Hirdetés

Aktív témák

  • HelpDaren

    újonc

    Halihó!
    A következő lenne a problémám, melyhez előre leszögezném, nem vagyok informatikus ;)
    Tehát adott egy kétgenes, kétszintes családi, melynek egyik szintjén az öregemék, a másikon mi a nejemmel élünk. Mindkét szintre külön net előfizetés van, náluk 10 megás, nálunk 80.
    Annak érdekében, hogy ne kelljen mindenféle szirszart kétszer letölteni, úgy döntöttünk, csinálunk egy NAS-t OMV-vel, nyilván nálunk, mert itt gyorsabb a net.
    Jelenleg fut rajta egy torrent (ez lett a seed gép is), és egy DAAP, illetve FTP-n keresztül elérhető az öregeméktől is.
    Igen ám, de azt mondja, nagyobb fájloknál rendszeresen dobja nála a kapcsolatot, így hiába tölt le valamit a NAS-ra, nem tudja áthúzni, és megnézni a saját gépén/tévéjén.

    A legoptimálisabb nyilván az lenne, ha az öregem gépe a saját, és a mi hálózatunkon is rajta lenne, így gyerekjáték lenne neki átmozgatni egyik-másik dolgot, ám itt felmerül az a probléma, hogy míg a NAS letöltési sebességét tudom korlátozni, így ő nem hajtja szét az én netemet, addig, ha a mi hálónkon van, az ő torrentkliensét csak akkor, ha épp hozzáférek a gépéhez, ettől függetlenül előbb-utóbb én nem fogom tudni használni a saját internetemet.

    Van-e emberi ötletetek arra, hogy lehet ezt úgy megoldani, hogy mindketten jól járjunk?

  • Claude Leon

    senior tag

    válasz HelpDaren #1 üzenetére

    Pontosan hogyan is néz ki a hálózatod? (ip címek, netmaszkok, switchek, stb)

  • HelpDaren

    újonc

    válasz Claude Leon #2 üzenetére

    Router mögött van a NAS, osztja neki a DHCP-t, én ugye a saját hálózaton keresztül érem el, öregem a pillanatnyi ip-nk alapján (nincs pénzem fix ip-re), és kb. ennyi ;)

  • Claude Leon

    senior tag

    válasz HelpDaren #3 üzenetére

    Ja, hogy ő teljesen kintről, a 10Mbitjén keresztül!
    Az nem fordulhat elő, hogy olyankor nem tud csatlakozni, amikor a kiosztott címed épp lejár, és kapod a frissítést?
    Pillanatnyi ip helyett használhatsz dyndns dolgot is (pl. no-ip.org, ipdns.hu), hogy név alapján is utolérjen az öreged.

    Tulajdonképp egyszerűbb volna +1 hálókártya a nasba (ha jól értem, pc) és egy kábel a két szint közé, meg a hálózatokat külön címtartományba állítani.
    Ha átjárást is szeretnél a hálózatok között, a nason beállíthatod a routolást.

  • HelpDaren

    újonc

    válasz Claude Leon #4 üzenetére

    Az IP címem csak akkor változik, ha újraindítom a routert, vagy a modemet.
    A két hálókártyán én is gondolkoztam, de itt probléma leginkább, hogy nem vagyok informatikus. Naivitásom alapján ha a NAS-ban két kártya van, akkor ő két helyről kap majd DHCP-t, és nem tudom, az OMV-ben be tudom-e állítani, hogy az enyém legyen az elsődleges, tehát eleve az én netemet használja mondjuk töltésre, az öregemét ne. Nem beszélve arról, hogy egy igen-igen hosszú netkábelt kéne faragni, mert pont a ház két ellentétes sarkában van a NAS, meg öregem gépe ;)
    Egyébként most így hirtelen azt sem tudom megmondani, tud-e az OMV routolni.

  • Claude Leon

    senior tag

    válasz HelpDaren #5 üzenetére

    Mondjuk lehet, hogy a webmanagement erre nincs felészítve, hanem terminálból kellene beállítani, némi linux ismeret segítségével.
    (pl. hogy egyik irányba ne keressen átjárót-t, de ilyesmit többnyire a routeren is be lehet állítani, hogy ne engedjen ki valakit)

    Ja, hogy nem is a kapcsolódással van probléma, hanem a megszakadással ftp-n.
    Pontosan milyen eszközökről is van szó? (router és modem)
    Szolgáltató ugyanaz-e?
    Jut még eszembe, más külsőssel még nem tesztelted le? (az volna az első)

    Ha pedig sávszél problémáktól tartasz, azt valamennyire minden routerben tudod szabályozni, openwrt és társai megoldással pedig teljes részletességgel, ha a routeredre van ilyen.

    Lehet, hogy az "otthoni hálózatok" vagy a "hálózatokról alaposan" téma alatt hamarabb észreveszik, de a címed is megtévesztő, ebben a felállásban egyfelől szerepel 2-nél több hálózat (LAN-WAN-LAN), másfelől a NAS csak egyikbe járatos.

Aktív témák