Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gravity1234

    tag

    Sziasztok!

    Kezdjuk az elejerol. Nem ertek a bringakhoz, (Az X meg Y tipusu valto, meg felni, meg kerek tipus nekem nem fog mondani semmit) utoljara kb 20 eve tekertem rendszeresen. Nem celom havonta fejlesztgetni, szepitgetni. Elso nekifutasra jobb nem jut eszembe es kondim se tobb, igy bringa utakon hetvegenkent, esetleg munkaba, szinten bringa uton. es az ido haladtaval ha tovabb van vilagos hetkoznap munka utan fel ora-ora tekeres, feltetelezem ugyancsak bringa uton, kornyezo utcakon. Ahogy lesz tobb kondi szeretnek nem csak bringa uton tekerni hanem elmenni rovidebb turakra. Tegyuket ezeket a turakat 20-80km koze, nem gondolom ennel tobb lenne. Nem celom se versenyezni, se az Alpokat megjarni.

    Auto nincs igy vinni max vonaton tudom. A foutakon valo kerekezest nem tudom hogy merjem e egyatalan vallalni, igy elegge beszukul tudatlansagom altal a merre hogyan tekerjunk. Tovabba nem szeretnek tobb oran at terepen sem tekerni, ugratni, nem fogok downhillezni sem, persze ha esetleg egy erdon at kell vagni mert az ut eppen arra megy azert ne kelljen a vallamon vinni. Vagy netan ugy adodik hogy egy turaban van erdosebb resz azt is tudjam teljesiteni (eddig ez alapjan masok infoi, mind hozzaertok es amatorok altal a Cross kategoria let belove).

    Tudom hogy (mint minden masban) mindig lesz aki egy adott modellt valamiert nem ajanlana, mert nem olyan jo ez meg az rajta, igy azt kernem olyan javaslatokat adjatok amik ezektol mentesek vagy azt a modellt ami mar megfelel es vasarlas utan nem kell a pedalt, meg a nyerget, meg ezt, azt cserelni rajta kapasbol, illetve kell e egyatalan. Jo minosegu, jol hasznalhato olyan bringat szeretnek amivel nem kell 2 havonta szervizbe rohangalni. Nagyon koszonom elore is a valaszokat, javaslatokat.
    Jah igen keret, 150-kornyeken tudnek jo szajizzel venni, ha valami olyan modellt ajanlotok ami a tuti befuto, mert nem kell csereberelni rajta es megfelel a fentieknek akkor hajlando vagyok elmenni 170-180-ig. Amennyiben ebben a kategoriaban nincs ajanlhato, jo minosegu bringa ugy atgondolom az egesz otletet.. tudvan hogy kell majd "egy ket aprosag" sapka, meg nadrag, meg felso, meg kis lampa, meg nagy lampa szoval meg egy valag penz.

    Hozzaertok altal is egyelore azt az infot kaptam hogy gyakorlatilag egyetlen bolti, gyari bringa sem jo.

    Egyelore amiken atfutottunk mar:
    [link]

    Ellenjavallat:
    1; MTB fazonú váz egy síkságokkal sűrűn tarkított országba?Ez még mindíg a 90-es évek MTB fazon mániáját lovagolja.Talán Mo-n adták el a legtöbb MTB-t a lakosság számra vetítve.Minek? Budán kívül majd 60 km -t kell tekerni ahhoz hogy hegyet leljek...(Dobogó kő...)
    Felesleges ennyire előrle dőlt pozíció ha nem akar sportolni.
    2; 27 sebességes. Az testvérek között is 3*9 sebesség, elől 3-as tányér hátul 9-es.9-10-11 sebesség kopós.1-1,5 év alatt le lehet koptatni , még sportolónak se kell lenni.
    3; Ügyesen megkomponált alkatrészek a shimano részén az alsó olcsóbb szettekből, eléggé vegyesen.(nyilván az a legjobb ha egy szettből van minden és ha a szett is jó.) Eléggé fura hogy a hajtómű egy konkurens gyártó a Suntour gyártmánya aki arról elég sok Shimano kompatiblis alkatrészt gyárt nyilván olcsóbban.
    4 Elég ballonosak a gumik 2,1 coll, miközben a felnik meg 19 mm-esek.
    Először is én ekkora abroncsot nem teszek 21-24 mm-es felni alatti méretre.
    Másodszor 622-19-es felni trekking felni, mi a frásznak rá 2,1 collos abroncs ami a legnagyobb MTB méretek között van? Most gyors legyen vagy terep?
    Abroncs vaszeg a dizájn miatt akkora, de a tulaj kilöki vele a nyelvét míg tönkre nem megy és rá nem dumálják egy 622-28-37-re nem 622-53-57-re...értelmetlenül ballonos gumi.Még földutas trekkingnek is.
    Nem látok se sárvádő, se csomagtartó rögzítési lehetőséget.Világítás szintén smafu.
    Mellette:
    1; Árát megéri, legtöbb alkatrész tartalmazza az árát.

    2, Jól néz ki.

    Összeségében ez egy ők se tudják mire készült kerékpár.
    Dizájncenter olyanoknak akik sportólónak álmodják magukat miközben úgy haladnak mint öreganyám a temetőbe a villáskapával meg a locsolóval...

    [link]

    Amennyivel drágább annyival jobb is. Ez se tiszta szett, amitől még mehet jól, de legalább már egy gyártó dolgai vannak zömmel rajta (Shimano)
    Ugyanúgy árában van, mint az első, csak magasabb kategóriában.
    Ellene:
    1;Megint egy 3*9-es rendszer...
    2; Megint egy majd 14 kilós gép, miközben ez is sportos külsővel virít...
    3; Megint nincs se sárvédő, se csomagtartó rögzítő szemek....
    4; Megint nincs világítás rajta..
    Mellette:
    1; csak a teleszkóp kisker ára 22500 ft......
    2; Csinos.
    3; Cube jó név a piacon

    [link]

    Talán ez áll legközelebb ahhoz az igényhez amit ön felvázolt.
    Gumi mérete is jó még közepesen felázott talajra is.
    Minden van amit egy trekkingnek tudni kell ha nem sportcélra veszik.
    Teleszkópja egy alap trekking olcsó rugós cucc, városban és kisebb kiránduláson a vibrációt kiveszi, de semmi több.Legolcsóbb trekking teleszkópok egyike.
    Váltószettje elég olcsó kategória, ennek megfelelő működéssel.Shimano legolcsóbb alkatrészeinek tetején állnak.
    A Schwalbe kiváló abroncs gyártó, de a Silento nem a legjobb abroncs.
    Schwalbe-ből sztem a Marathon vagy Marathon pus alatt nem érdemes venni.Azok méregdrága de jó abroncsok, és a legjobb defektvédelmű.
    Első agydinamóból tudok könnyebb forgásút és ipari csapágyas kivitelűt.
    Sőt, mindhárom bringa esetében tudok ugyanilyen kivitelű kerékagyakat is nem csak agydinamókat.
    Jó hogy 3*8-as rendszer.

    Milyen érdekes hogy ez 17 kg sárvédővel, csomagtartóval , világítással , agydinamóval, míg a többi semmivel 14.....
    Árában a helyén van, talán egy kicsit túlárazott.

    Szoooooval, ezeket mar atfutottuk el is ment a kedvem mindentol :)
    Tobb szem tobbet lat alapon ujra, meg egyszer nekifutok itt, ahol meg sosem jartam. A fentiekben irtak alapjan ki mit ajanlana?

    Ennyi info utan azert vannak kerdeseim is, kell tuti a tarcsafek, azert arkategoriaban elegge megemeli .
    En magma 184 cm, 120 Kg vagyok, ez megy lefele folyamatosan.

    Konkret tipusokkal segitenetek a legtobbet amit ajanlotok hogy elhozhato, megvehet.
    Nem ragaszkodom a csomagtartohoz, meg sarvedohoz, meg lampahoz, azert szeretnem hogy nezzen is ki valahogy:)
    Koszonom elore is!
    G.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    Erre valaki valamit? (#88982) Gravity1234
    Koszi.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    Sziasztok!

    Meg mindig varnek tanacsokat, otleteket, ajanlasokat.
    (#88982) Gravity1234

    Koszonom.
    G.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz Hasaggymeg #89164 üzenetére

    Akkor lehet nem volt a "hosszusag" miatt egyertelmu mit kerdezek. Azert irtam le mindent hogy ezeken mar atmentem, ezeket a tanacsokat kaptam.

    Szoval nem ertek hozza, 20 ev utan szeretnek bringazni.
    Munka utan, munkaba menet, hetvegenkent kornyezo utcakban, park stb. Aztan ha jon egy kis kondi akkor kisebb turak.
    MTB kilove mert azzal nem lehet turazni. Orszaguti kilove mert azzal "haladni kene" az nem a varosba, meg bringa utakra valo, meg kimenni vele a parkba, viszont kocsim nincs amivel elmennek pestrol ahol lehet nyugiban haladosan tekerni. Ezek alapjan nekem a Cross-t ajanlottak mert szeretnem hogy ha azert patkazni kell, vagy atmenni egy tura alkalmabol majd valami nem beton uton akkor azert arra is alkalmas legyen, de tudjak vele menni turakat is.

    A legnagyobb bajom az, es ezert lett hosszu az iromany, mert en bemennek a boltba es vennek egy bringat, amivel kezdtem 2 honapja kb, a kulonfele mas forumokon hogy bemasoltam pl ezt:
    [link] Lehuztak, hogy ez nem jo rajta meg az nme jo rajta.
    akkor bemasoltam ezt:
    [link]
    40-el tobb, ugyanaz volt, ezert nem jo, meg azert nem jo.....
    Akkor bemasoltam ezt: [link]
    Ez sem mert ez gagyi rajta, meg az stb.

    Szoval semmi se jo, csak az a kerdes hogy kinek? Nekem arra amit fent irtam tenyleg nem jo? a 129 ezres se? tenyleg kell a tarcsafek? Tenyleg kellenek azok a "plusszok" amiket mindegyiken kifogasolnak es hogy nem raknak fel ra? Ha a 280 ezres sem jo, akkor a 129 ezres is ugyanugy nem jo, de 140 el olcsobban nem jo...Azt szeretnem tudni melyiket vehetem meg nyugodt szivvel arra amit fent irtam. Nincs tervben 10 napos tura, nincs tervben kulfoldi tura, hegyek. Max 40-80 Km-es turakat tervezek idovel ha lesz kondi hozza es napi hasznalat. Nem en dilemmazok, hanem a vlaszok, tanacsok en mar kerdezes nelkul megvettem volna valamelyiket ha nem kezdek el kerdezoskodni. Ertem en hogy valami sosem eleg jo rajtuk, de az nekem mit szamit? 2 honap mulva elromlik? Ha igen akkor az valoban nem jo, de ha csak azt jelenti hogy "extrem korulmenyek" es igenybevetelek kozott nem olyan preciz az a valto, vagy 10 000 Km utan mar lancot kell cserelni az nekem szerintem nem problema.

    Remelem ertheto igy!
    koszonom,

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz atok666 #89179 üzenetére

    Koszonom.
    Akkor a 128 ezres es a 288 ezres kozott nem lesz "szamomra" olyan kulonbseg?

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz Runner_fxr #89198 üzenetére

    Sracok!

