Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz trialboj #131057 üzenetére

    Az, hogy gyorsabb leszel-e vagy mennyire fáradsz lassabban sosem derül ki és az erőnlét valóban hasznosabb, viszont én nem értem ha nem vagy túlsúlyos és valamelyik alkatrészed elhasználódik, akkor az új alkatrész vásárlásakor miért ne néznéd meg az specifikációjában a súlyt is és miért ne vennéd a könnyebbet, ha nem kell a súly miatt sokkal többet rákölteni? Pl. nekem a pedálom megfizethető, mivel műanyag kompozit ezért könnyű és egyáltalán nem sz*rabb mint egy fém. A markolatom is nagyon könnyű és kényelemben is b*romira nagy előrelépés a gumi után.. egy normális bilincses gumi markolatnál az sem drágább. Gumiból az alap drótos kategóriánál egyel feljebb már szintén vannak nagyon könnyűek és jó esetben nem csak a súly miatt picivel drágább, hanem mert defektállóbb és jobb az anyagösszetétel is. Belsőből a 140 grammost ugyanannyiért vettem, mint a 260 grammost és semmivel nem érzem sz*rabbnak. Az ilyen dolgoknál tényleg azon múlik a dolog, hogy ész nélkül vásárolsz-e vagy elolvasod mit ír a specifikációban. Szerintem. Persze ha a testsúlyod magas, akkor érdemes lehet nehezebb masszívabb cuccokat venni. Vagy ha nagyon türelmetlen vagy, nincs időd a súlyadatokat böngészgetni, csak megnyomnád minél hamarabb a "pay now" gombot, hogy legyen letudva :D . Szal dióhéjban: gyorsabb leszel miatta vagy sem, ha könnyebb lehet egy kis odafigyeléssel a bringád, akkor miért ne.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz trialboj #131057 üzenetére

    Felmérések szerint a könnyítés grammja az ezüstével vetexik. :DDD ...amúgy meg nagyon túl van tolva,mint a migráns-kampány.
    Néhány gondolat a Cervélo és a Brit Kerékpáredzők Szövetségének szakemberétől: "...effect of light rims and tyres, though real, is so small as to become practically insignificant."
    "Aero nearly always beats light weight"
    ‘I know people who have put titanium bolts on their chainrings because they think it makes them lighter, and therefore faster. And it does make them faster, because they believe it does...This is a complex issue, scientifically, practically and emotionally. We are real people."
    ''A two-week training camp is invariably a better investment for performance than a carbon fibre widget that saves a few grams.’'
    ...és ezek a profikról beszélnek. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák