Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz attiati #2171 üzenetére

    Azért ne felejtsünk el egy(két) dolgot:

    - jelenleg a netto fizetésem a bruttó 62,18 %-a... (tehát önmagában nincs baj azzal, ha ez lemegy 60%-ra...)
    - sem az állami nyugdíj sem az mnyp önmagában nem lesz elég arra, hogy az aktív időszakodban elért életszínvonalat finanszírozza
    - az optimális a szó jelentése legjobb, tehát a "legoptimálisabb" használata nem a leghelyesebb...

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz attiati #2171 üzenetére

    Természetesen szó sem lesz ilyen nyugdíjról, csak szándékosan sarkítottam minden egyes tételnél az állami rendszer javára, ami még így is csak egy nagyon rossz jövőképet tud nyújtani. :))

    Igen 2013-tól jönnek majd az igazi finomságok. Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy a magyarok hogy fogják majd fogadni az utánna szép lassan pár év alatt beadagolt intézkedéseket. Most ugye beterelik a nyugdíjjárulék fizetők 96-98%-át az állami rendszerbe, ezután pedig a nyugdíjuk rettentően könnyen alakítható lesz majd.

    -2013-ig a nettó bér alapján számították a nyugdíjat lásd a leírásom
    -2013-tól csökkennek a szorzók de a bruttó bér alapján számítják a nyugdíjat, emiatt itt ki kéne számolni, hogy ez mekkora csökkenést jelenthet valójában, de nem akkorát mint első látásra gondolják.

    Eztuán jönnek a lényegi intézkedések:
    1, pl.adóköteles lesz a 2013 után nyugdíjba vonuló réteg nyugdíja (-16%)
    2, hallottam olyat is, hogy a 2013 előttiek nyugdíját szuperbruttósítják, hogy nettóban az aktuális adórendszerben ugyanannyit kapjanak mint az eddigi nyugdíjuk, viszont esetleges változás esetén már őket is érinteni fogja az adórendszer (nem tudom, hogy ezt meg merik-e lépni, politikailag inkább az első példát egyszerűbb megvalósítani, választási kockázat nélkül
    3, az egészségügyi kassza hiányát látva +Xév múlva jöhet a bejelentés, hogy a nyugdíjasoknak is kell egészségügyi hozzájárulást fizetnie, amelyet automatikusan levonnak majd

    Emellett én a 2027-re 65 évre emelkedő nyugdíjkorhatárt is nagyon durvának tartom. Valaki írta itt, hogy ennek köszönhetően a férfi lakosság 33%-a meg sem éri majd a nyugdíjkorhatárt. Ehhez képest a Franciáknál 60->62évre történő emelésnél már tüntetnek meg gyújtogatnak, nálunk pedig nem érdekel senkit.
    Szerintem rettentően látszik, hogy nálunk pénzügyileg képzetlen a lakosság, nem érdekli mi lesz vele 10-15év múlva, teljesen más birka mentalitás. A nyugdíjintézkedések kapcsán is az össz. kérdés amit kaptam ismerősöktől annyi volt, hogy mennyi lesz a reálhozam, és mikor lehet már gyorsan felvenni és elkölteni. :D

Új hozzászólás Aktív témák