Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • herrká

    senior tag

    Sziasztok! Itt is feltenném a kérdésemet, mert másik testvér fórumokon már mindenre kaptam választ és tanácsot, csak a kérdés lényegére nem.
    Tehát, adott egy Gforce 9600GT vga, két db DVI kimenettel. Hozzá párosítanék egy Samsung LE26B450-es LCD TV-t monitornak. A vga DVI kimenetéről egy DVI - HDMI kábellel megyek a TV HDMI1 bemenetére. Kép OK is!
    A hangkártya hangszóró (zöld) kimenetéről egy 3,5-ös Jackkel hozom ki a hangot, és megyek a TV RCA-s bal-jobb (fehér-piros) hangbemenetére. Hang sehol!!!
    A TV használatiját olvasgatva, feltűnt, hogy van egy PC/DVI Audio In aljzat, amelyre azt írja, hogy vihetem a PC hangját, ha HDMI-vel viszem a videót! Nosza bőszen elkezdtem érdeklődni, hogy ez az aljzat milyen csatlakozót rejt? Ugyanis belemegy a 3,5ös Jack, de nem megy bele végig, kb., 1,5-2mm kilóg a dugóból, erőltetni nem merem! Ma próbáltam egy 3,5-ös Jack-Jack kábellel, de így sem jött ki hang a TV-ből!
    Kérem segítsen valaki, hogy milyen aljzat ez, vagy hogy lesz hang a TV-n? Köszi!
    Olyanokon már túl vagyok, hogy a DVI is ad ki hangot, kell ott hangnak lenni RCA-n is, vegyél HDMI kimetes vga-t, és hasonló segítő tanácsokon!

Új hozzászólás Aktív témák