Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz beleriand72 #120592 üzenetére

    A Kelly's kissé jobb felszereltségű.

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz beleriand72 #120592 üzenetére

    Cube Cross-t használtam bő 3 évig, leírom a tapasztalataimat. Én 250-ért vettem kiegészítőkkel együtt újonnan, SLX-XT felszereltséggel, egy jobb rugós Suntour teleszkóppal. Alapvetően egy nagyon jó mindenes biciklinek tartom ha korlátaival tisztában vagyunk, pláne ha városban használod főleg. Azonban szerintem nagyon nem éri meg 350 ezer Forint körül kiadnod egy cross bringára. Írtad, hogy az anyagi része nem számít, de akkor sem éri meg, csalódni fogsz benne amint átülsz mondjuk egy gravelre.
    Hiába van a Kellysben 75 mm-es levegős teleszkóp, édeskevés terepezésre és teljesen felesleges aszfaltra. Csak plusz súlyt cipelsz a semmire. Egy karbon villás gravelre váltottam a rugós-egyenes kormányos crossról és semmivel sem rosszabb az úthibák elnyelése, sőt. Guminyomással játszva és a koskormány miatt ugyanazt el tudod érni, cserébe harmad akkora a súly elől, plusz ott van a koskormány által nyújtott többlet fogási lehetőség.
    Aránylag jó tempót lehet tartani egy cross-trekkinggel is, mentem párszor országútisokkal együtt, de ha odalépnek igazán, azt már nehéz lekövetni. Ha sebesség kell, nem ez a jó választás.
    Apró kavicsokon, rossz földutakon el lehet tekerni vele, de ez a teleszkóp köves utakra kevés lesz vagy sűrűn fogsz orra bukni. Ehhez a felhasználáshoz MTB a jó, nem cross.
    350 körül már kapsz gravelt, amelynél általában ugyanúgy 44 mm-ig tudsz beletenni külső gumit, cserébe könnyebb, jobban mászik, alacsonyabban van a súlypontja, kényelmesebb a fogása.
    Nyilván a te döntésed, ha a pénz nem számít, akkor mindegy, de előbb-utóbb úgy is kevésnek fogod érezni és váltani fogsz célbringára.

Új hozzászólás Aktív témák