Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HardSanyeee

    őstag

    Sziasztok!

    Zár vásárlás előtt állok és azt szeretném kérdezni, hogy a kb 15 ezer forintos ársávban melyik márka megbízhatóbb, az Abus vagy a Kryptonite?
    Egész konkrétan az alábbi 3 modell között vacilálok:
    Abus Sinus 46
    Abus Granit Plus 51
    Kryptonite Evolution Series 4 STD

  • HardSanyeee

    őstag

    Sziasztok! Pumpát szeretnék vásárolni az alábbi feltételekkel:
    - 4-5 bar-ra szeretném felfújni a gumit (trekking kerékpáron)
    - Legyen rajta nyomás mérő. Nem tudom mennyire reális elvárás, de ha 0,25 bar-nál nem nagyobb a hibahatár az számomra megfelel.
    - Leginkább itthoni felhasználásra kéne, így a méret nem igazán számít, lehet műhelypumpa is
    - Mindenképp előny ha nem kell hatalmas erőt kifejteni a fent említett nyomás eléréséhez

    Jelenleg van egy 1000 Ft-os Decathlonos pumpám, de az kb egyik feltételnek sem felel meg, legalábbis én személy szerint nem tudom felfújni 2 bar fölé, sajnos nem igazán megfelelő a karom fizikuma hozzá.

    Árban 5-6 ezer Ft-ra gondoltam, nem tudom, hogy a fentiek figyelembe vételével a kitűzött összeg reális-e. Külföldi rendelés is szóba jöhet, ha a postaköltség nincs elszállva.

    Milyet tudtok ajánlani? Előre is köszönöm!

  • HardSanyeee

    őstag

    Sziasztok! Egy kis tanácsot szeretnék kérni tőletek, bár lehet, hogy már ki lett beszélve ez a téma párszor, bocsánat, ha így van.

    Röviden tömören: Defektet kaptam és úgy tapasztaltam, hogy iszonyatosan kicsi a lyuk a belsőn, a vízbe merítős módszerrel is nagyon kicsi buborékok keletkeznek és ebből adódóan sajnos a külső gumin nem találom meg a defekt okozó objektumot, pedig már kétszer is végig simítottam a belsejét, lámpával megsegítve. Némileg naiv voltam és azt hittem, hogy "magától" keletkezett a defekt, miután nem találtam meg a külső gumiban a szúró eszközt, ezért simán kicseréltem a belsőt, de az is hasonló sorsra jutott, mint az első.

    A kérdésem az, hogy hogy lehet megtalálni egy ilyen kis méretű objektumot a külsőben, illetve hogy lehet kiszedni, ha tényleg olyan kicsi, mint hiszem? Van-e esetleg erre célszereszköz?

  • HardSanyeee

    őstag

    válasz Hasaggymeg #115256 üzenetére

    Sajnos elég kezdő vagyok belső csere témában, kb ez a második, így egyáltalán nem gondolkodtam előre és nem jelöltem be a külső gumin a szelep helyét, szóval sajnos ez az opció nem játszik :( Hacsak nem lyukasztok ki szándékosan egy újabb belsőt :U

    (#115257) bringasisti: Az egyik belső ami kilyukadt az a gyári volt (nem olyan öreg a bicikli), az új amit vettem helyette azt nem gondoltam túl, bementem a decába és vettem egy megfelelő méretűt. Szóval nem tudom, hogy vékonyított gumi volt-e akármelyik is.

  • HardSanyeee

    őstag

    Sziasztok!
    A legutóbbi szezonban előjött pár apró(?), de bosszantó probléma a biciklimmel kapcsolatban és szeretném az idei szezont ezeknek a problémáknak a megszüntetésével kezdeni, ebben kérem a segítségeteket.

    Az egyik probléma a hátsó belső gumival kapcsolatos, ugyanis kétszer is kilyukadt elég rövid idő alatt, ami persze normális esemény, azonban a két alkalomból egyszer sem találtam benne tüskét, vagy üveget, vagy bármit, amitől megsérülhetett volna. A második alkalommal szervizben cseréltettem a belsőt, akkor a szerelő srác azt mondta, hogy a külső gumi is okozhatja ezt a problémát, amire a megoldásként egy külső cserét ajánlott. Nem értek hozzá, de ettől függetlenül számomra furcsán hangzott ez a kijelentés. Lehetséges, hogy a külső okozza a belső lyukadását? Megoldás lehet-e erre a problémára a defeketgátló folyadék használata? Esetleg van-e valami bevált belső gumi ajánlásotok, ami az átlagosnál ellenállóbb a defektek ellen?
    Egyébként egy 28”-as Kenda külsőről van szó (trekking bicikli), amin 5,2 bar a max megengedett nyomás, én általában 4,2-4,5 közöttire fújom fel, ha számít. A belsőt nem gondoltam túl eddig, sima deca áruházas volt.

    A másik probléma a fékkel kapcsolatos (V-fék), szintén a hátsóval, ez kétszer állítódott el viszonylag rövid idő alatt. Eddig nem volt ilyen probléma vele, én laikusként esetleg a bowden nyúlására tippelnék, mint hiba forrás (3 éves a bicikli, azóta nem lett benne bowden cserélve). Erre van ötletetek? Vagy szimplán csak gyenge minőségű a fékem? Gondolkoztam a tárcsafékre váltáson (mechanikuson, csak hátulra), de nem tudom, hogy az több karbantartással jár-e.

    Előre is köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák