Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz BlacKSouL #83784 üzenetére

    Az első féknél könnyebben előjön a morgás, hisz sokkal nagyobb erők érik, mint a hátsót. Tudni kell, hogy ha nem teljesen sima tárcsáról van szó (és ugye a legtöbb nem az), hanem a hőleadás, öntisztilás miatt lukacsosról, hang mindenféleképp várható. A hang erőssége, idegesítő faktora függ a tárcsa mintázattól, a fékpofák anyagától, tisztaságától stb., és igen nagy különbségek vannak, zizegéstől a recegésen át a karistolós darálásig bármi. Nekem akkor állt fel a szőr a hátamon, amikor a gyári Avid-ok egy kis nedvesség mellett besírtak - ekkor használtam azokat a pofákat utoljára. Amúgy Juicy 7-esekről beszélek, de szerintem ez nagyjából mindegy is, eléggé általános infók ezek.

    Ami erősítheti még a hangot, az a tárcsán nem megfelelő magasságban fogó fékpofa (beledarál a szélébe vagy a "lábaiba" - ezen minimális alátételezéssel lehet segíteni a konzolokon), vagy az, hogy ráfogáskor nem teljesen síkban érintkeznek a surlódó elemek, így a félpofa egyik éle jobban beleér a tárcsába, és nem lapjával kapja a kiképzést. Ez, ha csak nagyon minimális eltérésről van szó, úgyis bekopik.

    120 kilóval nekem átlagosan egy pofaszett (nyilván az első jobban kopik, de együtt cseréltem őket mindig) úgy 4 ezer km-t elment. De ez rengeteg mindentől függ, elsősorban például a tárcsa átmérőtől és a felhasználási szokásoktól. Ha naponta hegyről ereszkedsz le vele, akkor fele ennyit se mondanék rá.

    Azzal lehet majd kísérletezni, hogy cserekor másféle betéteket veszel. Én a BBB megoldását találtam a leghalkabbnak, de az utóbbi 2 évben egyszerű XLC-t vettem, azzal sem volt gond. Ráadásul az egyik legolcsóbb, és sok helyen kapni. Btw: tárcsaféktisztító ne érje a félfémes darabokat, mert bepuhul tőle a fékezés. Sokáig nem tudtam, hogy mitől romlik a fékteljesítményem. A tácsák viszont szeretik az efféle törődést párhetente.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Új hozzászólás Aktív témák