Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    addikt

    válasz vg #11193 üzenetére

    Szerintem pedig a feltételezésed rosszindulatú - én leírtam egy esetet, ami szerintem rávilágít arra, hogy feleslegesnek tartom azt, hogy valaki 3-5 havi fizetését elköltse egy pár év alatt elavuló szórakoztató-elektronikai termékre (főleg, ha erre ráadásul hitelt vesz fel), én pl. 2 heti fizetésemet sajnálnám egy TV-re kiadni (illetve talán ez lenne a maximum, amit rászánnék, ha újat vennék).

  • adalbert1

    addikt

    válasz amargo #11227 üzenetére

    Amit írtál, azt én is tapasztalom, az elmúlt pár évben még a legközelebbi barátaimmal is jó, ha havi egyszer találkozom (inkább a 2-3 havonta egyszer a reális), pedig Budapesten lakunk mindannyian, és gyerekem még csak nekem van.
    A szülővárosomba én pl. nem költöznék vissza, ugyan nagyon szeretem, illetve néha jó otthon tölteni pár napot, de amit most végzek munkát, olyan pozíció nem is létezik az ott jelen lévő cégeknél, tehát vagy HO-val tudnám megoldani, hogy közben feljárok Budapestre, vagy valami teljesen remote munkát csinálni, helyben nagyon gyér lehetőségek lennének.
    Agglomerációba költözésnél igazából 1 város játszik, az is azért, mert ott lakik barátnőm egész családja (külön a 2 testvére, még az egyik testvérével a gyerekei pár évig, szülei), így a gyereknek jobb lenne, hogy a család többi tagja közel lenne - de pl. a normális családi házak kb. olyan árban vannak, mint itt a XIII. kerületben a 3-4 szobás lakások, szóval jelenleg az is elérhetetlennek tűnik, illetve azért hátrányát is látom (bejárás, családi ház fenntartása hosszú távon jóval drágább lehet, mint a lakásé, ha a városnak nem a központjában vennénk ingatlant, akkor rögtön 2 autó kellene, stb).

  • adalbert1

    addikt

    válasz Stanlee #11237 üzenetére

    Vidéken 24 éve van meg a családi házunk, amire eddig úgy nagyjából költve lett, és extra a lakáshoz képest (mert mondjuk kazán és nyílászáró csere előfordulhat lakásban is):
    - tető újracserepezése, bádogos munka
    - melléképület építése
    - szigetelés (nem körbe, csak felül)
    - újravakolás
    - kert rendezése (saját magunknak csináltuk, de akkor is facsemetét venni, fűmagot venni, élőmunka igény, pl. fűnyírás, gazolás, levelek gereblyézése, locsolás, fák metszése,fát kivenni, stb), itt ha kertészeket fogad az ember, akkor az irgalmatlan pénz, vagy rengeteg munka van vele, persze van ami gépesíthető (pl. automata locsoló rendszer), de akkor az ismét még több pénz
    -bejáró térkövezése, betonozás a kertben

    Ingatlanadó pár kerületben és néhány vidéki városban is van, de azt pl. ugyanúgy kivethetik lakásra is.

    Szerintem sokkal több pénz/munka fenntartani egy házat, főleg ha a megnövekedett bejárási időt is beleszámolom. Persze gyerekként hatalmas váltás volt anno a panel után, és jó volt ott felnőni, és én is szívesen nyújtanám ezt a gyerek(ei)mnek, de nagyon sok áldozatot követelne (pl. szüleimnek úgy könnyű volt, hogy egy 30k-s kisvárosban élték az életüket, ahol kb. biciklivel 20 perc alatt ott vagy az egyik végéből a másikban kis túlzással).

  • adalbert1

    addikt

    válasz concret_hp #11291 üzenetére

    Igen, engem is az zavar a legjobban az egészben, hogy egy olyan üzenete van ennek is, hogy nyugodtan nyújtózkodj tovább, mint ameddig a takaród ér, maximum majd mi adunk neked egy nagyobb takarót...

  • adalbert1

    addikt

    válasz concret_hp #11811 üzenetére

    Ja, én is ettől félek - igazából mindig azt hiszem, hogy nem mennek már feljebb az árak, erre mindig van valami olyan hatás, ami további keresletet generál, és most már eljutottunk oda, hogy kb. úgy nem látom reális esélyét a következő pár évben nagyobb lakásba költözésnek, hogy már van egy lakásom.
    Most szétnéztem a környéken, és 1 olyan használt hirdetést látok, ami érdekes lehetne, de ez kb. olyan 20 millióval drágább, mint a saját lakásom és ezért csak +20nm-t és +1 szobát kapnék cserébe (illetve ami még agyrém szerintem, az a mélygarázs hely, irányár: 3,8 millió). Igaz, 10nm-el kisebb lakások vannak kb. 5 millióval olcsóbban is a metrodom szobor utcai projektjében, de az is olyan +15 millió lenne +1 szobáért (ha jó áron eladnám a saját lakásomat), kicsivel rosszabb helyen, mint a mostani lakásom (szerintem ott már kicsit közel van a váci út, illetve nem szimpi a szcientológusok közelsége sem) - és akkor még mindig csak ott tartunk, hogy egy 2,5-3 szobás lakásban lakunk hárman (ami így pont élhető lenne, gyerekszoba, nappali, háló), de ha már még egy gyerekben gondolkoznánk, akkor ez is kicsi lenne pár éven belül, a 3,5 szobások pedig inkább olyan 62 milliótól kezdődnek.

  • adalbert1

    addikt

    válasz Novics #11838 üzenetére

    Engem az egészben az irritál, hogy mivel értékesebb az a gyerek, aki július 1 után születik, mint aki mondjuk előtte pár nappal? Nagyon zavar, hogy a különböző családtámogatásokat össze-vissza variálják, ráadásul úgy, hogy egy gyerekünk van, kb. semmi értelmeset nem lehet igénybe venni, amit esetleg mégis, azt valami minimális szinten a 3 gyerekesekhez képest (mondjuk a CSOK szerintem amúgy sem kellene a röghöz kötés miatt, pont tegnap gondolkoztam, hogy 10 évet még egy helyen sem laktam egyhuzamban).

  • adalbert1

    addikt

    válasz Brandynew #12718 üzenetére

    Szerintem ezek a bérek nevetségesen alacsonyak, én viccnek tartom, hogy most pl. az építőipar felfutásával kialakult hiány miatt egy szaki többet kereshet, mint egy egyetemi tanár, miközben a társadalmi hasznosságuk közötti különbség szerintem nem is igazán mérhető...

  • adalbert1

    addikt

    válasz attiati #13316 üzenetére

    Mennyi lenne a reális ára?
    Ahogy nézem, így a nm ár már kb. megközelíti a Metrodom madarász utcai épületében lévőket, igaz ott a másfél szobásak inkább 40nm körüliek, így drágábbak 6-7 millióval - ennyit lehet, hogy megérne az, hogy ne egy 30-40 éves panelben kelljen laknom - az meg külön vicces, hogy egy ilyen árú lakásnál kiemeli, hogy energiatakarékos a világítás, mintha párezer év alatt abból akarnám kispórolni a különbséget. :D
    1-1,5 szobás lakásból rengeteg épült a környéken (vannak olyan házak, ahol szinte csak ilyenek vannak), engem inkább az zavar, hogy 2,5-4 szobás lakásokból alig van, ha téglát venne az ember, illetve elég drágák is.

