Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Revolit

    senior tag

    válasz rwin5 #26512 üzenetére

    Én 10 emeletesekben laktam, valahogy mindig 6-10. szint között kb. (egyszer 10. szint de ott volt egy 11. zárószint).

    Most téglában lakom, itt is hallani azért zajokat.
    Érdekes mód soha nem a felső szomszédommal volt gond, hanem a már említett nyári üvöltő egész esti TV nézés és a hangos falszomszédok (ráadásul másik lépcsőházban! Úgy gondolném ott még vastagabb falak vannak).

    Amúgy most nyílván a negatívumokra fókuszáltam, de nem olyan rossz a panel, mint azt sokan beállítják. Ami pl baromi jó volt, hogy megnyitod a csapot, és melegvíz jön. Itt, hiába van keringető, én mióta itt lakunk meleg vízzel nem mostam kezet, mert percek mire megjön :DDD
    Viszont szigeteletlent nem vennék. A 15.000 forintos ÁLTALÁNY díj azért fájt. És ennek már vagy 5 éve. Szigetelt panelnek meg ilyen max 8k volt a téli hónapokban (nyáron meg semmi ugye).

    Én amire figyelnék: benapozottság (lehetőleg ne nagy részen legyen déli fekvésű, inkább legyen kicsit sötét nekem), lokációtól függne szerintem melyik emelet (ne földszint és ne tető, az viszonylag adott), terasz elég jó tud lenni. Ez akkor realizálódott bennem, mikor nem volt.
    És hát a lakóközösség, amit baromi nehéz megítélni beköltözés előtt sajnos.

    Viszont ha egy szigetelt, radiátor cserélt panelról van szó, akkor egy elég olcsó rezsijű ingatlan szerintem. 5 emeletesnél talán (főleg házközpontúnál) fütés sem annyira gáz. Mikor a 10. laktunk, hiába cseréltünk saját költségen radiátort (merthogy itt szavazták le felújítást), és zártunk el mindent, a csövek lakáson belül mennek, és télen is sokszor bukóra nyitva volt ablak. Aztán jól megfáztunk huzattól...

    És ne hidd el, ha azt mondják hogy "jajj nincs még szigetelve, de már elő van készítve és hamarosan kész lesz", mert ha 2023-ban még mindig nincs becsomagolva, erős a gyanúm, hogy ott állandóan leszavazzák a lakók...

Új hozzászólás Aktív témák