Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz joysefke #58 üzenetére

    Nos, még átolvasom részletesebben is, most így elsőre gyorsan:
    - a teljes biztonságot megint figyelmen kívül hagytad. Nekem pl. kizárt, hogy bármennyi kockázatot is vállaljak a fejem felett lévő/tervezett egyetlen lakásra szánt pénzemmel. Kincstárjegy meg nem hoz ennyit, és sokkal kevésbé mobilis. És hitelt sem lehet rá felvenni, ha nagyon muszáj.
    - a legtöbb embernél, így nálam is nem arról van szó, hogy lenne meglévő pénzem és abból fizetnék lakáskasszát - arról van szó, hogy nincs, és így gyűjtöm össze.
    - valaki kiszámolta itt korábban, 4 évre nem rossz a kamat a fentieket is figyelembe véve
    - a jóváírás nem jövedelmhez kötött, és évente a havi 20k-hoz 72k-t tesz hozzá, minden évben (tudom, itt nincs kamatos kamat)
    - ez az egész állami részről indult, kialakították a szabályozást és szándékosan csak 1% a kamat, jogszabályi kötelezettség alapján - éppen azért, hogy ne kifejezetten pénzbefektetésre használják az emberek, hanem azok vegyék igénybe, akik előre gondolkodnak és így akarnak rendszeresen félretenni lakásra.

    Azt eddig sem mondtam, hogy 4 évnél hosszabbat megérné kötni, mert nem, nem éri meg. De 4 éveset igen. Én legalábbis még nem találtam konkrét alternatívát, ami minden igényemnek megfelelne, és többet hozna.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák