Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex1978

    csendes tag

    Sziasztok!

    Pár jó tanácsot kérnék! Kezdő vagyok külső mobil rack (ill. dokkoló) témában.
    Mint sokan itt e témában én is szeretnék egy nagyobb HDD-t adattárolásra és egy 3.5" külső mobil rack-et (vagy HDD-dokkolót). A HDD nagyjából már kiválasztva: WD Red 2TB v. 3TB lesz.

    Van egy régi asztali gépem(WinXP), néhány megtelt IDE merevlemezzel (de van USB2.0) és egy öregecske laptop(Vista), szintén USB2.0-val.

    Pár korábbi oldalt átolvastam, de nem jutottam döntésre. Többen is a Sharkoon Rapid-Case 3.5" SATA USB3-at ajánljátok ellenben az eSATA-s változattal. Azt értem, hogy az USB3 rack visszafelé kompatibilis az USB2-vel, tehát gondom nem lenne. (Bár amíg új PC-t nem veszek, addig nem nagyon fogom tudni kihasználni az USB3 sebességét.) Az eSATA-s változaton van(!) USB2-es csatlakozó is, ami jelenleg nekem elegendő/kihasználható lenne. (A jövőbeli új PC-re gondolva pedig szerintem USB3 helyett jobb lenne az eSATA-s. Vagy tévedek? Mintha egyik ismerősöm azt mondta volna, hogy az eSATA jobb az USB3-nál.)

    Szóval lenne pár kérdésem:

    1. Mi az előnye az USB3-as Sharkoon Rapid Case-nek az eSATA-sal szemben (illetve mi az eSATA-s hátránya)?

    2. Mennyire melegednek a WD Red merevlemezek az aktív hűtés nélküli külső rack-ben vagy éppen egy HDD-dokkolóban?

    3. Megér-e +5000-6000 Ft-ot beruházni egy Thermaltake ST0020E(USB3.0) vagy ST0021E(eSATA + USB2.0) rack-be ellenben a Sharkoon Rapid-Case rack-kel?
    (Állítólag az aktív hűtés sokat segithet nyáron. Ellenben nem tudom, mennyi gondot okozhat a hiánya. S valaki írta, hogy az aktív hűtéssel ellátott rack-ben elromlik a venti és zajos lesz.)

    4.a.) Igaz-e (amit sajnos csak néhol tüntetnek fel), hogy külső mobil rack-eknél a max. HDD kapacitás: USB2-n 2TB, eSATA 4TB és USB3 esetében 6TB?
    4.b.) USB2 tényleg csak 2TB-ot látna a 3TB-os merevlemezből? S ha 2-3 részre lenne partícionálva a 3TB?

    Elnézést a sok kérdésért!
    Remélem, tudtok segíteni!

    Üdv, Alex

    szerk.: Sikerült a link-eket javítani és rendesen berakni. :B

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz Alex1978 #2593 üzenetére

    Köszönöm a hasznos infókat!

    S mit szóltok a 4.a. és 4.b. kérdéseimhez? (S tegyük félre a WinXP-t kicsit. Lényeg, hogy a laptop-omon Vista van. Remélem okosabb kicsit... :U )

    4.a.) Igaz-e (amit sajnos csak néhol tüntetnek fel), hogy külső mobil rack-eknél a max. HDD kapacitás: USB2-n 2TB, eSATA 4TB és USB3 esetében 6TB?
    4.b.) USB2 tényleg csak 2TB-ot látna a 3TB-os merevlemezből? S ha 2-3 részre lenne partícionálva a 3TB?

    Rapid-Case 3.5" eSATA (+USB2.0), írja lent: "Note: Max. HDD capacity: USB 2TB; eSATA 4TB"
    Vajon a 3TB-ot 2-3 részre partícionálva már látná (a Vista) USB2.0-ás kapcsolat esetén vagy mindenképp csak max. 2TB-ot látna? :F

    Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0, írja lent: "Notes: Max. HDD capacity 6TB"
    Ez abban az esetben is igaz, ha az USB3.0-ás mobil rack a laptop-on USB2.0-ra van csatlakoztatva? Vagy a 2TB-nál nagyobb méretű HDD-t (pl.: a Vista) is csak USB3.0-án keresztül látná?

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz King Unique #2600 üzenetére

    King Unique! Neked és a többieknek is köszönöm a segítséget!

    Akkor vegyük fixnek, hogy USB3-as Rapid-Case-t fogok venni. Ha nem szükséges a Thermaltake ST0020-as hűtése, akkor nem fizetek plussz pénzt érte.

    Viszont ez az "XP alá raksz egy 3 TB-os HDD-t, nem is tudod több részre particionálni, de külsőt se, mert csak 746 GB-ot fog belőle látni" dolog mellbe vágott. :Y

    Ha a 3TB-os WD Red HDD-t (Vista-s laptop-hoz csatlakoztatva!) az USB3-as Rapid-Case-ben 3x 1TB-ra (vagy 2x 1.5TB-ra) partícionálom, akkor mennyit látna belőle utána az XP? Akkor is csak 1x 746GB-ot vagy partícióként 746GB-ot?
    (Semmiképp nem fogom 3TB-ban, egyben hagyni a HDD-t. Több - ha úgy nagyobb értelme lenne - akár 3-4 részre is felosztanám, de Vista és XP alatt is használni szeretném!)
    Mekkora méretű részekre kellene partícionálni egy ilyen új, nagy HDD-t, hogy lássa az összes partíciót az XP is? (pl. elkerülhetetlen 4x 700GB-os részre darabolni, hogy minden darabja 746GB alatt legyen?)

    "Vista az SP1-től felfele tudja kezelni a 3 TB HDD-ket, 64 bit + UEFI meg csak az ekkora vinyóról való bootoláshoz elengedhetetlen, ahogy többi újabb Windows esetében is."
    Ez jobban hangzik! :K Nekem 32 bites Vista +SP2 van és a (2009-es) laptop 320GB-os merevlemezén NTFS file-rendszer van használatban jelenleg. De boot-olásra nem fog kelleni az új WD Red.
    (Legalább is pillanatnyilag nincs tervben, hogy USB3-as mobil rack-ben lévő merevlemezre új op.rendszert tegyek és mobil rack-ről fusson a teljes rendszer. Nem tudom, mennyire lenne egy Win 8 működése biztonságos mobil rack-ről. Persze, ez kissé off topic, de lehet, hogy a téma megérne egy külön misét.)
    Szóval az új HDD leginkább adattárolásra kellene, a boot-olás lehetősége egyelőre nem téma.

    - - - - - - - - - - - - -
    Off topic, de rá kell kérdezzek (Elnézést!):
    "nagy kapacitású merevlemezt támogatnia kell a BIOS-nak is, ha pl. a notiba beteszed bootolni,, + ha túl régi a notebook és BIOS (2009, v az előtti), akkor elképzelhető, h az is problémát jelenthet"
    Most kissé megijedtem. :F A notebook-om 2009-es. Remélem, USB3-as Rapid-Case-ben tényleg kezelni fogja a 3TB WD Red merevlemezt (persze - mint fentebb említettem - több részre partícionálva) a BIOS! De ezt honnan tudhatnám előre? (Vagy megrendelem a HDD-t, s ha a notebook+rack nem kezeli, visszaküldöm? Vajon ez kivitelezhető, elfogadják, ha visszaküldöm és visszaadják a pénzem?)
    Akkor új HDD 2009-es notebook mellé értelmetlen? Vagy Rapid Case-ben 100%, hogy működni fog az új HDD? :F

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

Új hozzászólás Aktív témák