Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    12 évesen tüszős mandulagyulladásom lett. Már akkor javasolták, hogy ki kell venni (én ökör és a szüleim sem mentek bele), találunk majd más alternatív megoldást. Elmentem fürdőbe, sokszor gőzkabinba + antibiotikum. Elmúltak a tünetek, de kb. 17 éves koromban visszajött a tüszős mandulagyuszi. Egészen most tavaszig (kb. 2 havonta begyulladt a mandulám, állandó 37 fok körüli hőmérsékletemelkedés, a mandulám termelt valami fehér váladékot, ami megszilárdult és nyomkodhattam...hiába mentem el fül-orr-gégészetre, azt mondták, szedjem ezt az antibiotikumot és nyomkodjam ki magamnak :Y a megszilárdult váladékot a mandulámból, egy hét után visszamentem, tünetmentes voltam, aztán 1 hónap múlva ugyanúgy visszajött...mégcsak kenetet sem vettek a mandulámról, hogy mi fertőzi...''valami bakteriális fertőzés''...LOL) kísértett a rossz mandula, de betelt a pohár, kivetettem 22 éves fejjel. Péntek reggel be a kórházba, péntek dél körül kaptam a lidokainspray-t a torkomba és egy tabit, hogy vegyem be. Jött az ápoló, tolószékbe be és be a műtőbe. Beöltöztettek, kaptam a nyelvem alá és a mandulámba fájdalomcsillapító injekciókat, és elkezdődött a műtét: ollószerű eszközzel körbevágta a doktojnéni és csipegett kifelé a mandulámat, majd a sebet valamilyen elektromos ''sütővel'' behegesztette, volt is finom szaga az égett véres húsnak :)
    Műtét után be az ágyba; ne nyeljek, ne köhögjek és meg ne mukkanjak. Fájt iszonyatosan, jött a nővérke a teával, benne a fájdalomcsillapító, ezt meg kellett inni egy szuszra, elég jól tűröm a fájdalmat, de ez tényleg, mintha kb. sünit nyelnél...utána beszunyáltam, estére kaptam teát + Cataflamot (vízben oldódót), 2-t meg is ittam belőle szépen. Este elkezdett vérezni a mandulám helye mikor WC-re mentem, kaptam egy vérzésgátló szurit a seggembe. Másnap reggel kifli+szalámi a reggeli, és csodák csodájára teával szépen meg tudtam enni, hatott a Cataflam, csak jól össze kellett rágni.
    Szombat délben hazamehettem, kaptam Cataflamot, a következő 2 hetet otthon töltöttem betegszabiban, nem volt épp fájdalommentes, de ki lehetett bírni Cataflammal, csak mindig evés előtt kellett bevenni. Nem muszáj pépes kajákat enni, csak jól össze kell rágni őket (vasárnap már rántotthusit ettem), és bőségesen kell folyadékot mellé fogyasztani.

    Azóta akár jégkását is önthetek az arcomba, semmi bajom mégsem, kitűnően vagyok. Úgy látszik én azon szerencsések közé tartoztam, akiknek tényleg csak a mandulájukkal volt probléma, legalábbis azért ezt lekopogom (kopp kopp kopp). Azóta még csak meg se hűltem, a műtét előtt viszont szinte egy kis hideg üdcsi, és be is gyulladt a mandulám...szóval én eddig áldom az eget, hogy rászántam magam a műtétre...kis rossz, de utána maga a megváltás.

  • c41r0^

    őstag

    válasz pemete2 #37 üzenetére

    de ez a gyengébb immunrendszer miatt lehet...amióta az én mandulámat kivették, a torkom se gyullad be...ezelőtt meg állandóan beteg voltam, ami ezekszerint a rossz mandulára vezethető vissza...

    szerintem fontos szerv, de ha egyszer az a góc, és visszarántja a gyógyulás után is az embert a betegségbe, mert a baktériumok/vírusok egyszerűen onnan nem tudnak kitisztulni, akkor ki vele

    esetedben valószínűleg nem lett volna indokolt a műtét, és ami vírus/baktérium bekerül a garatba, nem szűri meg a mandulád (mivel már nincs), így a torkodat támadja, és az viszont érzékeny nálad

  • c41r0^

    őstag

    válasz pemete2 #39 üzenetére

    értem én...ezt mondom, hogy az esetedben nem lett volna indokolt kivenni...és ehhez társul a kivétel utáni sok kellemetlenség, mert az orvosok nem tudják, mennyire erős vkinek az immunrendszere...vkinek nehezen, vkinek könnyen begyullad mandulahiány esetén a garat környéke, légcső, stb.

    az orvosok is követnek el hibát, de az egészséges mandulát nemtom melyik veteti ki, ez könnyelműség volt részükről, az biztos...

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák