Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    Hali, az a kérdésem, hogy ilyen kompakt vackokon a pumpa mennyire morog, illetve ha megbontom mennyire körülményes házilag feltölteni? Van rá valami bevált módszer?

    Ordasis diy, P4-es idők óta van vizes rendszerem, de mindig épített volt, soha nem kompakt.
    Van egy htpc-m, ami LP házas, viszont a házon van hely oldalt két 80-as ventinek. Láttam ebay-en 80-as alu radikat és arra gondoltam bevizezem, mert nyáron a TV állványban hajlamos túlmelegedni a GF710 VGA, hiába tettem oda egy kis ventit, nagyobb fordulatú meg már sikítana és zenét is hallgatok róla...

    A CPU-t meg a GPU-t elvinné simán tán még egy darab 80-as radi is, de kettő biztos. Tuning nem kell, sőt a CPU alul van feszelve. Szóval lócsöcs. Arra gondoltam megvennék valami kehes kompaktot és átalakítanám. Van itthon műgyantától a bilincsig mindenem, meg a sok év tapasztalat, szóval szivárgásokat megszüntetem pikk-pakk. Milyen fajtából érdemes vadásznom valami kehes hibásat? Nem akarok költeni, csak amennyit feltétlen muszáj.
    Szerintetek mennyire életképes ötlet? Elég kevés a hely a házban nem szívesen csöveznék be tartályt is a rendszerbe. Max olyan pumpa, amin van, de az is elég nagy, meg akkor blokk és oda is cső szóval inkább valami kompaktra gondoltam ha megoldható.

  • bot1978

    senior tag

    Hali, próbált már valaki 1 pumpával két "T" csatlakozót használva létrehozni egy mellékágat? Van emelési magasság a mellékágon is, szóval lehet az ilyet légteleníteni, vagy esélytelen? Még egy pumpát nem ér...

    Van itthon két olyan T csatim, ami adna egy kisebb ágat, szűkítene és a kisebb keresztmetszetű csővel menne a két alaplapi fet blokk, a CPU blokktól leágazva aztán valahol vissza, de betegnek néz ez ki.
    Még csak nézegetem, de lehet az lesz, hogy inkább sorba az összes blokk és a szűkebb csatira húzok egy csövet és csőre cső bilinccsel aztán szevasz.
    Ott lesz egy kis ellenállása a rendszernek ez van. Rendes szűkítőm pont nincs, csak "T"

  • bot1978

    senior tag

    válasz mihione #13003 üzenetére

    Rútnak rút, de inkább sorba kötöttem csőre cső menetes bilinccsel. Nem mertem kockáztatni. Meghúztam izomból, rendben van csak hát nem szép ez a csavaros bilincs. Mindegy, egyelőre megteszi.

Új hozzászólás Aktív témák