Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    Tudtok mondani nekem olyan SATA-s USB3.0-ás 3.5-ös keretet, aminek a burkolata fémből van, és a HDD a házban hozzá is ér a fém házhoz? Most van egy KOLINK HDSUB3U3 külső keretem, benne egy 1TB-os WD Green HDD amiről torrent meg, de simán 40-50 fok között mozog, attól függően mennyire megy a seed. Ebben egy kis műanyag lapot kell rárakni a HDD oldalára, mit a házba kell becsúsztatni, és így a HDD körül van kb fél cm levegő minden irányban. Ezt a kreténséget, hogyan adja át így a hőt a keret? :W

    Szóval tudtok ajánlani valami jó keretet? Esetleg valami házi moddingot, hogy mivel lehetne kitölteni a rést?

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz SchumiBácsi #3859 üzenetére

    Ez az egy ilyen keretem van, fúrkálni biztosa nem fogok.
    Régen volt egy Cooler Master X-Craft 350-es HDD keretem, valami olyasmi megoldás érdekelne. A felső, tömör alu burkolaton alulról volt egy hatalmas hővezető cucc, pár mm vastag, ami a HDD teljes tetejével fizikai kontaktusban volt, így közvetlenül adta át a HDD a hőt a keretnek. Ma már nincs ilyen megoldás? Olyanokról már nem is szólva, mint a rácsos burkolat vagy a rugós csavarokon ülő HDD, ami 2008-ban valahogy nem volt a prémium kategória.

    @King Unique
    Az egész konfig néma, PicoPSU, passzív hűtéses J1900-as proci, SSD, 2.5-ös WD RED 1TB HDD, így biztosan nem akarok ventilátoros megoldást. Viszonyítási alapnak, hogy egy CM Elite 110-es házban van a leírt konfig és a WD RED 2.5-ös HDD, amiről ugyancsak megy folyamatosan a torrent max 35 fok volt idáig, de általában a 30 fokhoz közelebb van. Ha a külső HDD is közvetlen kontaktban lenne a fém kerettel, akkor ott is tuti lenne szerintem a -5, akár -10 fok.
    Megnézem a Raidsonic keretet amit ajánlottál, van itthon kettő másik Raidsonic keret is (RAIDSONIC IB-290StUS-B és a 3.5-ös testvére), de az is olyan megoldás, mint a Kolink.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák