Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koanla

    aktív tag

    válasz nexwo #22714 üzenetére

    Sziasztok, nemrég vásárolt LF III 420-am elég fura szimptómákat produkál.

    A PH-s hűtéses tesztekben használt metódussal gondoltam ránézek, mit mutat a dolog (egy LF II 240-ről fejlesztettem), de amint elindítom az AIDA 64 stabilitási tesztjét, a hőmérséklet és a hűtőn lévő gyári ventilátorok tempója _azonnal_, szinte négyszögjel-szerűen felugrik egész magasra; majd ahogy leállítom a tesztet, azonnal vissza is esik. Megnéztem Prime95 SmallFFT teszttel is, de azzal is ugyanez az eredmény lett. Valami nem smakkol? Vagy ez ilyen?
    Azt gondolnám, hogy azért kis idő kéne, míg felmegy a hőmérséklet - és feltehetőleg némivel több, hogy vissza is essen a terhelés megszűnése után...

    A hűtő egy gyári értéken futó 13700K-t hűt, egyedül csak a HT van kikapcsolva rajta.

  • koanla

    aktív tag

    válasz nexwo #22717 üzenetére

    Ezt meg is érteném, de azt a részét nem, hogy azonnal felugrik a hőmérséklet - illetve azonnal le is esik.
    Azt gondolnám, hogy azért egy ilyen hűtőben lévő víznek (és valamennyire tulajdonképpen az összes alkatrészének, amelyek közvetlenül érintkeznek a vízzel) van némi hőtehetetlensége.
    Kicsit ez így olyan, mintha nem is érintkezne a CPU és a hűtő- De ha nem érintkezne, akkor elég hamar throttlingolnia kéne - azt meg csak pár perc stabilitásteszt után teszi. És még ha azt veszem, hogy nem érintkezik, akkor is fura, hogy a CPU-nak is biztosan időbe telne lehűlnie magában is. Akármennyire is pici, gondolom, az sem azonnal veszít 40-50 fokot a hőmérsékletéből.

    Nem tudom, ez mennyit számít, de részemről az egykábeles verziót alkalmaztam az egyszerűség jegyében.

Új hozzászólás Aktív témák