Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atika88

    senior tag

    Sziasztok!

    Ha már okos otthon...szeretném ha világítás, illetve pontosabban a mennyezeti lámpáim "okosak" lennének. A lakás jelenleg is épül, még van idő kigondolni azt hiszem mit/mekkorát és hova.

    Alig alig, vagy nagyon gyatra infókat találtam mindenféle neve sincs gyártó termékről. Nyilván persze attól, mert számomra nincs neve, még lehet jó...de pl a Rábalux-ot a fél vásárló közönség szidja, vagy isteníti éppen. Így ugye nehéz reális döntést hozni. OBI-t Bauhaus-t Praktikert-t körbe jártam már, elsőre egyik termék se fogott meg különösebben...többnyire a kinézet miatt, de a kínálat sem túl választékos.

    Szükségem lenne 3 db (3 m2 előszoba, 1 m2 kamra, 2 m2 wc helyiségekbe) mozgásérzékelős mennyezeti lámpatestre. Személy szerint rá gondoltam, azonban nem tudom, hogy mennyire ajánlott vételek, az 5 év gari viszont nyugtat egy időre.

    Illetve 1 db (2 m2 előtér, közlekedő) részre szeretnék a mennyezetre szintén valami apróságot. Ide elsősorban nagy fényt nem szeretnék, csak hangulatfény végett lenne funkciója a lámpának. De ötletem sincs mi passzolna ide, annyi biztos, hogy egy 40 cm-es erős tiszta fehér fénnyel teljesen felesleges ezt a helyiséget megvilágítani.

    Valamint szükségem lenne még 1-1 db (11 m2 hálószoba, 4 m2 fürdőszoba) távirányítós okos mennyezeti lámpára. Itt a célom az lenne, hogy színhőmérsékletet, hangulatfényt stb apróságot tudjak állítani a távirányítón keresztül. Nem kell sok funkció, csak tényleg nézzek ki vhogy a lámpa, jól vegye a jelet távirányítóról és ne kerüljön egy vagyonba. Olyan 30-40 cm átmérővel számolok, ami még normálisan nézne ki a helyiségekben.

    Színhőmérséklet ügyben elsősorban a szép tiszta fehér fényre, hideg(ebb) fényre vagyok vevő, 4000K értéktől felfelé. Külsőre minimál, letisztult stílusban, semmi csicsa a terméket tekintve. Fehér vagy fekete színekben, a formája, hogy most szögletes vagy kör alakú teljesen mindegy.

    Van esetleg tapasztalat ár/értékben mik lehetnek a viszonylag tuti vételek?
    Vagy szimplán egész jókat néztem ki elsőre? :F

    Köszönöm szépen az infókat és a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák