Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • North15

    csendes tag

    Üdv!

    Vannak itt topiklakók, akik részt szoktak venni a Velence10x-en? Idén először beneveznék, és mivel a kerékpár csak közlekedési és nem sporteszközöm, számomra elég nagy kihívást jelent. A gondom, hogy nem ismerem jól sem a rendezvényt, sem magát a Velencei tó környékét. Számomra a két kritikus pont, hogy: 1. ott lehet-e hagyni a táskát a rajtnál, hogy ne kelljen cipelni? 2. hol van a tó körül működő ivókút, ahol lehet folyadékot vételezni?

    Előre is köszi.

  • North15

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem. Szeretnék vásárolni egy országútit, hosszabb keresgélés után a választásom a Rose Pro SL 105-re esett. Ezzel viszont két problémám lett: egyrészt még soha nem volt országútim, így a méretezéssel meg a későbbi lehetséges méretre optimalizálással bajban vagyok, másrészt még soha nem rendeltem a rosebike-tól.

    1. A méret. Az 55-ös és az 57-es vázak között vacilálok. 183 cm magas vagyok, a belső lábhosszt meg hol 84-re hol 85-re mérem, minden mérés mást ad. Az oldal méretválasztója csak az utóbbi adatot veszi figyelembe, mely alapján pont a két vázméret között vagyok. Nézegettem más oldalakon kalkulátort, a testbike 57-re szavaz, a Canyon meg kisebb, M-es méretre. Ugyanakkor a Rose geometriája más, mint más gyártóknál, pl. a nyeregcső lényegesen rövidebb. Ugyanakkor nem tudom, hogy a sok-sok adat közül, melyik hosszakra kéne leginkább koncentrálnom. Most a mindennapi biciklim egy 6KU egysebességes, ebből 55-ös van (teljes geometriát nem engedi közvetlenül linkelni, de ott van alul.) Ez rövidtávon kényelmes, kisebb biztosan nem kell.
    Emellett nem értem pontosan a rosebike oldalán leírtakat: "Ha pontosan két méret közül választhat: Válassza ki a kisebb vázat, ha "verseny pozíciót" részesíti előnyben és a nagyobb vázat, ha kényelmesebb "túra helyzetet" szeretne." Ez milyen logikára épít, nem pont egy nagyobb vázon kell messzebre nyúlni?

    2. A szállítás. A weboldal négy lehetőséget ad meg: normál, futár, DHL express, UPS express. Most az utóbbi kettő mi ha nem futár, tehát totál értelmetlen a sima futárszolgálat opció elnevezése. A normál szállítás mit takar? Mezei posta? Erről nem találtam információt, és csak árban különbözik a sima futártól, minden más adat, beleértve a szállítási határidőt is, ugyanaz. Van kockázat egy komplett kerékpárt normál kiszállítással kérni, vagy inkább hanyagoljam ezt az opciót?

    Előre is köszi.

  • North15

    csendes tag

    Üdv!
    Tudtok ajánlani Pesten olyan helyet/szakit, ahova egy ilyen Vision kereket el lehet vinni javítani, mert értenek hozzá? Első kerékkel belementem majd beragadtam egy lefolyó rácsaiba és lett benne egy igen szép nyolcas. Mielőtt hamut hintek rá, azért megnéztetném egy hozzáértővel.

Új hozzászólás Aktív témák