Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sethdobaloah

    senior tag

    8. § (4)16 Ahol a gyalogosforgalom irányítására külön fényjelző készüléket nem helyeztek el, a 9. § (1) bekezdésének a) pontjában említett fényjelző készülék jelzései - értelemszerűen - irányadók a gyalogosokra is.
    9. § (1) A járműforgalom irányítására szolgáló fényjelző készülékek: ....

    A 9. §-ban nincs felsorolva a vasúti átjárókat biztosító berendezés. Tehát azt külön kezeli a kresz.

    A 19. § foglalkozik a vasúti átjárókkal. Itt (4): A teljes sorompó a vasúti jármű közeledésekor és áthaladásának ideje alatt az utat, illetőleg az úttestet teljes szélességében - piros-fehér színű sorompórúddal lezárja.

    Ezen kívül itt sem foglalkozik a kresz a gyalogos forgalommal, hiszen ha a teljes sorompó nem zárja el a gyalogok útját... Így ebben a paragrafusban implicit ki van jelentve, hogy a vasúti átjáró a teljes sorompó szélességében van értelmezve.

    A gyalogút ezen kívül van, tehát keresek tovább:
    21. § (10)169 Vasúti pályán (vasúti átjárón vagy más kiépített átkelőhelyen) a gyalogos csak akkor haladhat át, ha meggyőződött arról, hogy vasúti jármű nem közeledik. Nem haladhat át a gyalogos, ha a jelzőberendezés a továbbhaladás tilalmát jelzi.

    Értelemszerű, node pont a 19. § szerint a teljes sorompó ha nem zárja el a gyalog útfelületet, akkor rájuk nem vonatkozhat az ahhoz a sorompóhoz tartozó lámpa.

    Persze simán lehet, hogy én értelmezem félre a kreszt. Vagy ez is egy, a rengetek hibából ami benne van. De annyit azért fogadjunk már el, hogy nem egyértelmű a szituáció.
    ÉS: természetesen nem támogatom, hogy bárki is átmenjen egy ilyen kereszteződésen, ha piros a lámpa. Én sem teszem. Csak annyiról van szó, hogy a józan észen kívül a kresz nem kényszerít arra hogy így tegyek.

    ...csak én vagyok helikopter?

Új hozzászólás Aktív témák