Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz janeszgol #45 üzenetére

    Nem a generáció az elcseszett, hanem a Sony és MS üzletpolitikája azzal hogy nem engednek úgy kijönni játékokat adott generációra,hogy csak félgenerációs gépen menjen. Igy aki ki akarja adni a játékát prevgenre,márpedig sokan akarják mert még mindig magas az ottani vásárlóbázis száma, annak ki kell adni az irodai kenyérpiritók szintjén mozgó alap ps4-re és xbox one-ra is... Ettől függetlenül a ps5 komoly ugrás volt, sőt megjelenéskor egy sokkal erősebb gép volt az adott pc-k szinvonalához képest mint az előző generáció ami már megjelenéskor is csak a középkategória közepét alig súrolta... Csak azt nem veszik figyelembe az emberek hogy ma már graikában komoly áttörés nem igen történik, és mig az előző generáció még az 1080p-ről szólt ami egy hajszálnyit feljebb ugrott a félgenerációs gépekkel,addig ez a generáció már a 4k közeli felbontást erölteti ami zabálja az erőforrást. Nem véletlen hogy 4k-ban még pc-n is kevés a kompromisszummentes játék - RT nélkül is, ha az RT is bejön a képbe akkor végképp... Még egy RTX 3080 is elvérzik rengeteg játékban RT nélkül is ha 4k 60 fps a cél és lehet lejjebb venni ultráról a grafikát. Attól a szinttől ezek a konzolok marha messze vannak, a 3080 és a vele azonos szinten mozgó AMD vga-k zabálnak és mind drágák. Ekép a Sony hiába XY mese és szivárgás nem fog olyan PS5 Pro-val sem előállni ami ezeknek a szintjét hozná mert sem árban sem fogyasztásban (és hőben) nemigen engedhetik meg egy konzolnál. A jelenlegi vas egy 3060 szintjétől messze van valahol a 2070super és vele azonos amd-k szintjén. Ezt lehetett tudni amint a hivatalos specifikációk napvilágot láttak és lám a játékok szine java (lásd például a legújabb nagy Sony exet pc-én a Forbidden westet, egy régi i5 egy 2070super mellett ps5-el megyegyező látvánnyal fut hasonlóan) 1-1 szarabb porttól eltekintve ps5 ekvivalens grafikai és felbontás beállitásokkal mennek több éves közepes kategóriájú cpu és egy 2070 super mellett. A pro valahol a 3070ti-4060-azonos AMD-k szintjén a reális ezek még elérhető árúak durva veszteség nélkül és fogyasztásuk sem orditó. A 2070 superhez képest komoly ugrás de itt sem lesz megváltás amire sokan várnak mert nem tart ott a fejlődés hogy ismét olyan ugrást lássunk mint ps2-ps3 váltásnál. Lesz majd 4k közeliBB felbontás és több 60 fps közeliBB cim esetleg magsabb graf beállitások azonos felbontásnál és sebességnél, de ennyi. Abba gondoljon bele bárki aki mindig felül a hype vonatra hogy a jelenlegi csúcs vga-k amiktől a konzolok brutális lemaradásban vannak mennyibe is kerülnek, mennyit is fogyasztanak, és hogy ezek a kártyák sem mindig elegek azokhoz a kamu igéretekhez amiket a konzolgyártók a jelentősen gyengébb gépeiken promóznak lásd: 4k,60fps,120fps,8k.... És ezeken a vga-kon sem kapsz durva megváltást a konzolokhoz képest, csak a nativ 4k felbontást a jobb framerate-et, esetenként a jóval magasabb grafikai beállitásokat...Amik látványosak tudnak lenni de nem generációs különbség holott a teljesitménykülönbség bőven indokolhatná, egy 4090 például keresztbe kasul szarja ketté az egész 4 éves konzolgenerációt aminek a szintjét egyébként egy 7 azaz 7 éves 1080ti is megugorja.... Arra is van simán egy fogadásom ahogyan már 5 éve is sokan megmondták hogy a nextgen nem fogja elérni a 1080ti/2080-ak szintjét, hogy ha jön majd a nextgen és a ps6 akkor lazán a jelenleg kapható csúcs vga-k alatt lesz, a 4090 szintjét biztos nem fogják hozni, a 4080 / 7900xtx is erősen kétséges lesz... Hacsak addig nem történik valami forradalmi újitás és árváltozás.... A konzolgyártók már nem fognak dollármilliókat költeni saját maguknak kifejlesztett extrém hardverekre mint a PS3 idejében a RISC proci, bőven elvannak az X86 alapokon,igy a visszafelé kompatibilitás is pofonegyszerü nekik.

    Az erősebb gépnek egyébként mindig lesz értelme ahogy van értelme az erősebb vga-knak is - ha érdekel a magasabb framerate, magasabb felbontásból adódó jobb képminőség vagy a magasabb grafikai beállitások. Ha nem akkor csakúgy mint az előző genben akik máig megelékszenek a low graf settingekkel és alacsony felbontással lehet tolni az alapgéppel a dolgokat....

    Én úgy vagyok vele hogy hacsak nem vagy grafika buvár nem érdekel hogy 4k 60 fps legyen ultrán minden, valamint nem érdekelnek a modolási és egyéb lehetőségek,akkor a konzol jobb választás mert bár gyengébb minőséget kapsz de ez sokszor nem számottevő, és ott egyszerübb az élet mint pc-n ahol a játékmegjelenésekkor a problémák szine javát és a siránkozásokat user errorok és nem megfelelő elemekből összetákolt pc-k adják....Nekem a fő platform pont emiatt a pc, engem a modolás és egyéb extra lehetőségek érdekelnek a játékoknál és szeretem ha 4k 60 fps-el éles szép képet kapok amennyi kifér a csövön grafikával... De megértem ha valakinek ezek nem szempontok, na a Pro-t sem nekik találták ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák