Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pityu.

    nagyúr

    válasz Floyd80 #23283 üzenetére

    Most kicsit elgondolkodtam kicsit parázni kezdtem a vízhűtési dologtól.Anno volt egy be quiet silent base 600 házam ami ugye elölről szívva a levegőt csak két oldalt egy kis csíkon tudta szívni ott úgy volt kialakítva,hogy elölről 2db 140mm ventilátor szívott be felül hátul mert egyetlen kivágás ott volt a tetején egy 140mm kifelé szívott akkor a procin egy SilentiumPC Fortis 3 HE1425 torony hűtő dolgozott hátrafelé meg egy 120mm ventilátor szívta ki a levegőt.Elsőnek 3700X-em volt csendes volt minden csak terhelés alatt volt nagyobb hang viszont 5700X-re kicserélve a procit alapjárati hőfok a házban 33 fokos szobában 49-51 fok volt bár most hűvösebb szobában se ment nagyon lentre az alapjárati hőfok a terhelés az nem volt rossz mondjuk mert 33 fokos szobában prime95 tesztprogrammal max 73 fokra ment fel a hőmérséklet.Viszont most cseréltem egy hibrid házra Phanteks Eclipse P600S ez is hangszigetelt de elejét, tetejét le lehet venni és akkor jobb szellőzés érhető el.Csak kicsit elkezdett idegesíteni,hogy nyugalmi helyzetben is néha fel fel pörög a proci hűtő ventilátor 1500 fordulatig a 3700X-nál sosem volt ilyen. És találtam egy majdnem új garanciális Arctic Liquid Freezer II 280-at szinte best buy áron és úgy gondoltam akkor lehet megnézem jelent e valamit a folyadék hűtés csak kicsit kezdek parázni jól döntöttem e és nem e jobb egy torony léghűtő.Meg már itt ott ijesztegettek,hogy még szarabb lesz mint a léghűtés meg ha tönkremegy megdöglik minden a gépben a levegőnél meg csak ventilátort kell cserélni meg majd szivárogni fog és minden is zárlatos lesz meg ilyenek.
    Egyébként azt néztem,hogy felülre lehet hátrafelé is rakni a radiátort vagy kicsit az eleje felé tolva felül pl bár így néz ki a ház radiátor elhelyezése

    [ Szerkesztve ]

    Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Új hozzászólás Aktív témák