    Szinte minden nap megfordul a fejemben, hogy el kellene adni a saját lakásomat, és átköltözni a Metrodom madarász utcai épületébe, de nagyon drágának tartom a lakásokat, olyan 55 milliótól indul, amire érdemes lenne váltani (és akkor még lehet, hogy egy mélygarázs helyet is kellene venni 3,5 millióért, mert a környéken tuti nem marad szabad parkolóhely, ha megépül), viszont zavar, hogy ott már azért elég közel van a váci út, úgy gondolom, hogy ami a B épületből a váci út irányába néz, ott tuti lehet majd hallani a váci utat nyitott ablaknál.
    Szóval azon kívül, hogy újépítésű és lehet elég nagy méretű lakásokat venni, illetve az építtető is normálisabb cégként van elkönyvelve sok előnyét nem látom annak a projektnek: a közelben vannak jobb lokációval rendelkező házak, illetve drágának is tartom - nem biztos, hogy el tudnék köteleződni az irányába a következő 10-20 évre, illetve ha esetleg csökken a lakások iránti kereslet, akkor használtként ki tudja, hogy mennyire lenne nehéz majd eladni a váci út közelsége miatt egy esetleges továbbköltözés esetében pl.

  • adalbert1

    addikt

    válasz attiati #13388 üzenetére

    Oké, de a Béke tér már szerintem rosszabb lokáció - onnan már messzebb van az M3 pl., ráadásul arra több kétes elemet is láttam, mikor legutóbb arra jártam.
    Ami a Dunához van közelebb, azok sem annyira tetszenek, konkrétan voltak ott is olyan épületek, hogy a szembeszomszédnak át tudnál dobni 1 kg cukrot, ha épp elfogyott nála :)
    Újpest nekem annyira nem tetszik, inkább maradnék Angyalföld északi részén. :)

    Viszont szabad telek szerintem már nem nagyon van itt a környéken, ezért tartok attól, hogy ha mondjuk nem ugranánk bele egy 2,5-4 szobás lakásba itt a Madarász 38-ban, akkor ha ott is elkel minden, akkor jópár évig megint nem lenne nagyobb méretű lakásokból kínálat a környéken (ráadásul a meglévő kínálat is romlik, pl. a Madarász házak elé ha felhúzzák most az új irodaházakat, akkor annyit nyernek, hogy azok mondjuk a váci út zajából valamennyit megfognak, cserébe viszont kb. a lakásból be lehet bámulni majd az irodákba és vissza, árnyékolni is fognak az új irodaházak, stb).

    darksamu: igen, ami a Szobor utcára néz, az szerintem bukó ilyen szempontból. Viszont ami a belső kertre néz, ott is tartok attól, hogy még bőven hallani a váci utat majd, hiszen arra néznek az ablakok - laktam a madarász 62-ben albérletben régebben, ott az átalános iskola felé néztek az ablakok, ott már egyáltalán nem volt zaja a váci útnak).
    Illetve a nagy kérdés továbbra is az, hogy egy 4 szobás lakásra nagyon sok hitelt kellene felvenni, szóval a 2,5-3 szobásak, amik reálisak lennének - viszont ha időközben megszületik a második gyermekünk, akkor megint ott leszünk, hogy a szülők lakhatnak a nappaliban (vagy a 2 gyerek 1 szobában).

    Az a gond, hogy ha sokkal kintebb költönénk, ahol mondjuk meg tudunk engedni kényelmesen egy nagyobb lakást, akkor meg bukjuk kb. a jelenlegi lokáció összes előnyét (jó közlekedés, bevásárlási lehetőségek, bölcsi, óvoda, iskolák, stb.), de egyre inkább úgy néz ki, hogy arra a választási lehetőségekre szűkül be a dolog, hogy élettér vs. lokáció.

    Ingatlanos témához: a jelenlegi helyzetben én pl. ahhoz venném igénybe ingatlanos segítségét, hogy segítsen kitalálni egy olyan árat, amivel még nagy valószínűséggel gyorsan el lehet adni a lakásomat, de nem is lenne az az érzésem, hogy lehet, hogy pár milliót benne hagytam az üzletben - viszont ez nem érne meg 3%-ot, hanem mondjuk inkább egy olyan 20-30k-t (gondolom ha hozzáfér az összes korábbi tranzakciójuk adataihoz a környéken, akkor hamarabb tudna egy ilyet kitalálni, mint én).

  • adalbert1

    addikt

    válasz KilgoreTrout #13437 üzenetére

    Köszi, lehet, hogy felhívom őket, ha egyszer dűlőre jutunk, és aktuális lesz az eladás (persze kérdés, hogy ők is mennyire pontosan áraznak).

    axioma: szerintem jó, hogy felhoztad ezt a témát, az emberek nagy részének alapvető félelme az egzisztenciális megsemmisülés, és lehet, hogy az ettől való félelem sokkal jobban befolyásolja a döntéseiket, mint amennyire kellene (persze azért sokan vannak olyanok is, akik ellensúlyozzák ezt réteget a felelőtlen pénzügyi döntésekkel).

    Mercutio_: na igen, ha az ő oldalukról nézem, akkor nyilván nem reális, de szerintem az ennyire pörgő piacon az sem, hogy kb. felraknak egy hirdetést, elhoznak pár érdeklődőt, és bekaszálnak 3% jutalékot.

    attiati: igen, ez a hátránya a rengeteg irodaháznak a környéken, persze ha valaki befektetési céllal vesz a környéken lakást, akkor lehet, hogy inkább előny, mert ennyi munkavállaló közül biztos lesz, aki a munkahelye környékén akar majd lakni.
    Igen, a Marina parton ha jól látom kb. megvan a milliós négyzetméterár (igaz most, ahogy kerestem, láttam 1,3m nm árat is) - de az a vicc, hogy amit linkeltél felújított panelt, annál is - viszont ha az új Metrodom épületet nézem, ott is simán 900k, szóval nagyjából tényleg egy szinten áraz mindenki.

  • adalbert1

    addikt

    válasz albiosz #13444 üzenetére

    Háztartási helyiség esetleg ilyen célra?

    Mióta gyerekem van, azóta jobban tetszik az amerikai konyha, sokkal könnyebb lenne úgy szemmel tartani a gyerkőcöt, amíg mondjuk reggelit csinál valamelyik szülő - persze akkor megfelelő elszívás vagy szellőztetési lehetőség is kell, ha valaki sokat főz.

    Ami inkább zavar, hogy a régebbi építésűeknél van pince, külön rekeszekkel: oda be lehet rakni bickilit, téli gumit, műszaki cikkek dobozait (ha még kell a garancia miatt),stb. Újépítésűnél meg lehet venni külön tárolót elég drágán, ha ilyen igényei vannak az embernek, vagy mindent lehet tárolni a lakásban.

  • adalbert1

    addikt

    2 év után eljutottunk oda, hogy ismét találtunk egy szimpatikus ingatlant (igaz nem is nagyon kerestünk, csak most szembejött egy, és most gondolkozunk azon, hogy éljünk-e a lehetőséggel), ahova átköltöznénk - viszont a problémám nagyrészt ugyanaz, mint 2 éve is volt, hogy előtte a jelenlegi lakásomat pénzzé kellene tenni (vagy áthidaló hitelt felvenni, viszont annak is utána kellene néznem, hogy áthidaló hitel mellé még ha sima hitelt veszek fel, az mennyire problémás).

    Annyit már néztem ingatlan.com-on, hogy a környéken olyan 650-1000k körül szórnak a négyzetméterárak (most így hirtelen a kedvenc, túlárazott hirdetésem ez lett ), ez alapján kellene valami olyat árat meghatároznom, amivel még viszonylag belátható időn belül elkelne (viszont nem is vesztek olyan sokat). Egyelőre arra gondoltam, hogy olyan 750-850-as nm árral felteszek egy hirdetést, és meglátom, hogy mennyi érdeklődő van, jobb ötletetek van esetleg?

    Illetve hitelt is kellene felvennem, ez nagyjából milyen hosszú folyamat lehet? 1-2 hónap alatt megvan jó esetben?

  • adalbert1

    addikt

    válasz attiati #14083 üzenetére

    Köszi az ötleteket/véleményeket.

    Egyedüli nagyobb hátránynak talán azt mondanám, hogy nincs lift, így azért van, akinek sok a lépcsőmászás (de nem tetőtéri, nem földszinti, keleti-déli tájolású).

    sakal83: helyileg ez hol volt? mert a 31 nagyon kevésnek tűnik, az olyan 600k körüli nm ár, olyan olcsón itt a környéken nincs is hirdetés szerintem. A Tomori közben én is láttam annak a lakásnak a hirdetését, igen, az is eléggé túlárazottnak tűnik.

    Gabró: igen, így jobban átnézve a 650k/nm áron azért az elég előnytelen lakásokat hirdetik (pl. olyan felújítandó, amiről képet sem mernek felrakni :) ).
    Akkor valamelyik metrodom projektben vettél lakást? Mennyivel volt így olcsóbb a nm ár, mint az eredeti hirdetésük? Nézegetem néha én is a hirdetésüket, de a garázs árazását brutálisnak találom, valahogy mindig arra jutok, hogy összességében már túl drágák számomra.

    Ez is egy egész drága hirdetés a környékről
    (viszont ha a metrodom közelben lévő, még épülő projektjéhez hasonlítom az árát, akkor még olcsó is :) )

    A fél év azért elég hosszú időnek tűnik, addig szerintem elvinnék a másik ingatlant, amit néztünk (igaz, már pár hónapja hirdetik, kicsit túlárazva, és eddig még nem tudtak senkivel megegyezni).
    Megfordult a fejünkben az is, hogy esetleg úgy megegyezni velük, hogy hosszabb fizetési idővel - viszont ha a saját lakásomat még mindig csak hirdetem, és még utána hitelt is kell felvennem, akkor nem szívesen tennék le úgy foglalót a másikra, mert többféleképpen is lehetne bukni a dolgon (vagy a foglalót, vagy a lakás eladásánál, ha az időkényszer miatt alacsonyabb áron kell eladnom).

    Jelen pillanatban úgy gondolkozom, hogy meghirdetjük a lakást, és közben a másiknál jelezzük, hogy érdekelne egy kicsivel alacsonyabb áron - viszont szerződni csak akkor szeretnénk velük, ha nekünk is az eladás már a finishben lenne.
    Illetve még arra jutottunk, hogy ha ez most nem jön össze, akkor gyűjtünk tovább, és vélhetően 4 év múlva már lesz annyi megtakarításunk, ami akár simán önerőnek is elmegy (persze a jelenlegi árakat tekintve, ha nagyon megugranak, akkor nem :) ) , és úgy már gyorsabban tudnánk hasonló helyzetben lépni, mert "csak" hitelt kellene mellé felvenni, a jelenlegi lakást pedig tudnánk hosszabb távon árulni.

  • adalbert1

    addikt

    válasz attiati #14276 üzenetére

    Milyen hátrányai vannak még?
    Alapvetően nekem tetszik, mert most is a környéken lakom, mondjuk igaz, hogy nem az a nyugodt családi házas övezet ismertetője, ha a 105-ös busz egész nap a családi házad előtt megy el oda-vissza.
    A sorházaknál tényleg kicsi a telek, és ha nincs beépítve a tetőtér, akkor ha jól emlékszem csak ilyen 50nm körüli 2 szobás darabok, ami nem túl nagy előrelépés egy lakás után, tehát rá kellene még költeni egy rakás pénzt.

    Maga a kérdéskör érdekes: mi a jelenlegi lakásunknál nagyobb ingatlant keresnék, itt jöttek szóba a házak is.
    Mivel mind a ketten dolgozunk, illetve a gyerek (és ha lesznek még testvérei, akkor ők is) is óvodába/iskolába/felsőoktatásba fog járni, így nem ártana, ha jó közlekedése lenne, illetve lenne megfelelő infrastruktúra is, mondjuk egy bevásárlásért ne kelljen pluszba 10 percet autózni (Dunakeszin lakik több rokon is, tehát részben az is célpont, de egyre rosszabb a közlekedése, és kb. bármit akarsz venni, ki kell menned a város szélére).
    Nekünk kertből egy 4-500 nm is elég lenne, ki lehessen menni labdázni a gyerekkel, jobb időben kiülni, grillezni, kirakni egy pingpong asztalt, stb.
    Ami még jó lenne, hogy lenne saját garázs, esetleg pince is (amiről most lecsúsztunk ingatlanról, mert nem volt elég likvid tőkénk, ott lett volna pince, garázs, kb. ekkora kert, dunakeszin belül jó elhelyezkedés közel a vonathoz, normálisan karban tartva).
    Ami szintén tetszene, hogy el lehetne szakadni a társasház életérzéstől, néha nagyon tudnak zavarni, hogy milyen érzéketlen, tufa paraszt emberekkel kell közösséget vállalni.

    Ami nem tetszene, hogy hosszabb távon biztos befigyel egy háznál valami költségesebb felújítás, valaki számolt már ilyet, hogy mennyivel drágább a fenntartása, mint egy lakásnak (mondjuk 20 évig fizetett közös költség vs. no közös költség, de mondjuk egy tetőcsere)?

    Amit említettél kisvárosi nyugalom is jó lenne, de ott valamiben kompromisszumot kellene kötni, mert akkor vagy nagyon messzire kell költözni, és a közlekedés és az infrastruktúra látja kárát, vagy gondolom olyan drága környékre kell költözni, amit átlagemberként nem tudnék megfizetni.

    [ Szerkesztve ]

  • adalbert1

    addikt

    válasz tepenzed #15397 üzenetére

    Barátnőm családjából elég sokan laknak Dunakeszin, mi is fontolgatjuk az odaköltözést.
    Mi házat nézünk, az egyik fontos szempont, hogy valamelyik vasúti megállóhely gyalogosan is viszonylag közel legyen.

    Már lassan 2 éve keresünk (változó intenzitással, hol jobban ráfekszünk a témára, hol hanyagoljuk kicsit), 2 olyan házat láttunk eddig, ami szimpatikus volt, az elsőt megvette egy nálunk likvidebb vevő (illetve lehet, hogy az ingatlanos a mi ajánlatunkat le sem adta...), a másodiknál már ajánlatot sem adtunk és elvitték.

    Talán idővel fogunk úgy állni, hogy ne kelljen a saját lakásunkat előre eladni, hanem hitel mellé legyen elég tőkénk önerőnek (és akkor a saját lakásunk eladásával ráérünk vacakolni) - persze kérdés, hogy milyen irányba fognak menni az árak.

    Ami számomra zavaró, hogy rengeteg olyan ingatlan van, ami nagyon romos állapotú, rossz elrendezésű, kicsi, stb (tehát sok hátrányos tulajdonsága van, és nem tudnám elképzelni, hogy hosszú távon ott lakjak).
    Pl. 35 millióért olyan házakat hirdetnek, hogy már a képekről azt gondolod, hogy ezt el kellene bontani - ami úgy néz ki, hogy megéri beköltözni, az olyan 60 milliónál indulna, esetleg olyan 45-50, de akkor bőven kell rákölteni (nyílászáró, fűtés, esetleg szigetelés is akkor már, pár éven belül tetőcsere, stb).
    Nekünk ezek lennének a lokáción és állapoton kívül fontosak: legalább 4 szoba (most 1 gyerekkel másfél szobás lakásban lakunk, és mivel tervezünk még egyet, így a 3 szobával hosszú távon ugyanitt tartanánk), legyen legalább egy 400 nm-es telek, de inkább nagyobb (néztünk olyan házat, ahol 300 nm telek volt a házzal együtt, hát kb. egy járda volt, pár bokor, és egy autóbeálló, de arra már nem volt hely, hogy mondjuk a gyerekkel kimenjen az ember labdázni).
    Ne legyenek nagyon elrontott építészeti megoldások: néztem olyan házat, ami 3 szintes, az alsó szint részben szuterén, ezért a középső szintről (ami talán ilyen magasföldszint szerű volt) nyílt egy nagy terasz - ahonnan viszont a kertbe nem tudtál lemenni, csak ha visszamentél a házba, mert lépcső nem volt. Vagy másik háznál olyan ajtó, ami el van barikádozva, mert a pincébe vezet, csak az elmúlt 20 évben senki nem csinált oda lépcsőt.

    Gondolkoztam azon is, hogy átmeneti megoldásnak vegyünk valami olyat pár évre, ahol kötünk egy/több erős kompromisszumot (tehát vagy lokáció, vagy telek/ház méret, esetleg állapot), de ott az egyik erős félelmem az, hogy egy olyan ingatlan később sem lesz piacképes, és ugyan most pl. a lakáshoz képest nyernénk egy 3 szobás házzal is plusz életteret, kertet a következő gyerek érkezéséig, viszont utána ki tudja mennyi ideig kellene hirdetni, vagy mennyire áron alul kellene továbbadni, lenne-e egyáltalán rá érdeklődő, stb...

    [ Szerkesztve ]

  • adalbert1

    addikt

    válasz sakal83 #15749 üzenetére

    Én is így látom, hogy pl. Dunakeszin egy értelmes ház olyan 60 milliónál kezdődik (vagy ha olcsóbb, akkor a felújításra el lehet költeni annyi pénzt, hogy közel itt legyen az ember), de inkább olyan 70-80 között vannak azok, ahol már el tudja képzelni az életét az ember.
    XIII. kerületben is az alábbi paraméterekkel: 70nm+ és legalább 4 szoba, olyan 60 milliónál kezdődik, amit érdemes megvenni.
    Személy szerint (ezt már szerintem párszor leírtam itt :D ), én a nagyobbra váltást is nagyon nehéznek érzem, remélem azért a fentebb említett jól bevásárolt eladók is idővel inkább szeretnének pénzt is látni, nem csak hirdetgetni a lakásaikat. :)

  • adalbert1

    addikt

    válasz vg #15793 üzenetére

    Ekkora méretű ház nem kellene (illetve talán 5 gyerekkel :) ) , Szadára nem költöznék. Az elhelyezkedés pedig nagyon be van árazva, itt pl. a telek és a ház is kisebb, mégis hasonló összegért hirdetik (igaz nem tudom, hogy mi lenne reális).
    Illetve én pl a következő ingatlant (akár ház, akár lakás) úgy keresem, hogy a következő 20 évre tervezek vele, ezért pl. rengeteg olyan van, amit nem szívesen vállalnék be, mert csak ideiglenes állomás lenne, és mondjuk 4-5 év alatt nem akarok kétszer költözni, mestereket hajkurászni, velük vitázni, rengeteg dologra kétszer költeni, stb... Utána persze lehet, hogy be kell látnom, hogy mi fér bele, és mégis valahol engedni a dolgon.

  • adalbert1

    addikt

    válasz axioma #15797 üzenetére

    Igen, valószínűleg túlárazták, legalábbis a műszaki színvonalhoz képest - de pl. alig van olyan ház, amihez viszonylag normális méretű telek lenne, rengeteg olyan van, hogy akkor 300-400 nm, és olyan szerencsétlenül van beépítve, hogy sehol nincs egy normális egybefüggő nagyobb területed.

    vg: Szerintem egyáltalán nem mindegy, Szadán van olyan kötöttpályás közlekedés, amivel viszonylag gyorsan megközelíthető Budapest? Mert vasútvonalra keresés csak annyit dobott, hogy felszámolták, a gödöllői hév pedig pont elkerüli (nyilván hosszú távon nem tudom, hogy mennyire alakul át a felsőoktatás és a munkaerőpiac, de azért azt előnynek tartom, hogy ha Budapestet nem csak autóval tudod gyorsan elérni).
    Illetve a konkrét ház szerintem túl nagy, azért hosszú távon teljesen más fenntartani egy 150nm körüli házat, illetve egy 400nm-est, vagy akár felújítani.
    A linkelt Dunakeszi házat sem venném meg, inkább azt akartam illusztrálni vele, hogy máshol mit kínálnak a 80 milliós sávban, ennyi erővel 2 megyével arrébb lehet, hogy egy kisebb falut megvehetsz ennyi pénzből, te komolyan az 1 darab szadai házat választanád akkor? :D

    doeeg: én pl. megmondtam az asszonynak, hogy a jelenlegi környezetben számomra az építkezés és a nagyobb felújítás az no go, nem akarok annyit stresszelni a dolgon, az ikerház szintén no go (annyi pénzért nem akarok senkivel közösködni, még ha csak a garázsnál ér össze, akkor sem). Szóval egyelőre gyűjtjük a pénzt, várjuk, hogy milyen irányt vesz a piac, illetve gondolkozunk egyéb megoldásokon (pl. a környező háztömbökben sokan átalakították amerikai konyhássá a lakásukat, és így a régi konyhából lett egy plusz szobájuk - persze ez sem olyan, aminek szívesen nekiállnék).

    [ Szerkesztve ]

  • adalbert1

    addikt

    válasz sakal83 #17977 üzenetére

    Én is itt lakom a környéken, de csak 15 éve. :))
    Mikor ide költöztem, az OTP már állt, és a Madarász házak is, de pl. a Váci Greens első ütemének a helyén lévő épületben néztem lakást is, meg arra is emlékszem, hogy vele szemben valamilyen régi gyárépület volt, illetve hogy a 3 új metrodom házból 2 üres telek volt évekig, a harmadikon pedig valami régi romos épület volt.
    Igen, előtte a Triopolisz volt itt, szerencsére azóta is látszólag pozitív irányba fejlődik a környék. :DDD
    Habár most kicsit tartok attól, hogy a környező mellékutcákat mennyire nyomja agyon a Váci Greens új üteme és az új OTP irodaház (habár ilyen szempontból kicsit kapóra jön a covid, úgy tippelem, hogy nem fog olyan kihasználtsággal menni, mint amivel még covid előtt terveztek).

    Közben folyamatosan nézegetem a környéken a lakásokat:
    Ez valamelyik nap még 5 millióval drágábban volt fent, de szerintem így is kicsit drága (legalábbis nekem tutira drága, kérdés, hogy mennyire vannak elrugaszkodva a hirdetők a realitástól) - berendezve tetszik, valószínűleg egy 20 évig leginkább csak esztétikai felújításokra kell költeni (vagy lehet, hogy még tovább is) - ez vajon mennyire lehet forintosítani? Ami nem tetszik benne, hogy nagyon közel van az OTP épülete, és pont annak az irányába néz nagy része -ennek ellenére azért tudnék itt élni, persze hosszabb távon jobb lenne, ha lenne még egy fél szoba legalább.

    Ennél a lakásnál pedig akkor a szoba gyakorlatilag egy folyosó, ami összeköti a konyhát és az előszobát?

    Ez egy másik metrodom házban van, de a fürdőszoba szerintem itt nagynak tűnik ahhoz képest, hogy napi max. fél-1 órát tölt ott az ember (igaz ilyen alaprajz esetén nem tudom, hogy miként lehetne máshogy megoldani).

  • adalbert1

    addikt

    Ez félig off, de az ilyeneket hogy lehetne kivédeni? [link]
    Ugyan aki az elmúlt pár évben vett itt lakást annak árulkodó lehetett volna, hogy alá van dúcolva a lépcsőház, illetve ha jól emlékszem itt 40 nm-es lakások vannak, ott a 13 milliós ár már 3 éve is olcsónak tűnhetett, tehát az is lehetett volna vészcsengő.
    Illetve ilyen házból csak itt egymás mellett 2 sorban van 10 darab, vajon a többinél is hasonló problémák lehetnek?
    Ahol az önkormányzat készíttetett statikai felmérést, az hozzáférhető valahol nyilvánosan?

  • adalbert1

    addikt

    válasz updog #18300 üzenetére

    Nekem inkább az a problémám, hogy ahol nézgelődök, ott már kb. 60 millió nagyon az alja lett az élhető lakásoknak, házaknak (ez 2 külön környék amúgy :) ), ennyiért erősen kompromisszumos megoldások vannak, ami tényleg hosszú távon élhetőnek tűnik, az inkább a 80-100 milliós kategória, de abban sincs sokszor olyan, amire azt mondanám, hogy itt biztos le tudnék élni 10-20 évet úgy, hogy élvezem is (pl az új Metrodom háznál itt fejtettem ki bővebben, hogy ennyi pénzért mik is a problémáim).
    Szerencsére azért nem árazódtam ki teljesen a piacról, mert van hol laknunk, csak a lakásunk értéke és a kiszemelt ingatlanok ára között egyre nagyobb a különbség.
    Néha azt érzem, hogy elrontottam, hogy nem válaltam fel akkor nagyobb kockázatot és vettem valamit még 2018-ban, akkor még elfogadható árak voltak - persze így utólag könnyű okosnak lenni.
    Szóval én egyelőre azt a döntést hoztam, hogy figyelem merre megy a piac és növelem a megtakarításaimat addig is, egy erősen kompromisszumos megoldásért nem akarok nagyon eladósodni (erre úgy érzem, hogy később is meglesz a lehetőségem :D).

  • adalbert1

    addikt

    válasz concret_hp #19665 üzenetére

    Melyek azok a települések, ahol ennyiért lehet valami értelmeset venni, és:
    - van megfelelő infrastruktúra (tehát pl. normális általános/középiskola, legalább valami lidl/aldi féle bevásárlási lehetőség, orvosi rendelő, stb)
    - nem órákba telik bejutni Budapestre
    - a lakosság összetétele viszonylag normális (pl. nem a télen mindennel tüzel kategória)
    Vagy ezek a kritériumok kizárják ezt az alacsony árat?

    Családi érintettség miatt Dunakeszi lett volna az eredeti célpontunk, de ott lassan már 60 millió körül is csak olyat házat kapni, amire még egy 10-20 körül lazán el lehet költeni (55-ért olyat hirdettek, ami forgalmas utcában van, 196x-ben épült, és ránézésre még elég sok minden eredeti rajta).

  • adalbert1

    addikt

    válasz concret_hp #19676 üzenetére

    Alapvetően én sem tervezek több időt bent tölteni, szóval rugalmas lennék, csak a család többi része nem annyira az, úgy meg nehéz :)

    doeeg: igen, ezzel egyetértek, ráadásul az sem biztosíték, ha már egy kiépült helyről van szó, lásd régi családi házak helyére felhúzott iker és kisebb társasházak esete, illetve a normális, élhető méretű telkek több részre osztása.

    Gondolkoztam azon is, hogy alföldi szülővárosomba hazaköltözzek, az Budapest közelségén kívül mindennek megfelel, ha az asszonyt is sikerülne valamilyen nagyrészt remote munkára ráállítani és meggyőzni , akkor simán működhetne is (és akkor a gyerek nyugodtabb helyen járhatna általános iskolába, középsuliba, mellette megtartanám a budapesti lakást is, hogy ha olyan eset adódna, akkor vissza tudjunk költözni).

    Drizzt: előző munkahelyemen volt olyan kolléga másik teamben, aki ha jól tudom Szolnokról járt fel - azért így a vasúti menetrendet elnézve még az is kicsit soknak tűnik, de ha mondjuk le tudsz egy normális helyre ülni az IC-n, akkor az utazást töltheted akár munkával, olvasással, filmnézéssel - míg ha ezt az időt a budapesti tömegközlekedésen, vagy az agglomerációba tartva dugóban ülve tölti az ember, akkor ott sok értelmeset nem tud csinálni (volt olyan kolléga, aki Halásztelekről bejárva inkább átállt az országúti biciklire, mert gyorsabban beért vele, mint autóval).

  • adalbert1

    addikt

    Eladói oldalról mi hajtja azt a viselkedést/elképzelést, hogy meghírdetnek egy lakást átlagár környékén (itt 610 és 658k közötti sávot ír az ingatlan.com, a lakás 665k-s nm árral került fel), majd rá 2-3 hétre felemelik egy jó 10%-kal (732k-ra)? Ha ennyi érdeklődő volt, akkor miért nem adták el közülük valakinek drágábban, ha meg ennyire nincs érdeklődő, akkor miért gondolják azt, hogy drágábban lesz?
    Maga a lakás amúgy tetszene, anyagilag is beleférne, csak épp munkahelyet váltok, és meg akarom várni majd, hogy a próbaidő lejárjon, illetve mivel már egy olcsóbb áron hirdették, így nehéz lenne nem azt tekinteni kiinduló árnak egy esetleges egyezkedéskor...
    Illetve amit nem értek, hogy beleírják a hirdetésben, hogy 2010-ben fel lett újítva a konyha - azért az már 11 éve volt, annyi idő alatt átlagos használatnál is szerintem lehet lassan készülni a következő konyhabútor cserére.
    De a környéken felkerült hasonló, 1 szobával nagyobb lakás, még drágább nm árral, viszont rosszabb állapotban (és pl. oké hogy csak egy tapétázás vagy festés, de borzasztó igénytelen, mikor a kapcsoló környékén a falon látszik a kosz :D ) - lehet, hogy itt a hirdetők egymás hirdetéseit látva kapnak vérszemet és tornásszák fel az árat?

  • adalbert1

    addikt

    válasz bilimbalam #20135 üzenetére

    Igen, ez is valószínűnek tűnik. Annyiból egyetértek a többiekkel, hogy így tényleg elérhetnek egy olyan pontot, ahol már lehet, hogy nem fogják tudni értékesíteni.
    Pl. így most van ugyanazon a házon belül két ugyanolyan alaprajzú lakás, elhelyezkedésben 4 emelet elétéréssel, képek alapján nagyjából hasonló állapotban, és az áruk között van 23% eltérés - ami nagyon soknak tűnik, ha még rosszabb állapotú is az olcsóbb, akkor is rengeteg dolgot megcsináltathatsz benne.

    BigBlackDog: igen, nekem is több mentett keresés van beállítva, és több ingatlanról is jön értesítő, de leginkább ez az egy szúrta a szememet...

    Kobe: ha valami jobb minőségű faanyag van beépítve, akkor lehet, hogy tényleg jobban jársz, ha felszeded és eladod :D

    Mindenesetre most pár hónapig amúgy sem tudok mozgolódni a munkahelyváltás miatt, kíváncsian figyelem, hogy mi lesz, esetleg választás előtt belengetnek-e valami újabb támogatást.

  • adalbert1

    addikt

    válasz Drizzt #20584 üzenetére

    Érdekes amit emvy ír, én személy szerint nagyon belekényelmesedtem a HO-ba, viszont mikor hosszú idő után bemerészekdtem a közeli plázába kisebbfajta sokként ért, hogy 1 óra alatt elintéztem 5 különböző üzletben a vásárlásomat :).
    Mindenesetre a városi közlekedés a hátam közepére sem hiányzik (igaz mostanában próbálok minél kevesebbet autózni és minél több dolgot gyalogosan elintézni a közelben, vagy ha néha bemegyek az irodába, akkor tömegközlekedni), szóval azon továbbra is gondolkozom, hogy hosszú távon mi lenne a megfelelő választás, egyelőre arrafelé hajlok, hogy hosszú távon megtartani egy budapesti ingatlant (így ha bármikor vissza lehetne költözni, ha igény lenne rá), és leköltözni szülővárosomba addig, amíg a gyerek középiskolás vagy egyetemista nem lesz.
    Ez az adott megye 3. legnagyobb városa, itt is előny a már általad említett jobb levegő, rengeteg könnyen elérhető sportolási lehetőség (uszoda, teniszpálya, futókörök, a lakosság nagy része biciklizik, stb), negyed óra alatt minden megközelíthető városon belül biciklivel, stb.
    Igazából ami probléma, az párom munkája, ha ő is találna valami remote lehetőséget, akkor viszonylag könnyen meg is valósíthatnánk.
    Az agglomeráció egyelőre számunkra is no go zona, leginkább a közlekedés (és már lassan az árak) miatt (is).
    Nyilván elég mély zsebbel Budapesten belül is tudnék olyan ingatlant venni, ahol szívesen eléldegélnék, de nagyon úgy néz ki, hogy lassan ahhoz már a lottón kellene nyerni.

  • adalbert1

    addikt

    válasz TheProb #20907 üzenetére

    Ezek mellett vannak az említett kerületekben olyan lakások is, amiket szerintem már legalább 1 éve hirdetnek, és csak felfele tolják az árat, a kedvencem ez a lakás, majdnem 1,4-es nm ár, de ez is jó, kb. szerintem normálisan berendezhetetlen a mérete és a sok nagy üvegfelület miatt, de itt is millió feletti nm árat kérnek.

  • adalbert1

    addikt

    válasz _NCT #20955 üzenetére

    Én annyit tennék hozzá, hogy 3.5-4 órát biztos nem utaznék minden nap évekig, az már nagyon sok szerintem, később ha feleséged is visszamegy gyerekvállalás után dolgozni, és neki is ennyit kell utaznia, akkor szerintem a gyerek óvodába hordásának megoldása is nagyon nehéz lehet (pl. tudjátok-e olyan korán vinni, hogy még beérjetek munkába, tudtok-e olyan későn érte menni, hogy még addig odaérjetek munkából).
    Illetve esetleg azt is figyelembe venném, hogy melyik opciónál laknak közelebb szülők, nagyszülők, ha kisgyereketek lesz, akkor az segítség tud lenni, ha néha át tudnak ugrani könnyen.

  • adalbert1

    addikt

    válasz Oppenheimer #21265 üzenetére

    Nekem ezzel az egésszel a problémám a lokáció. Van olyan jó hely, ami még nincs beépítve?

  • adalbert1

    addikt

    válasz Vision #21289 üzenetére

    Emlékszem, hogy 15-20 éve mennyire megmosolyogtatónak találtam azt, hogy valaki panel lakásban lakva, lent a parkolóban mellette 10-30 milliós autót tart. Érdekes, hogy megfordultak az arányok, most egy 5-ös bmw alapára olcsóbb, mint a kerületben az ingatlan.com-on a legolcsóbb panel lakás.

    Drizzt: ezt részben én is megfigyeltem, rengeteg hirdetés vált inaktívvá azok közül, amiket követtem, csak a nagyon túlárazottakat nem adták el. Ami érdekes lehet, hogy vajon mekkora kamatnál esik vissza drasztikusan a kereslet?

    doeeg: igen, az egy dolog, hogy ha minden esztelenül be lesz építve, akkor a végén már kevésbé élhető lesz az adott környék, én inkább arra gondoltam, hogy ami tényleg jó lokáció (mondjuk közlekedés szempontjából, de kinek mik a szempontjai), azok nagy részét már beépítették, és az elmúlt pár évben is rengeteg olyan telekre építkeztek, ami korábban évtizedekig nem volt hasznosítva - szóval kérdés, hogy még ha viszonylag alacsony kamattal is lehetne ilyen zöld hitelhez jutni, vajon találsz-e olyan ingatlant, amit szívesen meg is vennél belőle?

  • adalbert1

    addikt

    válasz updog #21748 üzenetére

    Én pont paneleket nézegetek most, csak másik kerületben :D
    Az a gond, hogy 4 szobás lakás alig épült a környéken, még panelből van a legnagyobb kínálat, illetve az a legolcsóbb is (ami téglából van fent a környéken hasonló méretű, az kb. 20 millióval vagy többel drágább).
    Azért panelből is van, aminek erősen irreálisnak tűnik az ára, pl. 74 nm 73,9 millió, legalább könnyű kiszámolni a négyzetméter árat :D.
    Szívünk szerint mi is esetleg házat vennénk, de ami tetszik, az jóval a keretünk felett van, egy erősen kompromisszumos megoldásért pedig nem akarok nagyon eladósodni.

  • adalbert1

    addikt

    válasz Oppenheimer #21756 üzenetére

    Nekünk leginkább az a vásárlás mozgatórugója, hogy kisgyerekkel a 2 szobás lakásunk egyre szűkösebb, így jó lenne valamit találni.
    Viszont egy erősen kompromisszumos vételbe nem akarunk beleugrani, szóval ki tudja, hogy meddig fogunk keresgélni.

    Most pl. ez a hirdetés jött szembe, szerintem ez a lakás kb. olyan 80 millió lehetett 4 éve, mikor ezek a házak épültek (valakinek megvannak esetleg a környékbeli metrodom házak akkori hirdetései lementve?), és lehet, hogy a belépített gépek/bútorok és az áremelkedés indokolná az árat, de nagyon drágának tartom - illetve 130 millió környékén azért már elég sok mindent lehet venni (lakást jobb helyen, 20 millióval drágábban házat a környéken, stb), tehát az is érdekelne, hogy mennyi vevőjelölt van reálisan egy ilyen ingatlanra.
    Az egészben az a legzavaróbb, hogy a 4 évvel ezelőtti árán hitellel kb. bármelyik lakást amit most néztem meg tudnám venni, de 4 éve a jövedelmem kb. a harmada volt a mostaninak, tehát akkor is ugyanúgy távolról néztem sok mindent, mint ma is - kicsit úgy érzem magam, mint annak a viccnek a főszereplője, aki 20 éve egy kettes golfról és 60 ezres fizetésről álmodott, és mára mindkét vágya teljesült :D.

    Ha már .mf említette a felújítást, valaki számolgatott mostanában, hogy nm-enként milyen költsége van egy felújításnak? Illetve gondolom a legtöbb épkézláb szakember több hónapos/éves várólistával dolgozik, nem?

  • adalbert1

    addikt

    válasz attiati #21804 üzenetére

    Akkor még olcsóbb is volt, mint gondoltam... Viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez mennyiért fog majd elmenni, azért tippre a 130 milliós kategóriában jóval kisebb lehet a kereslet mint mondjuk a 100 millió alattiban, és azért a kínálat elég széles (mármint ha el tudnék költeni 130 milliót egy lakásra, biztos elkölteném az egészet? biztos ezen a lokáción akarnék vásárolni?)
    Még az jutott eszembe, hogy a Berettyó-Újpalotai utca sarkon is van egy viszonylag újabb épület, ha nem a metrodom házban van, akkor még az jöhet szóba.
    Tegnap láttam, hogy elkezdték hirdetni a Tomori utcában lerombolt ház helyén induló projektet (egyelőre csak a teleknél egy molinón), de csak 2-3 szobás lakások lesznek (igaz ott eleve csak 40 nm-es lakások voltak, és nem is volt túl nagy az épület, tehát ha a külső méretek nagyjából maradnak, akkor eléggé kötött a kihozható nm. Rákerestem a google-ben is, de semmi információt nem találtam se a projektről, se az építettőről.

    Köszi, igazából annyiból szerencsém volt, hogy felfelé mennek a fizetések a területemen, ezen kívül cégen belül is sikerült egy jobb fizetés kiharcolni, majd kétszer igen jól váltani (mindkétszer hays felett).

    .mf: köszi, azért a 300k elég vaskosnak hangzik, ez akkor már teljes felújítás nulláról? Illetve a környének a felújítandók mennek 700k/nm áron, vagy a felújítottak? Mert amiket én néztem mostanában ott azért jócskán bele van árazva a lakások árába a felújítás, vagy az, hogy még esetleg azt neked kell megcsinálnod (pl. néztünk újlipótvárosban is 75 millióért hírdetett lakást, ami 98 nm volt, de felújított állapotban simán mehetne millió közeli nm áron. Igaz ott végül ennél többért adták el állítólag, és viszonylag gyorsan el is ment).

    Stanlee: én is arra tippelek, hogy concret_hp jó áron vásárolt, olyan 50-60 között.

  • adalbert1

    addikt

    válasz Vision #22558 üzenetére

    Mit csináltál a telken, hogy ennyit elköltöttél rá? Kíváncsi vagyok, hogy esetleg milyen előre nem látható költségek vannak, vagy mivel kellene kalkulálni hogy ha fejlesztene rajta valamit az ember.

    Az egész ügyben szerintem az is érdekes, hogy újlipótvárosban nagyon rossz a parkolási helyzet, és az adott telek parkolóként üzemel.
    Egy park kellemesebbé és élhetőbbé teszi a környezetet, de az eddig ott parkoló autók rászabadulnak a környező utcákra, ezzel tovább rontva a parkolási helyzetet (igaz mostanában lett megemelve a kerületben a lakosoknak a második autóra kiadott matrica ára, ez nem tudom mennyit javított rajta, azt tudom, hogy egész sok embernek nem tetszett - viszont azt is életszerűtlennek tartottam, hogy ennyire frekventált helyen lakva miért kell sok családnak egynél több autó).

  • adalbert1

    addikt

    válasz Dinter #22597 üzenetére

    Albérlet esetén én minél közelebb költöznék a munkahelyemhez, szem előtt tartva, hogy még élhető legyen a környezet. Saját tapasztalatom alapján albérletet gyakrabban váltottam, mint állást.
    Viszont saját lakás esetén ez megfordult, ott mindenképp a minél jobb környezetre voksolnék, és munkahelyet próbálnék olyat keresni, ami vagy közel van, vagy nem kell bejárni :)

  • adalbert1

    addikt

    válasz bpx #23007 üzenetére

    Azta, szép kis emelés. Amúgy van, aki megvesz 60-70-ért egy 30 nm-es lakást? Oké, dunaparti, de egy ekkora lakás 1 embernek ideális hosszú távon, és szerintem ott a környéken is annyi projekt épül, hogy közlekedés szempontból elég élhetetlen is lesz...

  • adalbert1

    addikt

    válasz Vision #23011 üzenetére

    Szerintem nem csak befektetésnek, hanem lakni sem éri meg ennyiért, én biztos nem mennék oda, ugye ott van a rengeteg korábbi projekt, mol irodaház - szerintem a budafokin brutál nagy forgalomnövekedés lesz.
    Illetve ha már befektetés, vajon mennyiért lehet egy ilyen garzont kiadni?

    Drizzt: anno gyerekkoromban a panel lakásunk volt olyan, amit leírsz, annak imádtam az alaprajzát (most kerestem, de neten nem találtam hasonlót): 69 nm, 3 szoba, mindegyik külön nyílt egy L alakú folyosóról (ahogy a többi helyiség is). Gyerekként még sokkal reziliensebb voltam, engem egyáltalán nem zavart a panelban lakás, ráadásul rengeteg barátom lakott a környéken.
    Manapság gondolom azért divat az egymásból nyíló szoba, mert a folyosóval értékes négyzetmétereket vesztenének.

    axioma: ezt a saját családunkon is észreveszem, hogy nagyon könnyen nekiáll az ember mindent felhalmozni - akár könyvek, ruhák, gyerekjátékok, mindenféle kacatok, amiknek a pénzben kifejezett értéke minimális a mai bérekhez képest - miközben ilyen négyzetméter árak mellett ez tényleg luxus.
    Emlékszem, hogy régen nem értettem a amerikai filmekben látható családokat, ahol esetleg még külön storage is volt bérelve a cuccaiknak - és közben már lassan mi is ott tartunk.

  • adalbert1

    addikt

    válasz Drizzt #23253 üzenetére

    Egy régi (1900-1940 között épült) házban lévő, 80-100 nm-es lakás mennyi gázt használhat éves szinten?
    Illetve ezeknek az épületeknek a korszerűsítése gondolom kimerül abban, amit lakáson belül meg lehet esetleg csinálni, szigetelve jó eséllyel sose lesznek, illetve sok esetben nyilászárót se lehetne cserélni, vagy klímát felrakni (ez pontosan hogy van szabályozva)?
    Mert ezt olvasva elgondolkoztam, hogy egy jobb környéken lehetne egy ilyet venni majd, ha tényleg csökken a kereslet és ezzel talán az árak is, kérdés, hogy fel lehet-e úgy újítani, hogy eléggé energiatakarékos legyen.

    Az egyik kedvenc hirdetésemnek tovább emelkedett az ára, lasan eléri a 2 millió/négyzetmétert. Tippre ezt a lakást már vagy egy éve árulhatják, és azóta olyan 20 milliót nőtt az ára :)
    Kíváncsi lennék, hogy mi lehet az eladó startégiája, tippre a majd csak jön valaki, aki majd elviszi ennyiért is?
    Ennek is szép ára van - azért szerintem ezen a környéken ez a nm ár nagyon nem reális, de lehet, hogy ezt csak én érzem így.
    Ez is jó hirdetés, csak épp az nincs benne leírva, hogy a szomszéd telken most indul egy többszáz lakásos társasház építése, szóval ha esetleg arra néz, akkor a következő 1-2 évben kevés nyugalma lesz az embernek, illetve ha megépült, akkor már parkolni is eléggé lehetetlen lesz a környéken. Azt a telket is kisajátíthatta volna az önkormányzat (mint az újlipótvárosit), és lehetne ott egy park, vagy sportpálya, vagy hasonló - helyette még jobban be lesz építve a környék, és még élhetetlenebb lesz.

  • adalbert1

    addikt

    válasz sakal83 #23461 üzenetére

    Én is már jó ideje mennék nagyobb ingatlanba, de egyrészt most a hitelek is megdrágultak, illetve attól tartok én is, hogy a jelenlegi saját ingatlanomat is nehezen lehetne értékesíteni.
    Azért vannak most jó esések, pl. ez nemrég még 130 millióért volt fent, most már 110-ért hírdetik.
    Az más kérdés, hogy számomra még így is drága :N , főleg ha azt nézem, hogy a mélygarázs és a tároló mellé együtt még +10 lenne.

  • adalbert1

    addikt

    válasz Vision #23538 üzenetére

    Az ilyenek mellett számomra teljesen érthetetlen, hogy amerre én nézelődök (Angyalföldön, a duna pláza környékén), egy látszólag felújított 2 szobás 51 nm-es tégla lakást már hónapok óta árulnak, most épp 53 millióért és nem kelt még el...

  • adalbert1

    addikt

    válasz Vision #23549 üzenetére

    Ááá, értem. Arra is gondoltam, hogy a panel azért mehet jobban, mert ott biztos nem kell milliókat költeni pl. a fűtésrendszer felújítására (pl. új kazán, kéménybélelés).

    Remélem, hogy akkor ennek lesz egy olyan hatása is az ennél nagyobb/drágább ingatlanokra, hogy azoknak a kereslete csökkenni fog, és így hátha az áruk is majd.
    Kb. hasonlóról váltanék én is (5x nm 2 szoba tégla) nagyobbra, a 4 szobásat már kezdem elengedni, most 3 szobásakat nézegetek, de iszonyatos árkülönbség van.
    Pl. a sajátomat akkor el tudnám adni 4x-ért, de ami értelmesebb vétel a környéken, az 70 körül indul, és akkor nyertem +1 szobát, kb. 10-20 nm-t, illetve azt, hogy fiatalabb az épület 30-40 évvel (ez azért később szerintem sokat fog számítani, gondolom idővel egyre inkább piacképtelenek lesznek a környéken az 1950-60 környékén épült házakban lévő lakások).
    Illetve mivel most már jó lenne minél hamarabb váltani (mondjuk 2 éven belül), így akkor ezt a lakást is próbálom csak minimális összegből szinten tartani, és inkább kicsit lelakottabb állapotban olcsóbban eladni majd.

  • adalbert1

    addikt

    válasz axioma #23581 üzenetére

    "Mar 66 m2-es lakas is van 40M alatt" - ez már elég barátinak hangzik, remélem a következő évben több helyen is elindul egy jobban látható árcsökkenés.

    Aki a xiii. kerületi Madarász Házakban lakik, az tudna róla írni pár sort?
    Leginkább az érdekelne, hogy mennyire hallani az alsó/felső/oldalsó szomszédokat, mennyire terjednek a test- és léghangok?
    A földszinti lakások mennyivel hidegebbek, vagy mennyire érződnek hidegnek (ugye alattuk van a mélygarázs, az esetleg zavaró)?
    Az épület minőségével mennyire vagytok megelégedve, milyen zavaró hibák jöttek elő?

  • adalbert1

    addikt

    válasz concret_hp #23639 üzenetére

    Az elég nagy ugrás - főleg a rezsi/élelmiszer árak emelkedésével és a munkahelyek megszűnésével várhatóan eltűnik majd a kereslet nagy része, nem?

  • adalbert1

    addikt

    válasz VMatteo #23750 üzenetére

    Én a helyedben megnézném, hogy hasonló kategóriában a környéken mik vannak fent az ingatlan.com-on, és az alapján belőnék egy árat. Ha túl drága, akkor vélhetően kevés érdeklődő lesz, ha túl olcsó, akkor pedig nagyon sokan, és vélhetően lesz közöttük sok olyan is, akinek nem szívesen adnád ki.
    Amúgy számlát ha jól tudom nem kell adnod, ha nem egyéni vállalkozóként vagy cégként végzed a bérbeadást csak a 15% SZJA-t fizetni - de erről van a NAV oldalán tájékoztató füzet, amiben leírják a pontos menetét, és hogy miket tudsz elköltségelni, ajánlott azt átolvasni.

  • adalbert1

    addikt

    válasz VMatteo #23754 üzenetére

    Engem az érdekelne, hogy ha jól gondolom emellett van hol laknod is, tehát már legalább 1 saját ingatlanod/ingatlantok van ezen kívül, és most úgy tűnik, hogy eléggé fent vannak még az árak - tehát miért döntöttél egy lakás megvásárlása mellett, és miért nem valamilyen más termékbe fektettél (pl. most sima állampapír is hoz 10% felett), mi volt az a döntési folyamat, aminek a végén eljutottál ide?

  • adalbert1

    addikt

    válasz concret_hp #23942 üzenetére

    Jaja, anno a 90-es években volt olyan osztálytársam, akiknél talán sose készült el a vakolás meg még 1-2 belső munka a házon...
    A házépítésben szerintem az is csapda lehet, hogy jó lokációjú telek vagy nincs, vagy az is aranyáron, rossz lokációra pedig nem szívesen költöznék családdal (akár azért, amit Tapsi írt korábban az ismerőséről, hogy messze vagy mindentől/mindenkitől, később a gyereknek is csak nyűg lesz onnan bejárni, stb.).

  • adalbert1

    addikt

    válasz Vision #24369 üzenetére

    A teve utcában a flatco nevű cég épített(vagy építtetett) saját társasházat, amiben csak kiadó lakások vannak.
    Persze ezt a végén nem lehet megvenni :), csak példának írom, hogy azért épülnek bérlakások is (vagy pl. a xiii-ban az önkormányzat is épített az elmúlt pár évben saját társasházat, persze ezek inkább kivételek)
    A flatco korábban a metrodom házakban vásárolt fel lakásokat - ez nagyon zavart, mert így simán csökkentették az egyszeri vásárlók (mint pl. én) számára elérhető kínálatot (és jó eséllyel az általuk megvett lakások még évekig nem kerülnek majd piacra, igaz nem tudom, hogy mik lehetnek a hosszú távú terveik ezekkel az ingatlanokkal, hogy egy ponton eladják-e majd őket - pl. 10-20 évvel vásárlás után, mikor már esedékes lenne egy felújítás-, és ha igen, akkor mikor).

  • adalbert1

    addikt

    válasz j0k3r! #25058 üzenetére

    Oké, de ennek a kihaló öreg generációnak mekkora része él olyan helyen, ahova nem szívesen költöznének a fiatalok, mert a közelben nincs értelmes munkalehetőség? Szóval pl. a budapesti ingatlanpiacot nem igazán fogja az befolyásolni, ha vidéken egy rakás ház piacra kerül.

    Tapsi: és értelmes helyen lehet telket találni? Engem leginkább ez riasztana el az építkezéstől, meg amúgy is elég kevés szabadidőnk van gyerek mellett, ha nem muszáj, nem vennénk a nyakunkba egy ilyen plusz stresszforrást/időrabló tevékenységet (mi valószínűleg használt "újépítésűre" - tehát az elmúlt 20 évben épültre váltunk majd egyszer).

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés