Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KrAt

    veterán

    Sziasztok,

    reggel egy b.zi taxis rettentő mód felqrta az agyam, és akárhogy olvasom az ide vonatkozó dolgokat, nem jövök rá, ki volt a hülyébb.

    2 sávos út, mellette buszsáv, ahol a taxis közlekedik mondjuk 50-nel, én kb. 40-nel mentem a forgalommal a belső sávban.
    Nyílt egy lyuk a külsőben, és mivel amúgy is nemsokára jobbra kellett volna fordulnom, index, tükör, és elkezdtem az átsorolást.
    Igenám, de amikor már a felénél tartottam, a periférikus látásomban megjelent egy sárga valami, ami a buszsávban álló pénzszállítót akarta kikerülni. Én fék, húztam vissza balra, amennyire tudtam, ő fék nélkül csak jön tovább a sávba. Dudálásra sem fékez, ha nem húzom vissza, akkor összemegyünk.

    Ilyenkor mi van? Elvileg egy idejű sávváltásnál annak van elsőbbsége, aki jobbról van, viszont jóval előrébb voltam (az alacsonyabb sebesség miatt) és (meglátásom szerint, bár nem tudom, mikor tette ki az indexet, lehet, már 10 mp-e azzal jött), én kezdtem meg hamarabb a sávváltást.

    Utána nekiállt még a vén fsz ugatni nekem (én se épp kulturáltan szóltam hozzá), hogy szívesen adhattam volna neki betétlapot, mivel én voltam a hibás...

    Üdv,
    Attila

Új hozzászólás Aktív témák