Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz axioma #4862 üzenetére

    Nincs meg fejben a teljes finanszírozási tervük, ezeket a dolgokat nincs kapacitás fejben tartani.

    Másrészt nem ekéztem, de úgy gondolom, hogy akármi is van, ez a foglalós történet nem jelenthet problémát. 25% a LTP betét része, vagy szerződéses összeg? Utóbbiról tudjuk, hogy oroszlánrésze (50-60%-a) hitel. Ez szerintem még mindig édeskevés önerő egy hatmilliós lakáshoz is, feltéve, hogy nem marad zsebben még egy jelentősebb összeg, de mivel itt párszázezer ideiglenes kifizetésen rugózunk, gondolom nem ez a helyzet.

    75% hitel az baromi sok, de legyen, összegszerűen nem a világvége, de ebben az esetben meg komoly tartalékokkal kellene rendelkezni gebasz esetére, ami nincs, mert akkor nem lenne 75%-os kényszer sem. Az, hogy most úgy gondolják, hogy 5-7 év alatt kifizetik, az egy dolog, erre sajnos nem lehet adni semmit, mert egyrészt nem tudod, hogy hogy számoltak, másrészt nincs számolva sem egy elbocsátással, sem egy betegséggel. De ne legyen semmi gond. Akkor is nagyon gyorsan lehet igény egy kocsira, besikerülhet egy baba, jöhet egy esküvő ha még nem volt, és a hitelke szépen tolódik 15-20 évre. Ez persze nem feltétlenül gond, csak éppen bőven elég esély van rá ahhoz, hogy ez a kicsit 5 évig meghúzzuk magunkat, aztán kifizetjük dolog ne legyen reális alternatíva.

    Egy szó mint száz, nekem a reális, megbízható alapot nem az jelenti, hogy 75% hitelre veszek egy lakást és még a foglalót sem tudom lerakni zsebből mert annyira ki vagyok centizve, de semmi gond, mert majd leszokok a cigiről és 5 év alatt visszafizetem aminek a felét nem tudtam kigazdálkodni az elmúlt 5 évben sem...

    De még egyszer mondom, nem őt ekézem, próbálok tanácsot adni, és véleményt mondani. Az irónia nem rá irányult, a személyi kölcsönös megoldást nem ő írta.

Új hozzászólás Aktív témák