Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz mynames #2645 üzenetére

    - Elővásárlási jog csak akkor van a többi lakásra, ha ez szerepel az alapító okiratban. Eljutott idáig a ház egyáltalán, társasház már?
    - Kérdés, mi van a szerződésben. Ha nincs erről külön semmi (de szinte biztos vagyok benne, hogy van), akkor be kellene színeznie, mivel alapvetően a házak oldalait is be szokás színezni. Ja az ilyen szerződésekben szokott lenni még olyan, hogy a szerződés aláírásával lemondasz mindenféle fellebbezési és pampogási jogodról a szomszédban majdan épülő akármivel kapcsolatban. Na ez megint az, amit sosem írnék alá, mert ki tudja, mit akar építeni mellé, vagy ha tönkremegy a cég, ahogy szoktak, egy másik cég mit épít oda... A többi dologhoz is a szerződést kell megnézni részletesen, amit meg nem teljesítenek, írásban, tértivevényes levélben követelni. A közös képviselőtök amúgy mit csinál, ha nem ezt? Gondolom az is az építtető cég által kiválasztott másik, az előzőhöz igen szorosan kapcsolódó cég lesz, tippre...
    - klikk itt a jogszabály, igen, átadás-átvétel befejezésétől három év a jótállás, de az épületszerkezetek meg csomó más épületrész kötelező alkalmassági ideje ennél jóval több, pl. egy tetőnek talán 10 év emlékeim szerint.
    egy szép érthető cikk a dologról, itt pedig a kötelező alkalmassági idők, eddig bírnia kell elvileg ezeknek a dolgoknak. Persze ha időközben felszámolják a céget, aki felelne ezért (hogy ki, arról szintén lásd szerződés, építtetők át szokták tenni szépen valami akármilyen kis cégre), akkor goto sóhivatal... Az e-cegjegyzek-ben tudod ellenőrizni a pontos cégnév alapján, hogy milyen állapotban van az adott cég.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák