már nem találja a könyvtárakat. Annak aki külső HDD-vel használja, nagyon ajánlom, hogy csak kikapcsolt állapotban húzza ki a HDD-t a Med-ből, tévéből, illetve használja az USB Disk Ejector programot windows alatt a HDD leválasztására.

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

  • karmaresz

    senior tag

    Lenne egy kérdésem is:

    Movies könyvtárban tárolom a filmeket, alkönyvtárakban, de ömlesztve az összeset. Lehet-e valamilyen úton-módon olyan custom jukeboxokat létrehozni a kedvenceken belül, hogy pl.: magyar szinkronos filmek, vagy kalandfilmek, ázsiai filmek?
    Legjobb persze az lenne, ha a műfaj szerinti szűrés eredményét el tudnám tárolni valahogy és a kedvencekből elérni, de nem tudom, hogy van-e erre bármi megoldás. Amire nincs szűrés, ott magam is bedobálgatnám manuálisan a szükséges, vagy releváns filmeket, de egyelőre azt sem tudom, hogy ez működik-e valahogy.

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

  • karmaresz

    senior tag

    válasz Zsmester89 #2123 üzenetére

    Az a helyzet, hogy én is ezt gondoltam, de ez nem feltétlenül elég.
    Ezt a Mede8er hivatalos fórumáról idézem:
    "Win7, 8, 8.1 users - Safe Removal is incompatible with the linux NTFS code. Instead use Utility to Eject the Mede8er (or shared external USB drive) - USB Disk Ejector http://quickandeasysoftware.net/software/usb-disk-ejector"
    Nagyon érzékeny a kicsike. :(

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

Új hozzászólás Aktív témák