Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fido01

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy ideje már követem a kripto bányászatot sajnos csak megfigyelőként, mondhatni a DYOR-n túl vagyok viszont nagyon sok kérdés jár még a fejemben, ha hülyeséget kérdezek bocsi, lehet a válasz triviális mindegyikre.
    1, Egyrészt mindenhol azt olvasni, hogy már késő beszállni (teszem hozzá ezt már 2017 óta hallom-látom, hogy felreppen) az ETH PoS-ra átállás elvileg jön jövő év első felében, véleményetek szerint mi lesz a forgatókönyv? Tudom senki nem látja a jövőt, de ugye a standard modell szerint a számolási kapacitás jelentős része ( kivéve az ASIC gépek) átállnak RVN, ETC,ERG és hasonló altokra, ahol jelentősen csökkenni fog az 1 egységre jutó reward, és a millió dolláros kérdés, hogy az árfolyam milyen mértékben képes követni.
    2, Van bármi féle kimutatás arról, hogy a teljes hashrate hány %-a ASIC? ugye ez igen fontos lehet a későbbiekben.
    3, Visszatérve a késői beszálláshoz, jelenleg cca 6-7 ezer/mh áron lehet VGA riget építeni, én ahogy nézegettem ez a top-end kártyákon kívül kb azonos összeg legyen az 2060, rx 6700 bármi, eszerint nagyjából 10 hónap a roi áramfizetés után. Azzal tisztában vagyok, hogy ez a jelenlegi árfolyamon történő jövőbeni becslés ami ugye elég képlékeny, viszont az elmúlt évek során szinte mindig itt körül alakult a megtérülés majd ha ugrott az árfolyam akkor rövidült (és eddig a kilengésektől eltekintve 1-2 éves időtávon mindig nőtt) Ha vállalkozói szemmel nézem, nem tudnék most olyan befektetést mondani ami 10 hónap alatt visszahozza az árát. (ha valaki tud azt szívesen veszem ;) ) és akkor még ott a rendszer maradványértéke.

    Összegezve ezeket véleményetek szerint megéri beszállni avagy nem?
    Sokszor hallom, hogy inkább vegyek kriptót a pénzből az sokkal tutibb megoldás, viszont ha olyan üzleti modellen gondolkozok ahol egy kezdeti nagyobb befektetést követően a működési költségeket (áram, adók esetleg hitel) fedezem a maradék megtermelt coint pedig stakelem nekem jobban tetszik, de lehet csak azért mert így olyan mintha havi jövedelmem lenne.

    És akkor a végére az egyéb:
    1, Ha abból indulok ki, hogy fix öszegű tőkém van, szerintetek melyik az életképesebb olcsóbb (rtx2060 pl) vga-ból több riget építeni avagy drágábból kevesebbet, mert itt ugye 2 változó van, a több vga esetén ha meghibásodás történik kisebb időszakos veszteség ér, viszont a mh/w rosszabb ezért a fix működési költségeim magasabbak.
    2, Stabil bányász rig esetében (értsd: megfelelően szellőző, esetleg hűtött, pormentes környezetben működő optimalizált videokártyák) élettartamára van valami általános tapasztalat?
    3, mi a helyzet az ASIC gépekkel? (pl litecoin vagy hasonló) Én eléggé ódzkodok tőlük tekintve, hogy rengeteg a scam, illetve a garancia hiánya, hibásan érkezik stb, ráadásul ahogy látom értelmes megtérülési idővel max alibabaról lehetne rendelni (ott pedig ugye nagyon meg kell válogatni kivel akarok üzletelni) Van ennél megbízhatóbb hely ahonnan lehet rendelni nem scalp áron?

    Sajnos ez hosszú lett, azért remélem valaki végigolvassa :)
    Köszönöm

  • Fido01

    aktív tag

    válasz koxx #71767 üzenetére

    igen a 3090 lenne a legjobb de arányaiban sokkal drágább mindegyiktől :D
    Igen ez lett volna a lényeg, hogy tegyük fel, hogy bír egy VGA 3 évet mondjuk (bár többet is, de annyi gari szokott rájuk lenni) az időszak alatt ha folyamatosan termel és mondjuk még önerőből meg is kell finanszíroznom az áramot akkor is 3 éves időtávon jelentős profitot lehet vele realizálni (ha nem épp akkor omlik be az árfolyam).
    Az Asic-ot igazából el is vetettem, nekem az a túl szép, hogy igaz legyen kategória, ha nem a legoptimálisabb esetet nézem, ráadásul nem vagyok mérnök, se jártas pl egy komolyabb szervizelésben.
    Köszönöm a válaszod :)

  • Fido01

    aktív tag

    válasz Dare2Live #71771 üzenetére

    Köszi a válaszokat, kicsit még értetlenkedek ha nem bánod :)
    1, azaz kb annyit fog termelni a jelenlegi rendszer mint az áramfogyasztás? (ugye mostanában a teljes bevétel kb 10-12%-a megy el áramra) ez esetben egy erős 80-90%os esést jelent bevételi oldalról.
    2, igen itt arra gondoltam, hogy az ETH Asicok esnek ki a játékból
    3, itt az elszámolást nem igazán értem mire gondolsz. Az ÁFA-val egyébként hadilábon állok, most kértem állásfoglalást a nav-tól.
    Na de napelemrendszer: whattomine-t segítségül hívva egy 6600XT 80w-ot eszik óránként, ha tegyük fel nagyobb rendszert építek legyen mondjuk 4*8 kártya az 2,6 KW fogyasztás/óra, ehhez akkor egy igen nagy napelem kellene nem?
    1, használt VGA-ban nem nagyon gondolkozok már csak azért sem mert annyival nem olcsóbbak, hogy megérje a kockázatot.

    Köszönöm válaszod :)

  • Fido01

    aktív tag

    válasz Dare2Live #71775 üzenetére

    gyors matek után kijött, hogy ehhez kb 19KWp-es rendszert kellene telepíteni ami kb 5,0-5,5millió ha van szabad 110nm tetőfelületem :D

  • Fido01

    aktív tag

    válasz viharhozo #71782 üzenetére

    a network hashrate így leírva tényleg elég ijesztő dolog :O
    nem is gondoltam arra spekulálni, hogy megint csúszik 1-2 évet a pos csak mint lehetőség benne van a pakliban szerintem (bár lehet már nincs és tényleg legkésőbb jövő áprilisban itt lesz)
    1, igen sajnos én is észrevettem, hogy a múlt heti matekhoz képest is minimum 10%-os drágulás van, ahogy írtam a 6-7.000/mh árat már inkább 7 fölött van idehaza.
    2, ez mondjuk szerintem tiszta sor, kérdés, hogy pos után kilő e az árfolyam vagy csak lassan kúszik felfelé., de lefelé nem hiszem, hogy tartósan mozogna.
    Sajnos ilyen téren (is) nagyon amatőr vagyok és nem látom se a piaci rést se az opciót, hogy mi fog történni, vagy mi lesz a következő nagy dobás, és lehet hogy csak a félek, hogy kimaradok belőle érzés van bennem, de szerencsére (vagy sajnos) ahhoz már elég öreg vagyok, hogy ne ugorjak azonnal bele bármibe.

    Egyébként se lesz egyik napról a másikra milliós tőkém hozzá szóval az hogy ma mi történik irreleváns az én helyzetemben, aztán kitudja lehet 1 hónap múlva már tisztul a kép.
    Azon is gondolkoztam, hogy építek egy riget és meglátom hogyan működik a dolog, aztán ha bukta akkor se akkora mint mondjuk 6-8nál, és 1 rig még a házban is elférne és nem kéne a garázst átalakítanom.

    Egyébként én nem hiszek semmiben, arra keresek megoldást miből lehetne pénzt csinálni, mert ahogy érzem a klasszikus 9-5 melóval nem :D

  • Fido01

    aktív tag

    Valaki próbálta már a 3060 Ti Mini-t? vajon mennyivel rosszabb a teljesítménye? Hivatalos adatlap szerint cca ugyanaz mint a normál, csak kisebb. (3 helyett 2 venti,) Vagy pont emiatt ratyi, mert melegedne nagyon?

  • Fido01

    aktív tag

    válasz 2018 #72646 üzenetére

    hát az alapján, hogy mennyi ideje ígérgetik.... :D

    Tényleg mennyi ideje is jött ez először fel? 5-6éve?

  • Fido01

    aktív tag

    válasz Zsopa #72653 üzenetére

    nincs ebben semmi trollkodás, csak az én (és lehet hibás analógiám), de szerintem egy olyan ajánlat ami szerint a befektetésed 2 hét alatt megtérül majd fix hasznot termel, ráadásul minimális tőkebefektetés mellett szerintem 100% scam, ha létezne ilyen egyrészt mindenki ezt csinálná másrészt meg senki nem adná el a gépet főleg ennyiért.

  • Fido01

    aktív tag

    válasz Zsopa #72661 üzenetére

    alaptalan az ingerültséged, és emiatt nem is mennék bele mélyebben hogy miért nincs igazad.
    Az Alibaba mint oldal alapvetően nem scam amúgy, lehet is találni olyan forgalmazókat/termékeket amik nem átverések. Én is szoktam nézelődni, ha vásárlásra adod a fejed, kíváncsian várom mi a tapasztalatod a rendeléssel és a postázási idővel kapcsolatban, mert sajnos magyarországi tapasztalatot keveset lehet olvasni neten.

  • Fido01

    aktív tag

    válasz Zsopa #72678 üzenetére

    Sajnálom ha flegma vagy fellengzős megnyilvánulásnak tűnt a "túl szép, hogy igaz legyen" klasszikus, de azt továbbra is fenntartom, hogy olyannyira életszerűtlen az általad linkelt ár, hogy feleslegesnek tartottam hosszasan ecsetelni miért gondolom én így (és csak én, ez nem tanács, vagy konkrét tapasztalat az adott termékkel, eladóval)
    Az általad hozott példák az alábbiakban sántítanak:
    1, futárkodás esete: tekintsünk el tőle mennyi egyéb járulékos költsége van az említett példának és csak egyet vegyünk alapul, a te munkaidődet, azzal csak keresel pénzt ha vezeted az autót, ebből kifolyólag jó befektetés lenne ha akár csak napi 2-3 órát a miner mellett kéne töltened?
    2, ház esete: a lakás kiadás egyébként rettentően jó befektetés, viszont jó esetben 12-15 év alatt kapsz annyi bérleti díjat mint a vételárad (annak idején a portfolio elég sokat foglalkozott ilyen számításokkal, ha esetleg érdekel) ez alapján az itteni 2 hetes megtérülést nem is szabad egy kalap alá venni.

    Egyébként az elmúlt években rettentően sok csalásról lehet olvasni, lásd banki adatlopások, adathalász programok, MLM rendszerek, de még ismert bróker cégek is buktak meg, így én személy szerint annyit javaslok, hogy legyél nagyon körültekintő, járj utána az eladónak, vedd fel vele a kapcsolatot, kérj minta terméket, paypal-es vagy egyéb lehetőleg chargebackes fizetést, és még akkor sincs rá garancia, hogy nem szívod meg, egész egyszerűen azért mert sokkal könnyebb csalással pénzt keresni.

  • Fido01

    aktív tag

    Sziasztok!
    A bitcoin topciból át lett irányítva ezzel a kérdéssel ide, és szeretném leszögezni, hogy ez amolyan látókör tágítás/helyzetelemzés akar lenni, nem abba kérek tanácsot, hogy holnap reggel honnan vegyek 12db S19-et :)

    Nem tudom, hogy mekkora számban vannak akik BTC-t bányásznak manapság itt fórumon, mondjuk ha nincs senki az is árulkodó :)
    Mindenesetre a jártasabbak biztosan tudnak nekem segíteni.
    1, kb milyen tartományban mozog reálisan egy asic ára ($/th vagy btc/th-ben kifejezve) mostanság? egy ideje keresgélek már és iszonyatosan nagy a szórás az árakban, de amiket "megbízható" boltnak címkéznek ott azért jellemzően drágábbak az eszközök (átlag 80-100$/th), illetve van ezeknek MSRP áruk?
    2, az eredményességhez minimum nagyon olcsó áram kell, mit jelent a nagyon olcsó? 0,06$/kwh körüli hostingot már találtam néhányat ez alatt azonban még nem, ennél olcsóbb kell hozzá?
    3, Reális a 4-5 éves működése egy gépnek? persze egy S19-ről senkinek nincs gyakorlati tapasztalata, de a mai napig látni L3+-t mondjuk, vagy idővel jelentősen csökken a hatékonyságuk, esetleg csak nagyon költséges karbantartással, alaktrész cserékkel lehet ennyi a működési ideje?
    4, van arról valahol infó, hogy várhatóan mikor/milyen teljesítménnyel jönnek ki új asicok amik megnövelhetik a teljes hash-t jelentősen? Mert ha az Antminereket nézem átlag 1 éven belül jön ki új széria.
    Jelen állás szerint eddigi kutakodásaim alapján kb 280 napos Roi amit ki tudnék hozni (az ismeretlenekkel nem számolva) ez mennyire számít rossznak?
    Illetve mit hagyok ki a képletből?
    Az én helyzetemet nézve tegyük fel, hogy van tőkém eszközt vásárolni (kizárólag eszközt közvetlenül coin-t nem) és van kb 2 évem ameddig nem feltétlen kell hozzányúlnom a bányászott coinhoz, ez alapján érdemes lehet gondolkozni egy ilyen beruházásban?
    Egyébként van erre bármi komplexebb számítás a megszokott whattomine, asicminervalue, coinwarz, cryptocompare oldalaknál ami alapján lehet középtávú tervet készíteni?
    Köszönöm szépen a hasznos segítséget.

  • Fido01

    aktív tag

    válasz fireman123 #73209 üzenetére

    köszi
    eszembe se jutott facebookon szétnézni :D
    érdekel a téma és minden számításommal arra a következtetésre jutok, hogy akár a GPu akár az asic bányászás annak ellenére, hogy kockázatos, de az én tűréshatáromon belül van.
    Ebből következik hogy vagy őrült vagyok vagy nagyon rosszul következtetek, és ezt ki akarom deríteni :D

  • Fido01

    aktív tag

    válasz shteer #73261 üzenetére

    Ez alapján ha jól értem, egy 3080 LHR kártyával alap esetben képes vagy 4,6$/day profitot termelni jelenleg ETH bányászásással részleges unclockkal, a dual mining esetében pedig megy 32mh/s ETH ami 2,3$/day, és 160 mh/s ergo ami 3,6$/day?
    ez alapján ez majd 30%-al magasabb profit. (minden szám villany előtti érték)
    Jól értelmezem? mert akkor ez nagyon szuper már csak kb 10%-al marad el a non LHR 3080-tól :D

  • Fido01

    aktív tag

    válasz kenwood #73266 üzenetére

    és abban tudnál nekem segíteni, hogy melyik részét? a kalkuláció a rossz?

Új hozzászólás Aktív témák