Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • favagoJoska

    tag

    válasz lotuska #16932 üzenetére

    Olyannak aki már elsőre problémásnak tűnik, nem biztos hogy jó ötlet kiadni még akkor sem ha nem is lesz más jelentkező. A 3 nap alatt 3 telefonos +12 online jelentkező pedig még nem is rossz. Budapesten népszerű kerületekben frekventált helyeken is simán megesik hogy hetekig érdeklődő sincs... És ez már a covid helyzet előtt kezdődött. Egyszerűen olyan magasra mentek az albiárak, hogy 1. egyre kevesebben tudják megfizetni 2. túl sokan vágta bele az ingatlankiadásba.
    Szerintem felesleges rögtön 25 százalékkal csökkenteni az árat, ha 3 nap alatt több jelentkeződ is volt. 2-4 hét alatt valószínűleg lesznek még jelentkezők, csak kiesik belőle 1-2 rendesnek tűnő bérlő... De ez csak saját vélemény.

  • lotuska

    tag

    válasz lotuska #16932 üzenetére

    Koszonom a gyors valaszaitokat, hasonloan gondolkozom en is. Sot, ha iden nem is lesz belole semmi az sem zavar.

    Termeszetesen a berleti dijbol szarmazo ado(6%): 2.200*0,06 = -132 EUR/ev
    1980 es 1650 eseteben is 6%(tehat abszolut ertekben kevesebb lenne), de ez nem valtoztat a kovetkeztetes lenyegen.

    [ Szerkesztve ]

  • lotuska

    tag

    válasz lotuska #16932 üzenetére

    Hello,

    Egy ev elteltevel reagalok erre a regi bejegyzesemre, hogy jott ki a matek, illetve milyen tapasztalatokkal gazdagodtam, hatha valakit erdekel(ez mind Romania, megyeszekhely):

    Realizalt eredmeny:
    -200EUR/ho berleti dij(vegig ennyi volt, a kezdeti 4.5 honapos szerzodest februan vegen meghosszabbitottuk hatarozatlan idore, azzal egy felteltellel, hogy felmondas eseten mindket felnek ertesitenie kell a masikat 60 nappal elore)
    realizalt bevetel: 12x200 = 2.400 EUR/ev (mar 2.700 EUR-ot kaptam gyakorlatilag, mert oktober 15-tol kotottuk meg a berleti szerzodest es minden honap elejen elore van fizetve a berleti dij, legkesobb folyo honap 5.-eig, illetve egy havi kauciot is kertem az elejen)
    berleti dijbol szarmazo ado(6%): 2.400*0,06 = -144 EUR/ev
    ingatlanado = -40EUR/ev
    kotelezo ellenorzes(gaz 2 evente 30 EUR) = -15EUR/ev
    egyebb koltsegek (elrepedt egy szenyvizvezetek a pinceben, a lakok osszepotoltak) = -10 EUR/ev

    Ez igy +2.191 EUR az elmult evre.

    Az alberletbe adasig rakoltott osszeg(kozjegyzo + egyebek is): 40.300 EUR

    Ingatlanos haver szerint 45.000 EUR-ert el lehet most igy ahogy van passzolni.

    Ez eddig szamomra meggyozo.

    Ami tapasztalat az, hogy azert kell egy kis utana jaras is:
    -gaz, villany orat en olvasom le havonta es kuldom tovabb a szolgaltatonak, illetve minden szamlat en fizetek ki, majd az alberlettel egyutt megkapom
    -elromlott a kaputelefon, szedszedtem es megcsinaltam(egy szal kilazult)
    -a mosogep szuroje eldugult ezert nem eresztette le a vizet... persze nem tudtak, vagy nem akartak tudni, hogy azt neha ki kell tisztitani, ezert ezt is en kellett megcsinaljam
    -egyszer volt talan aprilis, vagy majus fele, hogy 8.-an kaptam meg a penzt(5.-e helyett), mert elvileg elutaztak az alberlok(egy fiatal parrol van szo), ekkor lehettem volna szoros szivu, de mindig idoben fizettek elotte es utana is, ugy hogy ugy voltam vele, hogy szova se teszem

    Nagyjabol ennyi az elmult evre. Remeljuk, hogy a jovoben is keves nem kivant issue lesz majd.

Új hozzászólás Aktív témák