Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zazenke

    őstag

    válasz A214 #3775 üzenetére

    a vízkőmentesítő betét az olyan működik is meg nem is . Az egy filc darab aminek a száljaira lerakódik a vízkő . Ezt csak bele kell dobni a bugyogó vízbe. Én többször is használom mert amikor megrakodik akkor csap alatt egy párszor meghajligatom és kipattog belőle a vízkő és mehet vissza. . Tulajdonképpen kimosom. Ennek ellenére is rakodik vízkő a kazán medencébe amit kb 2 hetente kitakarítok citromsav segítségével . Ez egy por amit sokhelyen megvehetsz kilóra is. beleborítok 1-2 kanállal és üzembehelyezem vagyis forralom a vizet. Magas hőfokon 1 óráig járatom és a vízkő leoldódik a medence faláról. Teszek a víztartály felőli átfolyó alagútba is (ezt most még nem érted) mert az alagútból is kiszokott oldani ezt azt.. Elvileg hidegvízben is dologozik a citromsav de sokkal lasabban és nem is keveredik úgy el szerintem. Azt hogy a hőfokhoz mennyit ad hozzá hát ezt nem tudom megfogalmazni. Mondhatnám azt is hogy 3 óra alatt annyit mint amennyit 1 óra alatt egy 1 kilowattos hűsugárzó. Ez kb 120 ft vagy 6 óra alatt 240 ft . Ez folyamatos működésnél már akár 50 m2-en is felvisz 50 % ra . Ez már 5 liter víz bevitelét is jelentheti a légtérbe. Sima olcsó csapvizet használok. És csak jelzem ha sokallod az áram számlát akkor valójában az ioncserélt víz vagy a desztillált víz sem olcsóbb .Hogyha ultrahangos párásítót veszel. És még cipekedni is kell főleg emeletre. Jó készülék de csak télen . nyáron nincs értelme használni és nem is szükséges . Nagyon ritka eset hogy nyáron párásítani kell. Lecseréltem a bejárati ajtót(nincs szelelés) és most is 35% nálam a pára. 45% nál kezdődik az egészséges tartomány .nem sokat kell ilyenkor már dolgozni a párásítónak. Ez engem már nem is zavar csak ha 20 % körül van (szemszárazság nyavaja)

Új hozzászólás Aktív témák