Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    válasz Ákkk #125792 üzenetére

    Nem kell másik agy 11-es sorhoz. Nincs 11-es mtb agya a Shimanonak. Ugyanaz a szélessége a szabadonfutó testnek a 8-9-10-11 esetben. A 11 es sor annyiban más, hogy a nagytányér úgy van kialakítva, hogy becsúszik a küllők fölé. Ezzel oldotta meg a Shimano, hogy használhassa a korábbai agyakat. Egy 9-es Acera sor helyére gond nélkül felteheted a 11-est. Egy 8/9 es sor (ugyanolyan szélesek, nekik nem kell hézagoló), fizikailag szélesebb, mint egy 10 es, így a 10es alá kell hézagoló gyűrű. 12-estől más a Shimanonál az agy. Létezik direkt 10 sebességés hub a Shimanonál, ami rövidebb, mint az alap 8/9, de ez ritka jószág (ezeknél jelezve is van, hogy csak 10 es sort fogad, azaz nem úgy van a leírásban hogy8/9/10). Vagyis ha nem direkt spéci 10 es mtb hub van kerékben, hanem a mezei 8/9 es monti, akkor a 11 es sor gond nélkül megy fel hézagolók nélkül.
    Az outi 11-es más, mint a 10-es. Mivel outin a hátsó sor, nagytányérja jóval kisebb, mint a montin, ezért itt nem tudták megoldani, hogy betolják a nagytányért a küllők fölé, csak az maradt, hogy szélesebb lett a szabadonfutó test. Ezért van az, hogy ha egy 11 es monti sort akarsz tenni outi agyra, hogy nagyobb legyen az átfogás (a gravelemen nekem is 11-40 es van a 2*11 es 105-höz) akkor kell alá a 1.85mmes távtartó gyűrű, ami (10-es outi sor esetén szükséges a 11-es outi agyhoz) nem engedi becsúszni a monti sort.

  • Muton

    addikt

    válasz Ákkk #125792 üzenetére

    Köszi a válazsokat!
    Mavic crossride-om van, felmegy rá a 9es deore 11-34-es sor, a helyére tervezem a 10-es xt sort (11-36)
    Kona caldera váz, újra nézve a 19"os nyeregcsőszöge 70,6°. Én amúgy szeretem a geometriáját :)

    Akkor megérdeklődöm, hogy adnak-e középcsapágyat a hajtóműhöz, vagy külön kell rendelni. A pedál spd-s (m8000), eddig is az volt, egy m520-at nyüstöltem

    mod
    smkb: akkor azt mondod, hogy a mavic crossride-ra (asszem 2013-es) nézhetek 2x11-es cuccot is?

    [ Szerkesztve ]

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Új hozzászólás Aktív témák