Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    Én is peccantottam ma egyet, Pestszentlőrinc, Balázs-tó. Reggelről match-csel (inkább csak úszózással) kezdtem, pár tíz centiméteres eresztékkel, rajta a fáról hulló érett eperrel. Mivel fél óra alatt csak egy véletlenül a csalira rontó feketesügér jött, lementem fenékre. Etetés tiszta csemegével történt, illetve volt itthon némi maradék 3 millis pellett (kedvelem ezt a fajtát, óccsó de ehhez képest tök jól hozza-tartja a halat; viszonylag gyorsan oldódik, így érdemes folyamatosan bejuttatni, én ezt most kis csúzlival tettem kb. 10 méterre). Ezeket szórtam gyakorlatilag folyamatosan. A szerkó nem klasszik match volt. Egy 3+3 grammos önsúlyos került fel, végig vastag balzafa antennával. A zsinórra mindössze kettő ólmot tettem, egyet az előke fölé 30 centire (mert mély a víz és a feketesügerek állandóan lekapják süllyedőben, illetve a mélség miatt stabilizálja is valamennyire a szereléket), a másik ólom közvetlenül az előke fölé került. Mondhatnám jelzőnek is, és végülis azt a szerepet is betöltötte, de mérete (közel 1 gramm) és horogtól való távolsága miatt inkább arra szolgált, hogy érintse a feneket, és stabilan ott is tartsa a horgot. Azt a horgot, ami egy mindössze 5-7 centis előkére volt kötve. Ennek vastagsága 16-os volt, monofil, és olyan hajszálelőkét kötöttem rá, aminek a hurkába egy szilikonkarika került. Olyasmi, mint amit az angolok használnak előszeretettel. A karikába csaliként kukorica és 8 millis kemény pellet került, ez utóbbi nem volt nyerő, így maradt a kukorica. Működött a dolog, érintőre téve olyan gyönyörű emelős, mohóbb keszegek esetén úszót borító kapásaim voltak, hogy öröm volt nézni. :B

    Egyszerűen imádom. A keszegek mellett két potyka is befigyelt, 2 kiló körüli méretben.

    Jó buli volt, de valami másra vágytam... :) Szóval csak összeraktam a gumis spiccbotot. Csináltam egy közelebbi etetést, szintén kukorica és a fentebb említett kis pellet. Azért fél órát hagytam "érni", de amint megláttam az első túrásra utaló nyomot, már vettem is fel a spiccbotot... :) És milyen jól tettem! Fogtam pár keszeget csemegével, majd kipróbáltam a horogpasztát. Olyan jó 2 centiméteres golyót gyúrtam a horog köré, azt engedtem le az etetésre. Persze elsőre süllyedés közben elvitte egy feka... Houston baj van, újratervezés. :DDD A következő dobást már óvatosabban hajtottam végre, sikerült is lejuttatni a fenékre a gombócot. Pár perc után, amikor éppen matattam valamivel, felnéztem, és már csak a vízen meginduló zsinórt láttam. Nosza, itt az első "pasztás" vendég! És igen, életem első pasztás ponyta is horogra került.

    Öröm és bódottá, bármennyire aprócska is. :)) Folytattam a pecát, de a gombócra csak piszkálás volt, így visszaváltottam csemegére. Jöttek is a keszegek, meg egy kárász is befigyelt. De csak nem hagyott nyugodni a gondolat, feltettem a horogra egy pici csemegét, köré meg gyúrtam egy gombóckát, hát csak kell ott lennie nagyobbacska halnak... Leér a gombóc, imbolyog az úszó. Beáll. Nem, mégsem. Csak nem akar... Tuti keszeg! Na, most megindult lassan oldalra. Megáll. Szöszmötöl. Aztán megindul, majd kiemeli. Gyönyörűen, ahogy kell (találtam egy pöpec Exner úszót, 5 centis karbon antennával, lesúlyoztam antennatőre, ha a jelzőt emeli a hal kiugrik az antenna). Nosza, most már üssünk oda neki, bamm...! Hát amilyen ramazurit lerendezett a kicsike, az elképesztő volt! Először elment balra haverom felé vagy tizenöt métert, a gumi kint vagy 10, 12 méterre. Aztán zurück, ugyanez a jobboldalra, de vagy 25 méter. Huh. :D Azt hittem Moby Dick. Pár perc élvezetes fárasztás után aztán megmutatta magát, és hát kiderült, nem óriás, ellenben igen jó erőben van. Pár kör után haver meg is merítette a spiccbotom eddigi legnagyobb halát, jó három és feles tükröst. Na ezért már megérte, micsoda élmény! :K Természetesen visszanyerte szabadságát. Kár hogy a nagy öröm közepette a fotó elmaradt... Tovább folytattam a pasztás pecát, de nem igazán akarta adni a halat. Ellenben sima csemegére folyamatosan volt kapás. Hát ha ez kell nektek, miért ne...? Jó másfél órán keresztül csak keszeget és egy szem kárászt tudtam fogni, aztán gyors egymásutánban, kábé húsz perc alatt három, másfél-két kilós potyka akadt még horogra. Ekkor döntöttem úgy, hogy a csúcson kell abbahagyni, a Nap is már szemből égetett, gyors összepakolás után hazaindultam.
    Nagyon jó pecán vagyok túl, több, számorma új dolgot (rövid monofillal kötött szilikonkarikás előke, paszta) is kipróbáltam, és még halakat is fogtam. Soha rosszabbat! :B

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák