Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasinger!

    nagyúr

    válasz ivana #86402 üzenetére

    Nekem az a kedvencem, amikor Duna parton sétálgatnak az emberek, van kerékpáros és gyalogos út is, de richtig mindenki a kerékpárúton megy, és esélytelen gyorsan menni. Persze ha csöngetek akkor meg jön a nagy meglepődés, hogy egy kerékpáros? Itt, a kerékpárúton? Na jó, nagy nehezen félreállok neki...

    Mondjuk az se semmi mikor a szülők viszik el a gyerekeket kerékpározni. Múltkor olyan eset állt fent, hogy a kisgyerek a szembe sávba ment a szülők meg előtte/utána voltak a helyes sávban. Egyik rá nem szólt volna, hogy figyelj kisfiam, ne menjél a szembe sávba mert elgázolnak. Kb. 2 centivel ki tudtam kerülni a gyereket, ráordítottam a szülőkre, de mintha süketek voltak volna. Mentek szépen tovább, mintha mi sem történt volna. Ha nekem gyerekem lenne a legapróbb dolgoktól is megóvnám őt, nemhogy egy potenciális sérüléstől...

  • deny330

    aktív tag

    válasz ivana #86402 üzenetére

    Igen. Ha meg egy kicsit gyorsabban és szorosabban mész el mellette akkor isten bizony, hogy leszól, hogy óvatosabban..

    (#86403) Vasinger! Én mondjuk csengőt nem használok, csak lassítok és átvágok közöttük vagy szólok, hogy legyenek szívesek már arrébb menni (persze ilyenkor is felháborodva adnak csak utat, mert ugye 3-an kell egymás mellett menni, hogy még a szembejövő gyalogos se férjen el). A gyerekekre itt sem figyelnek oda. Kis srácok azt próbálgatták múltkor, hogy ki tud ráugratni a bicikli útról a tőle másfél méterre eső betonos részre ami előtt persze füves talaj van. Rollerrel valahogy nem jutna eszembe ilyet csinálni. Az még oké, hogy a betonon elesel és dobsz egy hátast, de ha a betonost nem éred el.. ? Csóri roller kereke vajon mit fog csinálni a fűben? Mert az oké, hogy én 26'-os kerékkel és böszme gumival átmegyek a füvesen, de ő mit akar a csöpp roller kerekével? Olyat lehet taknyolni mint az állat.. Azt had ne mondjam, hogy amíg a kis srácok ezt tesztelgették a szülők nagyban fagyiztak rá sem szarva a gyerekekre. Az még a másik jópofa dolog, hogy nálunk úgy van a bicikli út, hogy a jobb oldal bicikliseké, bal oldal gyalogosoké (tehát fele járda fele canga út). Ha 2 ember egymás mellett sétál neked meg van egy 720mm+ hosszú kormányod akkor tuti, hogy nem fogsz kényelmesen elférni mellettük. Elég hülyén vannak kitalálva ezek a dolgok, meg a gyalogosok is megérdemelnének egy misét. Mindenesetre a Veszprémből induló Balatonig tartó bicikli utat kiakarom próbálni nyáron vagy egy jobb tavaszi napon, de már előre félek, hogy mik lesznek a nagyobb városokban.. :W

    (#86404) geotigris9 A kézjelet eddig haveroknál vettem észre, nekem még kell pár hét, mire beedződök erre a dologra. :DDD Itt nem napi szintű a dolog szerencsére, de a gyalogosokkal meggyűlik a bajod. Gondolkozok, hogy hosszabb hétvége alatt kellene valami olyan lámpát vennem bicóra, amivel én is látok valamennyit, nem csak engemet látnak és este fele forgalom nélkül elmenni tekerni egy keveset.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák