Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazioforever

    tag

    válasz Mozaart #49097 üzenetére

    Nehogy azt hidd, hogy egyedül vagy az Excel vezetéssel. :D
    Engem anno a Creator Mustang rántott vissza a Lego világába, azóta én is írom a saját Excel-em. Jelenleg két feltétel nyomon követését tűztem ki magam elé: az egyik, hogy bizonyos összegnél drágább szettet nem veszek meg, még akkor sem, ha nagyon tetszik. A másik a táblázatból levezethető havi ráköltött összeg. Ha ez túlhalad az általam megadott értéken, akkor nem veszek Lego-t, amíg nem esik vissza alá.
    Emellett folyamatosan írom magamnak, hogy a még kapható készletek közül mi az, ami érdekel, kiemelve közülük azokat, amik úgymond prioritást élveznek. A kifutott, és addig be nem szerzett készleteket lehúzom a listámról, nem vagyok hajlandó emelt árat fizetni egy készletért sem. Úgyis jön helyette másik, ami érdekel. :)

    Bevallom, ez furán hangozhat így elolvasva, de nekem ez a módszer segít kordában tartani a költekezést, és nem hagy "elszállni a költségvetéssel". Emellett tudatosan távol tartom magam a Star Wars, Harry Potter, DC és Marvel szettektől, és a City és Brickheadz készleteket sem igazán nézegetem. A fő csapásirány jelenleg a Creator, Technic, Ideas hármas.

Új hozzászólás Aktív témák