    Eloszor is koszonom, vegre, vegre oszinten mondom vegre valami kezzelfoghato info es velemenyek.
    Pontosan ezt akartam hallani, mert en is tudom (hisz azzal is kezdtem) hogy a hobbik mar csak ilyenek, meg ha valaki mar sportkent, edzeskent tekint ra, akkor nyilvan mas szemmel nezi.

    Ma voltunk tekerni egyet a felesegemmel (Wheeler 36 G elmeletileg ez az o regi bringaja, legalabb 10 eves) ezzel szoktam tekerni, ma kb. 15km-t tekertunk varosi korulmenyek kozott (Kobanya Ohegyrol, Pesterzsebetre es vissza)
    alapvetoen semmi bajom a bringaval. Picit alacsony nekem a nyereg, ezert hamarabb farad a combom, meg nincs karbantartva, de mint bringa elmeny nekem megfelelt. A teleszkopja mukodi ezzel nem gond az amugy egyebkent kritikan aluli utakon menni, a 10centis lyukakkal, patkakkal, repedesekkel, stb.
    Kvazi haladni is tudtam vele, persze a szel rendesen keresztbetett, de lehet vele menni (nem ertek hozza, nem brutal vastag gumik vannak rajta, olyan ket ujjnyi vastag kb.)
    Nincs tarcsafeke sem, de sehol nem ereztem hogy ne lenne eleg a patko. Szerintem a nagy kerdes az, most ezt erezve, tapasztalva hogy ha nekiugrunk egy 40km es kisebb turanak ott hogyan viselkedik, huzamosabb idon keresztul aszfalton mennyire halados, mennyire nehez.

    Nem celom minel dragabb bringat venni, dehogy, csak azert masoltam a linkeket hogy a 130- tol a 280-ig mindet ugyanugy lehuztak es nem ajanlottak eddig. Innentol kezdve meg akkor most mi is legyen....

    Ez nagyon megfogott, nyilvan a marketing dolgozik, de szemely szerint ez a szinvilag es kialakitas megvesz....: [link] visoznt 280 ezerrel azert eleg massziv aru gepecske.

    Ha az eszemre halgatnek es a mostani 4-5 vegre kezzelfoghato infok alapjan megerositve meg ezt vennem: [link] 145 ezerert. Viszont ez annyira nem tetszik. Nem rossz, de a masik merfoldekkel utosebb :) Ez nem is fajna. A 280-ra azert szivnam a fogam.

    Ezek a Bergamont brinyok mennyire jo markak, mennyire megbizhatok? tenyleg nem ertek semmit hozzajuk, minden ismeros, face book pajtas, aki bringazik Cube-ot mondd.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz Runner_fxr #89210 üzenetére

    Koszonom az infokat, hasznosak.
    Ketto bringat biztosan nem szeretnek es hely sincs neki a pinceben. Ha lesz akkor mindenkepp 1 lesz.
    145-os nem eri meg...ok nem kerdezem meg miert, mert ugysem ertek hozza.
    A 280-as Cube valoban nem keves penz....azert irtam az mar azert nem esne jol.

    Ez a 8-as rendszeres dolog mar egyszer visszakoszont, mas is mondta.
    Irok privatot is majd.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz flash- #89220 üzenetére

    Szia!

    Nagyon koszonom ezeket az infokat is.

    Az a padkas, szintkulonbseges resz igen zavaro, hisz az utak tobbsege ilyen sajnos. Legalabbis ha a tervezett hasznalati korbol a munkaba jaros, este 1 orat tekeros a kornyeken, kisutcakban, bringautakon forgatokonyvet nezem. Most a hetvegen amit irtam hogy Kobanyarol, Erzsebetre es vissza mentunk, gyakorlatilag nem volt katyu, tankcsapda mentes utszakasz.....

    Turakbol biztosan mondom, hogy egyelore nem lesz tervben tobb napos, max 1 napos megyunk jovunk.

    murvas, foldes, stb utak, nem akarok rajtuk idore menni, tehat az hogy lassabban haladok szerintem OK. A lenyeg hogy a bringa legyen alklmas arra, hogy ha ilyen utszakasz jon, ne kelljen kezbe vinni, vagy tolni.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz LustaDick123 #89225 üzenetére

    Neked is koszonom az infokat.
    Beepitett lampat, sarhanyot, csomagtartot nem szeretnek rajta. Ez nyilvan egyeni preferencia is, de szeretnem a sportosabb kinezetet. Vasarolni biztosan nem fogok menni bringaval. Lampat rakok ra kulon. Sarvedot is ha akarok, de ne legyen ott fixen.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    Sziasztok!

    2 hete bringazok ujra (kb. 20 ev utan) eddig 230km-nel tartok kb.
    Ami zavar es erre keresnek valaszt is hogy mindket kezem zsibbad, maga bringazas utan nagyon de ami zavarobb hogy a kisujjam es gyurus ujjam 0-24-ben zsibbadt. az uj perceket ha csipkedem, nyomkodom olyan mint amikor le van zsibbadva kevesbe is erzem oket.
    El fog ez mulni vagy valami nem stimmel?

    Koszonom.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz ivana #91259 üzenetére

    Szia!

    Cube Nature 2017 gyari. 58-as meret.
    En 186 korul mozgok. Ez meg let nezve vetelkor.

    Fenykepet majd esetleg kesobb tudok csinalni. (ezt cask igy onmagaban mondjuk a falnak tamasztva vagy valakit megkerve rolam a gepen ulve?)

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz Hasaggymeg #91264 üzenetére

    Pontosan ezek vannak lezsibbadva, foleg a kek vonal.
    Kesztyuben pedig olyat vettem ami parnazott, de olyan mintha pont az is ellentetesen hatna mert pont azokon a reszeken ahol parnazott ott nyom jobban, es ott keletkezik ez a nyomas.
    Szoval mit tudnek csinalni, mert hazudnek ha azt mondanam nem zavar hogy 0-24 ben zsibbadtak az ujjaim.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz ivana #91269 üzenetére

    Igen, es Runner Fx is allitotta mar a brinyot o nem eszlelt rajta semmi abnormalisat.
    Engem is zavar hogy alladnoan zsibbadt. tekeres kozben meg azt mondom ok, mert lehet orakon at terhelve van kis feluleten zotykolodik stb, de hogy utana is masnap is allandoan az nem jo...

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz 5381 #91273 üzenetére

    Miert viccelnem el? Azert irok, mert ezt tapasztalom es nem hiszem hogy normalis.
    De mit csinaljak?
    Hiaba megyek be az ugyeletre es mondom el, szerintem mindenki tudja hogy kb semmit nem csinalnanak vele.
    Csereljek fogantyut?
    vitaminhiany lehetseges, bar tavaly December ota total atformaltuk az eletunk, tudatosan etkezunk, kikerult a cukor es a feher liszt az eletunkbol, napi 5x etkezunk, szenhidratot 160g-on tartva, magne B6-ot folyamatosan szedek. heti 2 konditerem, plusz a brinyo megvetele ota kb heti 100-110km tekeres, 6 honap -20 Kg.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz Hasaggymeg #91275 üzenetére

    Bringazas elott sosem zsibbadt. 2 hete hogy megvettem es elkezdtem tekerni jott elo. egyertelmuen a bringa, marmint hogy maga a bringazas es a terheles a tenyeremen. Azok a pontok pontosan ahol a kiparnazas is van a kesztyukon, es ahogy jelenleg markolom a kormanyt pont nyomja ha akarom ha nem.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz cyanide #91278 üzenetére

    Na ez a kep is sokat segit, mert teljesen az elso kepen levo a jelenlegi pozicio, soot talan meginkabb derekszogu.
    Akkor ezzel a kettovel kezdem, lentebbre allitani a fekkarokat. (gondolom a keztartas csak ennek fuggvenye) es esetleg megprobalni egy puhabb markolatot.
    Koszonom.
    G.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz bringasisti #91284 üzenetére

    Hogyne erdekelne. Varom az infokat! koszonom.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz Hasaggymeg #91283 üzenetére

    Elmeletileg jol van beallitva, soot en meg kerdeztem is Runnert hogy eleg magas e a nyereg, mert nekem ugy tunik tekeres kozben hogy "meg mindig" tulsagosan be van hajlitva a labam. Ugyanakkor ha megneztuk allo helyzetben 6-orahoz allitott hajtokarnal a pedalra teve a sarkam, szinte nyujtva van a labam es eppen labujjhegyel erem el a talajt.

    Az ulest is elvileg beallitottuk, nekem szemre nem tunik elore doltnek, de lehet ezt is el kellene allitani legalabb proba erejeig.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz Hasaggymeg #91287 üzenetére

    Szerintem az a baj nincs viszonyitasi alapom, leven 20 eve tekertem utoljara.
    Nyilvan nyomja, hiszen azert zsibbad. Mar 20-30 perc utan kezd kenyelmetlen lenni. Marmint olyan ertelemben hogy erzem a tenyerem es az ujjaim hogy kezdenek bizseregni. Maga a bringa, vagy a rajta valo ules abszolut kenyelmes.
    Tovabbra is az a kerdes mit es hogyan kene valtoztatni.

    Fekkart lentebbre tenni, ok, megnezzuk.
    Puhabb markolat, ok megnezzuk
    Nyereg szemre picit feljebb allitasa ok megnezzuk

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz bringasisti #91289 üzenetére

    Koszi, nem hangzik jol, de nekem semmi ilyen panszom nem volt 2 hettel ezelottig amig nem kezdtem el tekerni.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    válasz Zyrius #91321 üzenetére

    Ma voltam RunnerFx kolleganal ujra, atnezte a paripat, allitott par dolgot azok alapjan is amiket itt tanacsoltatok, most a kovetkezo 1 het alatt kiderul van e hatasa. Ha nem akkor a kovetkezo egy puhabb markolat lesz.
    3 het alatt 262Km-nel tartok, ebbe ketto hosszabb volt egy 42, meg egy 52Km-es etap. A tobbi az kb melo utani 15-20Km-es menetek.
    Nem akarom elkiabalni de a sokkal lentebbre allitott fekkar es pluszban meg elorebb forgatott kormany most mintha ma kevesbe zsibbasztott volna el.
    Mas is mondta hogy ez ilyen, pontosan amit te is irsz hogy majd hozzaszokik a kezem, ebben bizom azert en is, csak remiszto azert ez az allando zsibbadt, felig erzestelen ujperc.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

  • Gravity1234

    tag

    Hello!

    Schwalbe Smart Sam, active, 44x622 (nem mondd nekem semmit, mi mit jelent :)) de masolom hogy aki ert hozza tudja :) szoval ez van a paripan, 3 hete probalgatom, tok jo. (kezzsibbadas topic meglatjuk valtozik e)
    Szoval egyelore 95% aszfalt munka utan, hetvegenkent, nem gondolom hogy nagyon valtozni fog.

    kondim olyan amilyen, es hat ugye a varosi bringazas miatt sok a megallas, elindulas, de a ket hoszabb 42 es 52Km-es etapot amit mentem azon egeszen pofasan ereztem magam.
    Amit erzek most hogy olyan 26-27 Km/h korul van ami kenyelmes.

    Mentunk par hosszabb szakaszon (4-5km) 31-32-es atlagot is, de azert az mar combos. A kerdes amiben dilemmazok es probalnek kezzelfoghato infot talalni ha erre feltennek vekonyabb gumit, az mennyit szamitana? Tudom veszitenek konfortot, meg akkor tenyleg ne nagyon menjek le mar vele az aszfaltrol.

    Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

Új hozzászólás Aktív témák