Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Johnny_vT

    senior tag

    Érdekességet fedeztem fel a magyar biztosításommal kapcsolatban. Hátha tudtok segíteni kibogozni...

    Szóval:
    Volt egy kocsi GLH kezdetű rendszámmal. Ez biztosítva volt az Allianz-nál 2009.06.01-től, majd még abban az évben lelopták a rendszámát és így LWE kezdetű lett az új azonosítója. Maradtunk az Allianznál 2011.12.31-ig.
    2012.01.01-től 2017.12.31-ig ezután Uniqua volt, a későbbi már lényegtelen.

    Utólag ki akartam kérni a kártörténeti igazolást a kocsira (tehát az LWE-re):
    Allianz ügyintéző 1: 5 évnél régebbről nem adunk papírt
    Allianz ügyintéző 2: megtaláltam a rendszerben, küldöm -> 2010.01.01-2011.12.31-ig datálva kaptam egy hivatalos kártörténeti igazolást, mert ő kategorikusan kijelentette, hogy az LWE ebben az időszakban volt biztosítva
    Allianz ügyintéző 3 (GLH rendszámra keresve): áh megtaláltam a rendszerben, küldöm -> 2009.06.01-2013.10.31-ig datálva kaptam egy hivatalos kártörténeti igazolást nem a GLH, hanem az LWE rendszámra

    Konklúzió:
    - A GLH sehol sem jelent meg, mindenhol csak LWE van (logikus, az az aktuálisan érvényes rendszám)
    - Az LWE-t rendszámot biztosan nem 2009 szilveszter éjjelén kaptuk meg, így irreálisnak tartom, hogy miért 2010.01.01-től adta az ügyintéző 2
    - 2012.01.01-től az Uniqua már igazolta a KGFB-t, az Allianz-nál viszont még bő másfél évig szintén ment tovább LWE rendszámmal a biztosítás (2013.08.02-től nem fizetés + türelmi idő miatt szűnt meg 10.31-én)

    Kérdés:
    - Whaaaaat?
    - Az Allianz 2012.01.01-től elképzelhető, hogy egy másik kocsinkra át lett téve (ugye mikor az LWE Uniquás lett), akkor elképzelhető, hogy tovább élt a jogviszony. De akkor meg hogy a francba kaptam meg LWE rendszámmal ennek a másik kocsinak IS az igazolt időszakát? Más rendszám nem szerepel a papíron, sem egyéb információk, de még a régi GLH sem.

    Miért kérdezem ezt?
    Most gyűjtöm az igazolásokat a bónusz külföldi elfogadtatásához. Ha én sem értem mi a szmötyi történt itt, akkor nehezen tudnám megmagyarázni a befogadó szervnek :))

    - És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Új hozzászólás Aktív témák