Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sanyi150

    tag

    válasz Scoobyka #29810 üzenetére

    a 40b650eről elmondható,hogy egy számítógép van a háttérbe.....input lag van! Sony után érezhető,de nem vészes....game mod bekapcsolása kötelező természetesen..

    Sziasztok!

    A Game Mod-ot hol kell bekapcsolni? Menüben nem találtam... :F

  • sanyi150

    tag

    Sziasztok!

    Samsung 32B650 TV-m van. Sok filmet megnéztem már, Divx regisztráció sok "nem támogatott audio" kérdést megoldott.

    A fórumokban azt olvasom, hogy AC3 hangot is le tud játszani a TV. Két filmmel is próbálkoztam LAN kábelen keresztül. AC3 kétcsatornás hangkódolású mindkettő, az egyik avi, a másik mkv.

    PC Share Managerrel megy a kép szépen, de egyáltalán nincs hang - de nincs hibaüzenet sem (tehát nem írja hogy nem támogatott audio formátum)

    Tversityvel megy a kép és hang is de csak akkor ha transcode engedélyezett (ekkor mpg-et készít belőle a szoftver a status szerint)

    Hogyan tudnám előcslani a TV-n a hangot konvertálóprogramok nélkül?

    [ Szerkesztve ]

  • sanyi150

    tag

    válasz Reinhardt #35753 üzenetére

    Ugyan mondtam, hogy nem fer be, de azert megvettem a Samsung LE40B650-et.
    A beepitett filmlejatszas nagyon bejon, kar hogy a HD-s filmjeim 80%-a DTS hanggal van. Ezen fognak valtoztatni egy kesobbi frissitessel vagy hardveresen nem tudja?
    Ja es a filmeknel ha tobb hangsav van lehet valahogyan valtani?

    Szia!

    DTS hang átkonvertálására én a többek által javasolt Popcorn Audio Converter-t használom Egy rémálom mire mindent beállítasz, de utána nagyon kényelmes. AC3 formátumba könnyedén konvertál, és ez már fogyasztható formátum a TV-d számára.

    MKV Toolnix segítségével egyszerűen eltávolíthatók a felesleges hangsávok - csak kiveszed a pipát a eltávolítandó hangsávról, megnyomod a Start muxin gombot és máris sikerül.

    Nekem is lenne egy kérdésem. Az USB portról, illetve DLNA-n keresztül lejátszott filmeknél mi hatátozza meg a képméretet. Tapasztalatom szerint nagyon nagya szórás. B650 (Full HD) Tvn találkoztam olyan 1080 p filmmel amely szélesvászmú hatást keltett, vagyis alul-felül volt egy fekete csík. Ezzel szemben 720p filmek egy része teljes képernyős. A DVD filokn esetében si nagy a szórás. El lehet érni valahogy hogy minden teljes képernyős legyen?

    [ Szerkesztve ]

  • sanyi150

    tag

    Sziasztok!

    Nekem is lenne egy kérdésem. Az USB portról, illetve DLNA-n keresztül lejátszott filmeknél mi hatátozza meg a képméretet?? Tapasztalatom szerint nagyon nagy a szórás. Samsung 32B650 (Full HD) Tv-n találkoztam olyan 1080p filmmel amely szélesvásznú hatást keltett, vagyis alul-felül volt egy fekete csík. Ezzel szemben 720p filmek egy része teljes képernyős. A DVD filmek esetében is nagy a szórás. El lehet érni valahogy hogy minden film teljes képernyős legyen lejátszáskor?

    A lejátszás közben előhozható menüben csak kétféle beállítás lehetséges

    1. Eredeti méret (ez mindig nagyon pici)
    2. Illesztés (ez már nagyobb de csak ritkán teljes képernyős)

    Ez a két beállítás nem kielégítő, tudtok más megoldást?

  • sanyi150

    tag

    válasz -conrad- #36174 üzenetére

    Találtam viszont a neten ezt a típust (Stell SHO 1005B falikonzol), amiben nem vagyok biztos, ezek kihajthatóak is? Illetve itt a csavartáv szinte mindegy, mert a tartóoszlopok külön mozgathatóak ugye? A szövegben csak ennyi van: faltól való elállás: 11,5 - 66,5 cm ebből gondolom, hogy kihajtható. Ez postával együtt is több, mint 10.000 forinttal olcsóbb lenne, nem mindegy.

    Szia!

    Nagyon brutális TV állvány, én az Electro Digitalban vettem nem 20K-ért nemrég. Az állvány maga kb. 20kg. de biztos hogy nagyon stabil. Ha jól emlékszem 6 csavart adnak hozzá nem hármat. Nálam az állandó hajtogatás miatt extrém felfogatással, az egyik fal teljes átfúrásával, és a másik oldalon történő csavarozással tettük atombiztossá.A faltól való elállás alatt azt kell érteni, hogy teljesen csukott állapotban sem simul teljesen a falhoz a csuklók illetve a TV hátuljára kerülő 2 db függőleges borda miatt. Küldök képet vagy eljöhetsz megnézni Bp. VI. kerületbe ha gondolod.

  • sanyi150

    tag

    válasz luckyboi82 #37610 üzenetére

    Valaki szokott itt DTSből AC3-at készíteni 1080p-s filmek esetén? Ha két DTS sáv van, akkor mivel tüntetem el az angol sávot az mkv-ból? Aztán kellene a magyarból Popcorn-al AC3-at csinálnom. Valaki egyszerűbbet?

    [mkvmerge GUI] (mkvtoolnix) segítségével egyszerűen eltávolítható a felesleges audio-sáv. Utána jöhet a Popcorn

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák