Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz KrAt #39529 üzenetére

    Azért ezt is érdemes megpróbálni, hogy hogy áll, mert pár napos tapasztalat, hogy ami tetszik külsőre, nem feltétlenül jó az ember fejére. Nem szabad, hogy sok hézagot hagyjon körbe sehol például, meg az orr-ra (ööö, ezt hogy is kell most írni :B ) is passzolnia kell. Bergusonban most vettem egy Equinox-ot, ami fényre sötétedős, plusz három pár lencsével üdülési csekkre. Sajnos drága üzlet ruházatban is, ez az ára az ücs elfogadásnak, alkatrészben pedig annyira drágák, hogy szerintem azt még ücsre sem éri meg venni náluk.

    szerk.: De azért ezzel együtt is a kontaktlencse plusz normál (dioptria nélküli) napszemcsi a legtutibb szerintem... :U

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz KaraDani #39527 üzenetére

    Oké, akkor várhatóan egy fehér bringás brigád indul aznap, majd viszek fényképezőt. :DDD

    venember: Vagy az ember orrára. :)) A Decás 3k-s napszemcsit mondjuk továbbra sem tagadom meg, a célnak az is megfelelt, csak a mostani még jobban megfelel. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rétisün #39537 üzenetére

    16 éve hordok lencsét (úristen, de sok), az első időben hiúsági okokból főleg lencse, aztán vegyes, aztán sokáig főleg szemüveg és néha lencse. Az orrtörésem óta viszont muszáj lencsét hordanom, mert a sokdioptriás nehéz szemüvegemet már nem bírja az orrom, így hát visszaálltam rá...
    De bringázáshoz mindig is lencsét hordtam, mert a Decás napszemcsi + lencse kombó volt a legolcsóbb, plusz a rendes szemüveg sérülékeny cucc és nem akartam kockáztatni.

    KrenAtesz: Pedig nincs benne semmi félelmetes, pláne a mostaniak már annyira fejlettek, hogy olyan, mintha egyszerűen tökéletesen látnál, még aludni is lehet bennük simán. Olyan is van, amit beteszel és hetekig ki sem kell venned, ha nem akarod.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #39541 üzenetére

    Off-off, de egyhónaposakkal rettentő sokáig ki lehet húzni, mivel főleg ha csak hétvégén használod pl., több hónapig jó egy pár. Lötyiből meg jó ha félévente veszek egy nagy flakonnal, de inkább ritkábban. Így félévente nincs 20k sem a költsége az egész bulinak, és ez hivatalosan éjjel-nappali lencsével ennyi, ami nem a legolcsóbb.

    Xantomas: Azt hiszem, sűrűbben kellene kölcsön kérned a dh-s bringát meg cuccokat (gondolom most nem azzal mentél), lenne jövőd ezen a téren. ;) Minden tiszteletem... :R HHH-n merre van ez pontosan?

    mod: Hoppá, de akkor milyen bringával mentél?

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz KaraDani #39546 üzenetére

    kedden államvizsgázok, szerdára 150-200 as outi kör van tervezve egyik barátommal
    Na látom te is tudsz ám ünnepelni - na de outi kör, kérem szépen? :DDD Egyszer azért Anitát is el kellene csábítanod terepre, hátha mégis megtetszene neki... :U

    Szurkolok mindkettőtöknek. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz detroit17 #39553 üzenetére

    Gratula, megy ez neked. :C Kíváncsi vagyok azért, hogy miben volt furcsa a montizás, miben érezted, hogy könnyebb, mint az outi és miben nehezebb? És mi az, ami miatt neked az outi jobban tetszik?
    Csak azért érdekel, mert mivel ez neked most volt új dolog volt, ezért tényleg elfogulatlanul látod, pontosabban outi irányból elfogultan, és ez érdekes. :)

    rekid: Jó ötlet, akkor úgy találjuk ki a kört, hogy a mászás része főleg aszfalton legyen, úgy könnyebb, meg legyenek benne szép helyek, mert úgy meg jó. :) Vagy egyenesen felfogasozunk a Janihegyre... ;] De azért az talán mégiscsak durván light lenne ilyenkor. :N

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rekid #39560 üzenetére

    Olcsóbbak amit próbáltunk és jók is voltak, azok a Chain (montis, "cipős" változat, most nem találok olyat hirtelen neten, de barátom sokáig használt egy ilyet elégedetten), meg a Shimano-k, KaraDaninak és nekem is SH MT-30-as van.
    2007 óta hordom, és most kezd szétfoszlani, ez azért jó egy 12k körüli árú cipőtől és alapvetően teljesen elégedett vagyok vele. Nyilván a talpa nem olyan merev, mint a másik kategóriának (amik nem normál cipőnek néznek ki, nehéz körülírni, de ha megnézed a neten őket, látni fogod egyből), viszont ez az elején jól jön, ha gyalogolni kell, és ezek olcsóbbak is jóval. Szerintem. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz fpeter07 #39592 üzenetére

    Ó, olajos mindig szokott lenni a lábam (montin), a jobb lábszáram, azt szoktam mondani, hogy összenyalogatott a bringám. :K

    ludsimon: Az a nadrágvédő izé minden crosson van, pl. az ilyen gyenge darabokon is, szóval ez egyáltalán nem bringa komolyság és még csak nem is árfüggő, hanem felhasználástól függ - városban (is) használt bicókra teszik. :)

    venember: Nem így van - nem egyik sem, hanem mindkettő. :)) A crossok szuperjó találmányok, mai eszemmel is azt vennék. Ha nem elsőnek vettem volna crosst, akkor másodiknak vettem volna. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz KaraDani #39715 üzenetére

    Nem arról volt szó, hogy barátnők is jönnek, meg ilyesmi?
    Amit én terveztem, de ha nem jönnek barátnők, akkor lehet merészebbet megyek, az kb. ez: Apáthy-szikla - esetleg libanoni cédrus - legurulás Hűvösvölgyben ahhoz a részhez, ahol a fasorról bemegy az ember az erdőbe (fáradt vagyok, nem nézem meg turistatérképen, bocs), onnan a talán kék L jelzésen a réten át Virágos-nyereg - onnan Guckler-Rekettyés- siklóernyős ugratóhelyhez vezető terepes ösvény - zöldön le - Árpád-kilátóba fel - és legurulás oda, ahol a fasorról bemegy az ember az erdőbe.

    Nem valami világos, de rém fáradt vagyok, ma meg tegnap sokat dolgoztam. :B Janihegy meg baromi unalmas, akkor már legalább Csacsi-rét felé terepezés a sárgán, vagy valami. :U Vagy a Fekete-fejen át Csergezán.

    Vagy opcionálisan Kolosy tér - Folyondár utcán fel Virágos-nyereghez és elmenni Solymár-Nagykovácsi felé terepen, fent a hegygerincen, utána a patak mellett a benzinkútig, onnan vagy visszagurulás, vagy esetleg Csergezán. Bár én valszeg nem jutnék el jelenlegi erőmmel a Csergezánig. Vagy a fene tudja.

    10-kor akkor mentek, megyünk, vagy megyek? :DDD És ha a második, akkor hol?

    Ja és gratula. :C

    Asszem megyek aludni, reggel majd olvasok. Jó éjt. :D

    ludsimon: Erdőben árnyékban sebességgel menve nem gond, ha süt a nap. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz dqdb #39721 üzenetére

    Ha megyünk, akkor még egy találkahelyet ki kell találni, de beszéljétek meg és majd hívlak reggel. Mára kikapcsolom magam asszem, a leállítási folyamat mindenesetre már elindult... Ha ilyesmit látsz a hozzászólásomban, hogy fldkűswetűepttőeppppppppppppppppppppppp, akkor leborult a fejem a billentyűzetre. :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Jut eszembe, volt szó nemrég valami olyanról is, hogy kellene szervezni egy túrát, ahová eljönnének a barátnőitek, de persze simán más barátok, üzletfelek :D is, szóval akik nem járnak terepen normál esetben. Részemről azon alantas szándék vezérel, hátha más lány is rákap a bringázásra erdőben is, és akkor nem leszünk annyira súlyosan alulreprezentáltak errefelé. :N Szóval ha ki tudtok találni egy időpontot, és esetleg egy lightos terepezést megejthetünk, az jó lenne, kedvcsináló szép kilátásos útvonal tervezését vállalom. :)

    Ááááá, Kranked 5 forever... Dolgozom, és ilyenkor ki van téve a monitorra egy bringás film is mindig, most éppen erre kattantam rá súlyosan. :DD

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Meme #39845 üzenetére

    Írtam püt. ;) Duna marcira nem tervezek kimenni, mert terepen még gyenge vagyok, hogy kimenjek, aszfalton pedig egyáltalán nincs kedvem, amióta ilyen szép és szuper jó lett a montim. :D

    szerk.: úgy általában: Holnap megyek valamit délelőtti indulással, talán Hűvösvölgyből fel a sárgán a Hárs-hegyre meg Janihegyre, vagy egyszerűen a tegnapit újra. Ha valakinek van kedve jönni az én csigatempómban, szigorúan max terep jelszóval, szóljon. :) De halványan megfordult a fejemben valami Pilisezés is, rég jártam az imádott kék montis jelzésen, csak az akkor egész nap lenne... Nemtom.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39858 üzenetére

    Először mikor felértünk a János-hegyre, egy macska vonyított egy hatalmasat, lehet valami elkapta, oda világítottunk már csak a macskát láttuk.
    Lehet megmentettük az életét.

    Vagy elrontottátok a randiját. :P

    János-hegyről piroson meg zöldön lefelé? Ti csak déhás útvonalakon közlekedtek éjjel? :D Majd feltesztek track-et, hogy merre voltatok pontosan? Érdekelne. :B

    Pfff, na végre mehetek aludni, holnap bringázás. :))

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39860 üzenetére

    Ennyi GPS-szel nem találtátok meg? Ejnye, ez a technika. :P Felhívhattatok volna nyugodtan, beszéltem én is amargóval este :) és akkor is fent voltam még. Máskor ha küldötök egy smst, kiderül, hogy ébren vagyok-e, és ha igen, szívesen segítek. Ha nem, akkor is, csak kevésbé szívesen. :D

    Ha a Janihegyeről lemenő pirosra gondoltok, a déhá pályára, az a kilátó alatti kanyarban kezdődik, onnan szoktak zúzni lefele. De még nappal is meggondolandó, éjjel meg pláne, mert egyrészt nagyon meredek, másrészt lépcsők is vannak benne (ha nem tudod előre, hogy ott van, gond lehet), harmadrészt az erdészet lezárta keresztbe fakorlátokkal sok helyen. Szóval elsőre lehet jobb nem éjjel megpróbálni, és akkor is nagyon óvatosan...

    A kalóriamérés meg csal ezeken az órákon, az égvilágon semmit nem jelent, mivel szerintem pusztán a megtett távolságból de még a szintből sem lehet arra következtetni, hogy mennyi kalóriát használ fel az ember. Nem mindegy például, hogy egy 50 kilós vagy egy 120 kilós ember mássza meg az adott emelkedőt, az energiafogyasztásuk nagyon eltérő lesz, mivel más súlyt kell felvinniük.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Ezt komolyan nem hiszem el... Nézem, hogy adnak-e megint DH-t meg 4X-t a Eurosporton, ahogy néha adnak, erre az persze nincs viszont van kő papír olló nemzeti bajnokság ismétlése (!) egy órában. :Y Oké, megy a Tour de France a másikon, de azért iszonyú bosszantó, hogy például csomó bringás dolgot is adhatnának, vagy bármi értelmes sportot, és ehelyett ilyen idiótaságok mennek... :W

    mod: Most nézem, ugrókötél versenyt is adnak... Mennyire hülye világban élünk már. :U

    Muszáj lesz előfizetnem freecaster-re, már sajnos nem ingyenes. Próbálta valaki esetleg, ugyanolyan jó minőségben megy, vagy esetleg még jobb minőségben, mint ahogy egyébként eddig?

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39870 üzenetére

    A sakk komoly sport is, nem egészen a kő-papír-olló szintje... Sógorom versenyzett is, edzésekre járt meg minden. Tény, hogy szórakoztunk azon edzés előtt, hogy "ne felejtsd otthon a törölköződet", de ettől függetlenül ez valóban egy nemzetközi szintű sportág, nagyon-nagyon jó magyar szerepléssel, gondolj csak Polgár Juditra és Lékó Péterre, ha hallottál róluk esetleg... :U

    mindenki: Hihi, a Balaton Bike Fest-en a dirt versenyről egy videó, ezt néztük élőben, a Monsteres palánk mögötti dombról, ááááállat volt. :)) A 2:25-nél a kék pólós srác bukását láttuk (vagy egy ugyanilyet :D), szegény csávó ott feküdt vagy öt percig, mire fel bírt kelni és görnyedt tartással lebotorkálni a pályáról. Rettentő ügyesek, de veszélyes sport ez, főleg hmm a jövőjüket tekintve. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39874 üzenetére

    A Konkoly-Thegén továbbmenve (az ott menetirány szerint jobbra Csillebérc, 24h-ra már tudod, hova kell jönni :D) egy jó kis gyorsulós aszfaltos lejtő után a bal oldalon lévő busz végállomás megálló mögött lemenve az ösvényre balra van egy lezárt sorompó. Na azon átmenve az Irhás-árkon át kellemes terepen le lehet jutni Gazdagrét tetejére. Arra kell csak figyelni, hogy érdemes az árok bal oldalán maradni, mert onnan megy tovább az út.

    A buszmegálló mögött korábbi években még (persze illegális) dirt ugratók is voltak. :D Sőt hú nem tudom ki mondta, de ha jól tudom, ez a vége a Normafánál a cba-tól induló DH-s ösvénynek. :)

    Na megtaláltam az első bringás videót, amit nem tudok végignézni. Az eleje jó és vannak érdekes részei, de unalmas, pedig csak kb. fél óra lenne... Fascinated :U

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39876 üzenetére

    Gazdagrét nem szép, viszont jó meredeken lehet lefelé menni, és előtte az Irhás-árkot én kedvelem. Egy megnézést megér, de persze igen, utána vissza kell tekerni a városba. A sorompó előtt egyébként valóban Budaörs felé is megy jelzés terepen. :D

    Még a sárgát próbáljátok meg egyszer, a Csacsi-rét meg Virágvölgy felé, az is szép, aztán Csillebércet körbekerülve (24h pálya része néhány kinti ösvény :) ) vissza lehet keveredni a Konkoly-Thege végéhez. Ami sajnos messze van mindentől, de hát a Pilisnél még mindig közelebb van. :D Csak ötlet. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39892 üzenetére

    Ööö, én épp most egyezkedem magammal... Akarok is menni bringázni, de valahogy mégse, de mégis... :U Szeretnék pár szép erdős képet a bicómmal mostani állapotában, de valahogy nincs kedvem nekiindulni ebben a melegben.
    Valami lightos bringázásban (terep vagy aszfalt?) benne lennék estére. Apáthy-szikláról szép lehet a kilátás pl. Vagy csak Citadella aszfalton (oda még én is felmászom egyben)... Jelzem Xantomas ért a fényképezéshez. ;)

    És nem akarok gonosz lenni, de a te fényképezőgéped egy mobil, nem fényképezőgép, szóval ne várj tőle sokat... Éjszakára meg kellene állvány is meg főleg tudás, hogy igazán jó képek készüljenek. :) És akkor még mindig nem olyanok, amiket linkeltél, de megnézni érdemes a város éjszaka.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Ariadne #39893 üzenetére

    Bár ha este megyünk, akkor nem tudok menni reggel korán, még amikor nincs meleg. No mindegy, meglátjuk, mi lesz. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz JColee #39908 üzenetére

    A szervezett formában? És csak a nyugati medencét, vagy az egészet? Ha teljes rokonsággal megtettétek a 210 km-t, akkor különösen le a kalappal, de persze enélkül is. Iszonyú forróság volt ma, úgy hallottam, és az ellenőrző pontok sem voltak túl jól elhelyezve.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz amargo #39925 üzenetére

    Miért, a rendes fékeden csúszik az ujjad, hosszú ujjú kesztyűben is?

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39927 üzenetére

    Valamit biztosan tud erre mondani Meme vagy olyan, aki próbálta mindkettőt, de azért ezek egyáltalán nem ilyen egzakt dolgok, nincs egy legjobb... Ki kell próbálni és meglátod, hogy neked melyik a jó.
    Én például megvagyok jól a Juicy 3-mal (ez mondjuk nem csak szerintem jó harapós), és nem tetszik egyáltalán az Elixir, ami rajtam kívül másoknak meg nagyon bejön. Szóval valamennyire egyéni ízlés dolga is (meg főleg pénztárcáé). Szerintem.

    mod: És Strokerből is van többféle, Ryde, Trail (ennek van a Carbon változata, karbon fékkarral), és meg ezek felett a Gram és az Ace, ez utóbbi kettőt én nem ismerem. De a Trail brutálisan erős, barátom nagyon szereti, illetve egészen pontosan Carbon-ja van, ami tudtommal csak a karban különbözik.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39938 üzenetére

    2005-ös Toxicot ne vegyél semmiképp, mi a 2006-os egy hibás szériájába futottunk bele, és ha jól tudom 2005-ben is ugyanazt a vázt használták. Ezek az első fullyjaik voltak, és hát nem mindig sikerült a tajvani katalógusban tényleg jó vázra bökni...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39942 üzenetére

    Adott gyártó honlapján felhasználás szerint szokták csoportosítani őket mindig, csak végig kell járni ezeket. :) Az pedig úgyis a váztól függ, hogy mekkora telóval ideális használni, ez adott dolog, a váz tulajdonsága.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #39948 üzenetére

    Uff, micsoda barbár... :(((

    ludsimon: Általában a gyári felszereltségből látszik, hogy egy váz milyen rugóutas telóval ideális. A klasszikus XC/maraton vázakba 80 mm-es kell, ha jól tudom (pl. Epic), de aztán ez már sokszor 100 mm is.
    Az én bicóm például egy furcsa félutas megoldás, fejcsőszögek meg a többi váz adat összehasonlításából látszik, hogy a kifejezetten AM Stumpjumper FSR (120 mm-es teló) és a klasszikus XC/maraton Epic között van, ezért a 100 mm-es teló és a hajlított kormány is. Aminél ugye saját káromon győződhettem meg, hogy nem véletlen, hogy eredetileg így szerelték fel...
    Az én imádott szerelmem, a Santa Cruz Nomad szintén egy elég sokoldalú bringa klikk, de alapvetően AM/enduro típus. Ez viszont azzal jár, hogy egy Epichez képest nehezebb mászni vele felfelé, viszont élvezetesebb lefelé. Minden mindennel összefügg. :)

    A fentiek legjobb tudomásomat tükrözik, tévedés lehetősége fenntartva. :)

    szerk.: Na nekem is abba kellene hagynom már a dumálást, befejezni a munkát és elhúzni az erdőbe, a Speci már kikészítve áll az ajtóban tegnap óta... Ha kutya lenne, itt szaladgálna körülöttem a pórázzal a szájában. :D

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Xantomas #39951 üzenetére

    Fullynál elvben létezik külön is (kelly'sből például volt is a kezemben különálló hátsó vázháromszög), de a magyar nagykerek hozzáállását elnézve gyakorlatilag tuti nem lehet beszerezni, és a gyártó sem hiszem, hogy szívesen adna el külön... Bár ezt Meme jobban tudja nyilván.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rekid #39955 üzenetére

    Mi a szokott idő? És mennyit jelent a karika? :D Tervezek indulni valamikor...

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rekid #39958 üzenetére

    Amargóék tempójában nem vállalom. :D Sőt mivel direktbe megy fel a HHH-ra, ahhoz aszfalton nincs kedvem, terepen meg valszeg kinyúlnék, szóval nehéz eset. :P De úgy hallottam, te erős vagy. :) Legfeljebb összefutok veletek valahol.

    KaraDani: Viszont ne felejtsd el, hogy neked sem klasszik XC/maraton vázad van, hanem az enyémhez hasonló típusú, sőt nem is, olyan AM, mint a Stumpjumper FSR a Specinél. Oda pedig eleve 120-as jár...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    No mindenesetre és most kezdek készülődni, és sacc/kb. fél óra, de legkésőbb egy óra múlva indulok valamerre. Összefuthatunk valahol, ha ti is jöttök később, telefont igyekszem kéznél tartani. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz KaraDani #39963 üzenetére

    Mármint jössz bringázni is? A sárga köves rettenet melletti ösvény, amit Simonéknak mutattam csütörtökön, nagyon tetszene neked, ez tuti. ;) A számod jelenleg nem elérhető, csak szólok...
    dqdb-t még nem sikerült elcsalni, de hátha olvassa itt és mégis jön. :) Rekid esetleg?

    szerk: ludsimon: Mikor tudnál jönni? Én is még gép előtt ülök :D, szóval egy kis idő kell, de lehet több, ha jönnél. Fejlámpát viszek azért, hogy lehessen hosszabban is menni. De még az is lehet, hogy egyedül megyek, ha nem jön senki más.

    szerk2.: dqdb: Már olvastam, amikor ezt írtam, és remélem hátha mégiscsak eljössz. Inspirálólag hat az aznapra még megmaradó munkákra egy kis bringázás. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz KaraDani #39968 üzenetére

    Oké, megvárlak. Ha indultok, csörögjetek rám, még biztosan ott leszek valahol, és esetleg összefuthatunk. Pl. addig én átevickélek a Janihegy lábáig, és sárgán felmegyünk terepen, megmutatom a Csacsi-rétet, és Normafai rétesezéssel energiapótlunk. :)
    Szúnyogsprayt viszek, mert a sok kis piszok már most dörzsöli a tenyerét, hogy uzsonnázhassanak... :U

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rekid #39971 üzenetére

    Nem akarjátok egy órával előrébb hozni? Öt után találkozhatna a pesti szakasz, fél hatra a Lánchídnál lehetne lenni, és akkor még jut rendesen világosban is.

    szerk.: Jaaaa, Tour, na ezt mindig elfelejtem. Szóljál nekik, hogy húzzanak bele. :P
    Valahogy azok a pálcikatestű országútisok nem tudnak lekötni, múltkor is elaludtam a Giro-n. Bezzeg a DH közvetítéseken nem. :D

    szerk2: ludsimon: Eldumáltuk az időt KaraDanival, szóval most még itt vagyok, de nagyon indulhatnékom van, nem akarok késő éjjel hazaérni, holnap meló...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39980 üzenetére

    Te is Tourt nézel? :) Szerintem nekiindulok most, aztán majd találkozunk valahol, ha szóltok, merre jártok. Lámpa van nálam.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39982 üzenetére

    Szerintem utol tud érni minket, ha akar. :) Ha indulnál most, indulj és ha megmondod, mikorra érsz a múltkori helyre, ott leszek. Mármint tényleg, időben. :) Rekid nem tudom, olvas-e és mikor tudna jönni, lehet ő is Tourt néz...

    rekid: :(

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39986 üzenetére

    Tökéletes.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz KaraDani #40022 üzenetére

    Látod, két út áll előtted. Vagy elkezded borotválni a lábadat, vagy rászoksz, hogy ugrás előtt megnézed, mi van az ugrató mögött. Utóbbi szerintem sok szempontból praktikusabb. :P

    mod: Létezik valami piros alkoholos hámosító szmötyi, amit a bukásom után az arcomon lévő sebekre kentek rá a kórházban. Nem tudom, miért éppen piros, mert az ugye elég horrorisztikusan néz ki, viszont a cucc nagy előnye, hogy levakarhatatlanul rászárad a seb tetejére és megvédi mindentől amíg begyógyul. Már csak azt kellene kideríteni, mi volt az, ha valaki tudja, ne kíméljen.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rekid #40027 üzenetére

    Épp ez a lényeg, hogy nem jódos, és nem is barna a folyadék (piros), mint a betadine, bele kell kenni a sebbe is, és teljesen lemoshatatlan a bőrről, gyakorlatilag csak lekopik idővel (betadine lemosható) - kifejezetten nem betadine. :)

    Most gugliztam rá kicsit, és szerintem merbromin oldat lehet a neve, gyógyszertárban utánakérdezek még. Ami a csúcs, hogy valahogy elzárja a levegőtől a sebet és emiatt teljesen szépen gyógyul. Nagy felületen sikerült az orromra összeszednem akkor, és bár a lábamon pl. meg szokott maradni a helye az erdőben szerzett sebeknek, de ezeknek hálistennek nyoma sincs.

    KaraDani: Megjegyzem a harmadik opciót művelők alkalmazni szokták a második opciót is, ez az egyik titka az életben maradásuknak. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Böngésztem képeket a pinkbike-on a "nap fotói" között, és a rengeteg nagyon szép között (pl. ez, ez vagy ez érdekeset is találtam egy-kettőt.

    Abba például félek belegondolni, mi kell ahhoz, hogy egy ilyen sérülés legyen egy telón, no meg hogy mi történt a gazdájával eközben. Ez a kép viszont nem tetszik, mert nem szeretem mások bukását nézni, viszont a kommenteken nagyon jót szórakoztam. :D

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #40268 üzenetére

    Azért jogi tanácsadásban ne számíts sokra, 2-300.000 Ft secpec összejön, egyetlen konzultáció több tízezer forint egy normális ügyvédnél. Csak gondoltam szólok. :)

    Xantomas: Negyed század? Szülinap? Ha igen, boldogot. Ne keseregj, bőven van még időd, csak juss ki az oktatásból a jobbik végén, és akkor egy egészen új élet kezdődik. Egyetem végén én is így voltam, szerintem ez csak azt jelenti, hogy kinőtt az ember a diákkorból és tényleg felnőtt lett. Az élet egészen más és sokkal nagyobb problémákat vet fel, ha már "rendes" munkája van az embernek, meg lakáshitele, önálló élete, szülőktől teljesen függetlenül. De akkor is jó. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Vasinger! #40277 üzenetére

    És ez így is van. Kivéve persze, ha kerékpárút. Úgy látom, te kifejezetten keresed az ilyen jellegű konfliktusokat, pedig hidd el, nem érdemes... Ha hülye a gyalog, kerüld ki nagy ívben és hagyd ott, nem érdemes ezen idegeskedni, de tényleg.

    ludsimon: Mi ez a nagy borúlátás, ilyen fiatalon? :N Keresgélni kell és nem feladni, nem csak mindig mindenféle öregekkel bringázni az erdőben szabadidődben. :P

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #40281 üzenetére

    Ott van linkelve a lista, mit fedez, érdemes el is olvasni... 200 illetve 300k-ig fedezi a jogi segítséget. Megéri egyébként tényleg, bár még a gyakorlati működéséről nem hallottam konkrétumot, hogy tényleg rendesen teszik-e amit kell. De ne is kelljen kipróbálni...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz KaraDani #40333 üzenetére

    Egy kis ízelítő abból, mi várható holnapra: a Prédikálószék is útbaesik, mint látható, nem egy rossz kilátás nyílik onnan a Börzsöny déli részeire... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz fidig #40358 üzenetére

    Továbbmentünk, és végül 900 m körüli szint lett a vége, kmben pedig nekem valahol 100 körül, mert oda és vissza is tekertem, nem héveztem. (büszke smiley). Kisrigótól felmásztunk még Pap-rétre (lehet elütöttem egy gyászcincért, brühühü, a kis buta ott napozott az aszfalton, első kerékkel kikerültem éppen, de félek a hátsóval nem sikerült...), aztán onnan terepen Vöröskőre. Szép onnan a kilátás, és rengeteg állat van arra, mindenféle gyíkok, poszméhek, lepkék, nagyon érdekes. Viszont iszonyú dzsindzsás részek is voltak, meg jó emelkedők és lejtők, aztán a végén S meg S+-en visszaértünk és becsatlakoztt az utunk a Szentendréről Pap-rétre vezető aszfaltos út aljába. Onnan már csak zúzás volt Szentendrére, aztán haza, legalább 25 km/h körül bírtam simán (nem volt km órám, csak a többieké alapján). Azért elfáradtam rendesen...

    Gratula egyébként, iszonyú jól jöttél felfelé is, lefelé meg pláne, főleg azon a nagy köves részen, az nem semmi volt, hogy végigmentél nyeregben. :R Gyere máskor is. :K

    ludsimon: Lécci hanyagold az erősen diszkriminatív hülyeségeket, a fórum alapelveivel és a jó ízléssel is ellenkezik... Pont ugyanolyan emberek ők is, ha kicsit tájékozottabb lennél, tudnád... :U Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy a szőke hajúakat vagy éppen a félkarúakat kellene vízbe fojtani, az hogy tetszene? :W

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rétisün #40372 üzenetére

    A fesztivállal lehet egyetérteni vagy nem (részemről a "nem érdekel, úgysem járok arra" a véleményem), de nem kellene ilyeneket írni, hogy egy nagyobb embercsoportot csak úgy vízbe kellene fojtani, és ő konkrétan ezt írta... :((( Az ilyeneken nagyon ki tudok akadni, könyörgöm, 2010-et írunk, nem a középkorban vagyunk. Részemről egyébként a heterók kamionos seggrázós felvonulásától is kiráz a hideg, vagyis úgy általában ezektől a felvonulós hülyeségektől, de ettől még nem gondolom, hogy mindenkit, aki ezt szereti, vízbe kellene fojtani... :U Nem szeretem, nem megyek oda és kész, az ügy meg van oldva. Aki meg szereti, menjen, szabad országban élünk.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz amargo #40393 üzenetére

    Pontos útvonalat tudsz mondani esetleg? Érdekelne. :B

    Vöröskő felé meg főleg onnan lefelé mi is helyenként érdekes ösvényen mentünk, lefelé-felfelé egyaránt. A Pap-réti aszfalt tisztás alatti részéhez kilyukadó asszem S+-et nem tudom, használja-e más rajtunk és a vaddisznókon kívül. :D A halálom az ilyen pár guminyi széles, feltúrt ösvényke belógó gazokkal, ahol nem tudom, mi jön a következő kanyar után... Meg persze a kétöklömnyi gurulós köves lefelék...

    Egy technikai okítás nekem iszonyúan jól jönne, mert nagyon béna vagyok, még mindig egy csomó dologról nem tudom, hogyan kéne... Vagy csak simán parázok december óta... :O Ezeken a Merida oktatóizéken vajon van kezdőknek is oktatás? :U

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz amargo #40422 üzenetére

    Pontos útvonal alatt a jelzéseket értettem, amin mentetek :B , tudom, tudom, kőkorszaki vagyok, no majd megpróbálom kisilabizálni turistatérképpel. :D Ha jól sejtem, a kék montison mentetek odafelé, és az a durva lefele talán a piros háromszög lehetett Dobogókőről.

    Órában meg nem értem, ez szerintük miért számít olcsónak, ekörül néztem német webshopban is hasonló tudású órákat. Persze lehet a magyar árakhoz képest olcsó, de nyilván akkor nem itt veszi meg az ember. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz amargo #40430 üzenetére

    Hű, köszönöm szépen... :B :R Nem is tudtam, hogy ilyen létezik, ez király. :Y

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Hétvégén jön valaki Fertő-tó körözni? Csak úgy just for fun alapon, meg mert szép. :)

    És Gázlózni nemsokára?

    Most tudtam meg a szombati adatokat, a túra terepes része 60 km volt és 950 m szint (Prédikáló meg Vöröskő is benne), plusz erre jött még 40+ az oda- és visszaútból, ami visszafele is nagyon jó tempóban ment. Ennyi szintet nagyon-nagyon rég mentem, sajnos a korábbiakkal ellentétben most felfelé jobban megyek, mint lefelé, valahogy még mindig parázok, hogy átesek... :B Össz idő háztól házig sok, reggel héttől este hétig, de ebben túra utáni lángosozás is van, no meg hát én - nem úgy mint mások ;) - nem vagyok droid. :D

    Szóval most gondolkodom, mi lenne, ha mégis Gázlóznék... Még töprengek a dolgon... :U Gyönyörű a táj, de a Hajag megmászásáról elég rossz emlékeim vannak. Viszont jó lenne megdönteni a 2008-as 225. helyemet pár perc híján 10 órás idővel - bár most sajna más az útvonal, szóval nem lehet összehasonlítani. :N

    szerk.: Dirtyz: Ez a víz alatti hoki nem semmi. Először nem értettem, miért megy fel mindenki a felszínre, aztán leesett, hogy levegőért. :DDD Ez a gyakorlat tényleg jól jöhet hegynek fel. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #40482 üzenetére

    Na jó, azért legyünk tényszerűek: nem kis kitartás kell, hanem sok kitartás. Panaszkodással nem megy, csak ha elhatározva nekivág az ember azzal, hogy ha fene fenét eszik is, végig kell menni. Fél szívvel nem lehet, vagy úgy, hogy hát izé kipróbálom aztán lesz valami... :N

    rétisün: Nekem is ennek egy változata van klikk, csak fehér, és még legalább három másik tulajról tudok. Ez 37 g. Miért vennék kevesen, ha egyszer jó? Nagyon jól tart a gumi miatt, ebből még sosem hagytam el kulacsot. Egyébként volt már linkelve korábban, és emlékeim szerint ludsimonnak az a típus is tetszett. :P

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák