Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MotorBoy79

    tag

    válasz KisStoti #1196 üzenetére

    Igazad van, a Philips-nél LED PRO-nak hívják azt a LED technológiát, amikor hátul vannak a LED-ek és ha a kép egy részén sötét/fekete szín látható, akkor ott a háttérvilágítást halványítja, vagy akár teljesen ki is kapcsolja!
    Sajnos ez csak a 9-es szériánál van benne, tehát csak a 300.000 Ft, de inkább már értelmes méretben 400.000 fölötti árkategóriában.

    Az energiatakarékosságnak is jót tesz a LED-es háttérvilágítás, mivel így Philips LCD TV fogyasztások 150-160W-ról lementek 100W alá, esetenként 80W környékére is.

    Tehát akinek számít az energiatakarákos működés, annak ajánlott inkább az idei, 5-ösre végződő modellszámú Philips LCD TV-k között nézelődnie, akinek ez nem szempont, annak meg ugyanannyi pénzből inkább a 4-es végű (tavalyi) modellekből a magasabb (7-es, 8-as, vagy esetleg 9-es) széria valamelyik tagját választani.

    Mostani árak alapján ez azt jelenti, hogy akinek van 230-250e Ft-ja egy 40" körüli PHILIPS LCD TV-re, az választhat, hogy megveszi a tavalyi modellek közül
    42PFL7404H = kb. 190e Ft
    47PFL5604H = kb 210e Ft
    42PFL8684H/12 = kb. 250e Ft

    vagy egy idei modellekből:
    40PFL5625H (vagy 40PFL5605H) = kb. 230e Ft
    42PFL5405H = kb. 205e Ft

    Én ezeket az árakat találtam.

    [ Szerkesztve ]

  • jlaci63

    tag

    válasz KisStoti #1196 üzenetére

    lebutítás:

    Valamelyik site-on, valamelyik tipusnál láttam 2 képet, ahol összehasonlítják a back ill. edge led háttérvilágítás esetén a megvilágítás egyenletességét.
    Ott egyértelműen a back verzió volt az egyenletesebb. Ebből következtettem arra, hogy a nagyobb tudású TV-ket a vékonyabb design, és a ktg takarékosság érdekében "lebutítják" "back"-ról "edge"-re. "Lebutítják", mivel csökken a megvilágítás egyenletessége.

    local dimming:

    persze nem minden back led megvilágítás esetén alaklmazzák pluszban a local dimming-et. ennek van előnye is hátránya is. PC esetében úgy tudom, nem is javallott.

    a geeks.hu-n a technológiák rovatban vannak erről cikkek.

    Persze nem mindenki vájtszemű, az edge led hátrányait normál körülmények közt ugyanúgy nem mindeg vesszük észre, mint a local dimming hátrányait. Szerintem néha túl is lihegjük egy egy paraméter - tulajdonság jelentőségét.

Aktív témák