Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz PWR #24 üzenetére

    az upgrades dolgot nem igen értem, de lehet tudok segíteni... a readme ben álltalában levan írva a telepítése.. de ha nem rpm et akár úgy is lehet telepíteni, hogy megnyitod a filet és rányomsz az installra, mind ez MCben. igaz ez install, de álltalában van ott upgrade is :)
    én csak ezt tudom tanácsolni.. biztos majd jobb tanácsokkal is tudnak szolgálni. de nemrég próbáltam ki ezeket a módszereket és ment.. esetleg a csomagod nem hibás :F

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • proximus

    senior tag

    válasz PWR #24 üzenetére

    Uff! :)
    Van egy kis bökkenö az rpm -mel úgy általában véve: Ezt a ''csomagolási technikát'' a Redhat találta ki anno, de késöbb sok disztrikészítö rákapott a találmányra, mert hüüdejó lesz nekünk, egységesítjük a csomagkészítést. Aha, csakhogy a Linux filozófiája nem éppen ezt sugallja, hanem mindent úgy kell csinálni, ahogy az az adott körülmények közt a legcélravezetöbb. Továbbá maguk a ''csomagolók'' is fölrugták a ''szabványokat'', így mindenféle össze-vissza, + disztrispecifikus rpm -ek kezdték elözönleni a szegény usereket:DD Én azt mondom, hogy igazán jól járni úgy lehet, ha a tömegek által közös erövel fejlesztett, ill. használt módszereket alkalmazunk mi is.:) Jó az a tar.bz tar.gz nagyon is, nekem elhiheted. Itt még nincs szinte semmi sem bedrótozva a progiba, hanem amikor fordítod, akkor megkeresi mik vannak,(amit ugye tudatosan szabályozhatsz) a rendszerben és csak azoktól fog függni. Pl. mplayer fordítás: xvid fönt van, mplayer leford., xvid levesz., mplayer rinyál a shared lib(ek) miatt, erre ismét leford., mplayer ismét müxik, csak xvidmentes.:))
    Szóval csak semmi ''de nem tudom megcsinálni'', mert mindenre van valami megoldás, + sok ''a fene enné meg'' kerülhetö el már azzal is, ha nem a legkönnyebbnek tünö utat választani, hanem valami ''fapadosabbat''.:) Mozzillából meg tessék leszedni az installos példányt, ami egyébként nem igényel fordítást(a neve ellenére sem), + valamelyest statikusan szokták az ilyen közkézen forgó progikat fordítani. Ez annyit jelent, hogy a függöségeit beépítve tartalmazza, ezért nem fog koldulni. Amúgy az ilyen statikus progik azért nem az igaziak egy sokprogramos rendszerben, mert egy rakás lemezhelyet elvihetnek fölöslegsen, ha sokat szedni össze belölük. Ja és akárki akármit mondjon, én a Gentoo -t ajánlom ilyen csomagcserélgetös helyre.:D :D Meg aztán most komponáltam össze egy 180 Megás ISO -jú Live-CD -t a rendszeremböl, de még dolgozok a méretén.:) Lehet Pendrive lesz belöle a végén.:D Hozzáteszem hogy most is LiveCD -s Mozilla firefox-ból írok, csakhogy az egész rendszer a memóriában csücsül tmpfs ramdrive -ban,;];] :D így nuku CD, nuku vinyo, szóval adja az ívet rendesen.:D Aki ezt meg tudja csinálni Win-nel,annak egy kamion sört hozatok:DDD Bár most lehet hogy nagyon elfoglaltak a Sasser féreg miatt.....:DDD

Aktív témák