Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oppenheimer

    veterán

    válasz Csabroncka #26600 üzenetére

    MNB mindenkori iranyado kamata sosem lesz magasabb az inflacional, vagy max atmenetileg. Es ev vegere benezunk boven 1 szamjegy ala inflacioban. Szerintem lesz tere a lakashitel kamatoknak is csokkenni. Jovo ev ilyenkor lehet 6% lesz az alapkamat.

    [ Szerkesztve ]

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

  • Segal

    veterán

    válasz Csabroncka #26600 üzenetére

    Most ne a FED-et és az EKB-t nézd, hanem a hazai-t. Az meg régóta nem emelkedett.
    Azt sem állítom hogy rövid távon beesik a hitelkamat, de lassan szerintem csökkenni fog, meg ha nagyon nincs érdeklődő a bankok előbb-utóbb engednek is a marzsból mert a kisebb haszon is jobb a semminél.
    Szóval én csak abból indulok ki hogy ha a pmap kamat idővel esni fog (márpedig idővel mindet utóléri a végzet), az alapkamat idővel elkezd majd lefelé csordogálni, a bankoknak is egyre jobban kelleni fognak a hitelesek és végül hogy az itthoni "legtutibb" befektetési stratégia az ingatlan (most is az menne, ha nem szállt volna el az állampapír kamat) akkor idővel megint az ingatlanok felé fog terelődni a nép. Persze az egy teljesen más kérdés hogy ez mikor fog bekövetkezni és kapkodni sem kell mert 24 közepén már sokkal okosabbak leszünk. Csak azt mondtam hogy ha ma kéne megtippelni az időpontot, akkor én azt mondanám az első fecskék akkor azért megérkezhetnek. Ez persze nem azt jelenti hogy akkor mindenki azonnal adná el az állampapírját és rohanna ingatlant venni, de ha megérzik a vérszagot az ingatlanosok akkor nem lesznek szégyenlősek az árazásnál és idővel ez hozhatja el a fordulatot hogy ha azt látja a hétköznapi ember hogy ugyan hoz az állampapírja is x pénzt, de az ingatlan ára is lassan indul felfelé akkor már messze nem az a helyzet hogy az állampapíron reál értelemben kicsit bukik, az ingatlan meg a totális bukó, hanem azt hogy ma még (mármint majd 24-25-ben valamikor) állampapírral kicsit jobban keres ugyan, de az ingatlan is elkezdett drágulni.

    Tapsi: Na ez mondjuk igaz.

    [ Szerkesztve ]

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák