Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Kobe #261 üzenetére

    Egyreszt fundaban 1% netto beteti kamat van (ha regid van akkor meg 3%), likvid penzre nem kapsz mashol se ennyit... teny, ha kiveszed nem likvid, de ha "nemtudni mikor de lakascel lesz belole" cimket tennel ra, akkor erdemesebb nem mozgatni.
    Masreszt meg mivel szarazpecsetes szerzodes kell mindket iranyhoz, vasarlasnal vagyonszerzesi, ado az nincs. Lehet, hogy mar emiatt netto nem eri meg (akkor is szoktak ilyet mondani, ha csak az elso irany valosul meg).
    Harmadreszt meg kene nezni, hogy nincs-e kizarva a kozeli hozzatartozo. Mert valamelyik lakascelnal tuti van, csak nem tudom hogy az allami tamogatasoknal vagy itt (kivetel a valas utani kivasarlas volt de az itt nem jatszik).
    Amugy a vasarolt reszarany annyi kell legyen, ami az adott ingatlan teljes ertekebol szamitva valoban fedi a felveendo funda teljes megtakaritast. Az nem muxik hogy 1%-ot veszel egy 15M-s ingatlanbol es beletolsz 3M fundat... ha nincs ertekbecslo akkor is az adasveteli ha tul aranytalan, biztos erdeklodni fog valaki (es a szerzodesbeli osszeg utan kell fizetni mindent).
    Szoval en nem csinalnam. Ami inkabb mukodni szokott, ha novemberben jar le, akkor mar mostantol es lejarat (pontosabban: a kiutalas utan, mert halaszthatod, bar akkor a -3 honap nem lesz talan ervenyben) utan 6 honapig keletkezett szamlakat elfogadnak ha felujitashoz kered ki. Azt mondjuk a 25%-od ellenere full ertekben befogadnak. Ez szokott a jarhatobb ut lenni.
    Vagy marad a tiszta irany, es eltolni a felhasznalast. Abban most nem vagyok biztos, hogy regi szerzodesekre lejarat utan, hosszabbitas nelkul jar-e a 30% (regen jart, csak miota van ez a tkp. beszantos torveny, azota nem tudom).

  • axioma

    veterán

    válasz Kobe #263 üzenetére

    Ugyved meg nem mozdult mar 2005-ben sem 50eFt alatt, most nem lennek meglepodve ha ugy kezdodne a tarifa hogy fel-egy% de min. 100e Ft. Ez ugye neked 2x rogton jatszik... plusz vagyonszerzesi 2%, plusz ket atirasi dij az csak 2-3e/db, akkor 230e koltsegnel nettoban, ha nullaba szamolod a raforditott idodet es utazasodat. Meg azert erzed te is, jogilag majd megnezed azt nem tudom, de etikailag tuti belekotheto... De persze kerdezz utana, szamold ki, hatha nem igy van.

  • axioma

    veterán

    válasz Kobe #265 üzenetére

    Ajandeknal tudtam, nem is szamoltam, adasvetelt nem. A 30e-es ugyved fura, de ha van... szarazpecsettel, mindennel ha ennyiert bevallalja es nem rugja fenekbe a kamara, akkor mazlid van.
    En azert arra nem foglak biztatni, hogy csinald, mert ez azert eleg rendesen a tamogatasi rendszer - szandekos es dokumentalt - kijatszasa. Ennel meg az is kevesbe atlatszo, mikor valaki szamlat gyujt ismerosoktol felujitasra, ha legalabb odafigyel es nem panelbe sikerul tetogerendat elszamoltatnia...

  • axioma

    veterán

    válasz Kobe #413 üzenetére

    En ugy emlekszem (de mint mindig: 411-81-81) hogy aki a felhasznaloja lesz az osszegnek, az kell sajat nevere szamlat kerjen.
    Ha az edesanyad tulajdonos is abban az ingatlanban, nem csak haszonelvezo, akkor ott is erdemes lehet ot megjelolni felhasznalonak (mint a kedvezmenyezett, annak hianyaban a szerzodo kozeli hozzatartozoja - tehat NEM kedvezmenyezett-modositasrol beszelunk!). Ha o ott nem tulajdonos, akkor a szamlak a te nevedre kell szoljanak, hiszen akkor te hasznal(hat)od fel.
    A parod testverenel mindenkepp kell az, hogy o legyen a felhasznalo.
    DE!!!
    Szamla csak a kiutalas megkezdese utani datumu lehet. Tehat ha most nincs kiutalas alatt (vagy mert me'g megtak idoben van, vagy mert nem fogadtatok el a kiutalast es most "var", gondolom ez a parlagon hever ertelmezese), akkor el kell inditani most: vagy felmondas alltam fenntartassal, vagy ha mar kiutalas-kepes, akkor a kiutalas elinditasaval. Utobbi _lehet_ hogy csak a honap vegehez kapcsolodhat, a felmondas az a naluk torteno erkeztetes napjatol ervenyes (en me'g papiron inteztem, ha neten fel tudod mondani, akkor az nyilvan azonnal erkeztetett), de azert kerdezd meg oket, hogy mi lehet akkor a szamla elso napja. A kiutalasi idoszak (3 v. ujabban 2 ho) ill. felmondasi ido (90 nap) vegen utalnak, onnan +90 nap az elszamolas hatarideje. Kelleni fog tullap lekerdezes dijat fizetni vagy benyujtani, nem tudom biztosan az eljarast, hogy a tulajdonos a felujitandoban az igazolva legyen.
    En nem adminisztraltam kedvezmenyezettol eltero felhasznalos esetet, de emlekeim szerint a kiutalas/felmondas folyaman kell ezt a szemelyt megadni. A kiutalasrol me'g a kedvezmenyezett (hianyaban a szerzodo) kell nyilatkozzon, de utana a felhasznalo ugyintez (tudtommal).

    Ami biztos, egy kiutalast szet lehet bontani ket lakascelra is, amit nem tudok, hogy lehet-e ket felhasznalora szetbontani. Tehat nalunk volt csaladban hogy ket lakastulajdon kozul az egyikben ablakcsere a masiknal hitelkivaltas tortent, de ott ugyanaz volt a felhasznalo mindkettonel. Ha lehet ket felhasznalo, es edesanyad is tulaj, akkor vszinu megoldhato vegyes nevre szamlazva is, nem kell azok osszefuggoek legyenek, se az hogy kiadjanak egy komplett munkat (elvben ellenorizhetnek a felujitas megtortentet), de ez megint egy megkerdezendo dolog.

  • axioma

    veterán

    válasz Kobe #415 üzenetére

    A penz megerkezese plusz 90 nap a hatarido az elszamolasra.
    A szamlak gyujthetoek a kiutalasi idoszak megkezdesetol (ami - ha nem volt erdemi elmaradas [incl. havi 150] es igy meglesz maj.31 a celertekszam), vagyis elvben junius 1-tol.
    A kiutalasi idoszak az amikor betetet mar nem fizetsz, csak csinalod az ugyintezest es varsz a penzre. Ne kerdezd minek erre 3 honap, plane hogy vissza kene menned idoben az 1996-os allapotokra amikor ezt a rendszert kitalaltak. Nyilvan ekkor csak sajat zsebbol megelolegezessel lehet megoldani. Benyujtas (tudtommal) csak a penz megerkezte utan, ha mind elkoltodott elotte akkor is.
    Bocs, a konkret modozatot nem neztem meg, de nagysagrendileg igy jon ki (49 ho megtak 3 ho kiut. idoszak az egy sokaig futo best choice valtozat volt, idonkent ezt-azt rangattak rajta es akkor mindig uj nevet kapott).

  • axioma

    veterán

    válasz Kobe #417 üzenetére

    Nezd, en sok evvel ezelott voltam aktiv ltp-s "ugynok". Meg olvastam parszor a torvenyt (ami arrol szol mi kell legyen az aszf-ben). Elvileg lehet hogy valtozott valami, este ha nem felejtem el ranezek, de eleg valoszinutlennek tunik igy elsore, a salatatorveny elott nem nyultak bele csak 2006-ban tudtommal az 1:1 helyett 1:1.5 hitelaranynal, meg a 8 ev szabfel kivezetes/felhasznalo bevezetes miatt egyszer utana (+havi 150Ft talan az elsonel).
    Ismerve az ugyintezok kikepzesenek hibaaranyat, ha ezt egy mobilszamrol a te szemelyi bankarodnak bejelentkezo uzletkoto mondta, en inkabb arra tippelek, hogy arra gondolt a kolto, hogy 6 honapig gyujtheted, ami ki is jon mert penz erkezese elott 3 utana 3 honap. De siman lehet hogy tevedek! Ami biztos, amit vagy kiolvasol a szerzodesedbol, vagy (elvben biztos) amit a 411-81-81 mond.

  • axioma

    veterán

    válasz Kobe #447 üzenetére

    411-81-81 en legalabbis nem tudom
    amugy meg van altalanos temaju uzenet is, es azt is teljesen egyenertekunek tekintik, oda irnek felmondast alltam nelkul, ha tul akarnek lenni rajta [egy szamlaszamot irj bele h hova kered]

Új hozzászólás Aktív témák