Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    Ööö, voltam ma is tekerni... :B Egy barátunk hívott igen rövid határidővel, hogy van-e kedvünk menni terepezni kicsit, nekem kedvem volt, erőnlétemet nem tudtam, de végül gyorsan döntöttünk és mentünk.

    Azóta is meg vagyok lepve, ugyanis a tegnapi után ma montival a Folyondár utca - Remetehegyi - Virágos- nyereg -Guckler irányból tkp gond nélkül felmásztam a HHH-ra, kivéve azt az igen gonosz részt a Virágos-nyereg előtt közvetlenül, ahol végetér az aszfalt. Fent leveseztünk, amit nem kellett volna (nem szoktam főtt kaját enni bringázás közben, nekem nem tesz jót), majd a Rekettyéshez vezető útról induló - nekem - technikás csikicsukis kis ösvényen elmentünk a siklóernyősök rajthelyéhez, gyönyörű a kilátás onnan. Innen le Virágos-nyereghez, majd az egynyomtávoson át a kékhez és le. Na a Rekettyéstől a kékig borzasztó teljesítményt nyújtottam, úgy éreztem, mintha sosem montiztam volna korábban, de majd ha megyek még elmúlik. A kéktől Hűvösvölgyig már megvoltam, meglepően száraz és gyakorlatilag törmelékmentes volt az út, de hazafelé a pesti oldalra érve már tényleg előjött a fáradtság.

    Viszont érdekes kis túra volt, és egyrészt jelezte, hogy felfelé többet bírok mint gondoltam, másrészt azt is, hogy terepen rengeteget kell még mennem és fejlődnöm. A tegnapihoz plusz 50 km és egy HHH-nyi szint, vagyis megvan két nap alatt a 200 km. :))

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    A hét vége felé lesz Balatonfüreden és Tihanyban a Balaton Bike Fest klikk, mindenféle néznivalóval meg persze résztvenni is lehet, DH, dirt, maraton, XCO meg csillagtúrák. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #38476 üzenetére

    Hát én nem is mennék ismeretlen nagy csapattal Balaton kört, az biztos, pláne nem fizetnék érte. :N

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #38613 üzenetére

    Na nem vagyok netközelben egy ideig, és több oldalnyi hsz keletkezik... :N

    Javaslom ebből a Jet változatot. Rá is van írva, hogy kutya ellen is jó, vadászboltban is kifejezetten ezt ajánlották, és most a nevét beírva ezt is kihozta. Épp lejárt a szavatossága, majd ki kellene fújni valahol... A Fog változat nem olyan jó, mert abból az ember maga is kaphat, a Jettel viszont célozni kell. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #38636 üzenetére

    Na ezért nem mutattam meg nektek, hogy néztem ki január elején. :D Ennél egy kicsivel kevésbé voltam színes, de nem sokkal, viszont mindkét oldalon egyenletesen, plusz duplára dagadt orr és púpos homlok, tele sebekkel. Hetekig nem mertem kimenni az utcára nappal, de este is furán néztek rám az emberek... És ha a hasonlótól nem is véd meg a sisak teljesen, de arra tökéletes, hogy az ember agyát megvédje legalább, szóval nagyon egyetértek. Még egy állkapocs- vagy orrtörés is jobb, mint ezeken felül egy sürgős agylékelő műtét életmentésileg...

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    No mostanra végeztem az olvasással. :)

    Hú mozgalmas hetem volt, a Balaton Bike Festet csak ajánlani tudom. :) Szombaton 154 km a Velence 10X-en, másnap életem eddigi legjobb Folyondár utcás HHH mászása majd kis terepezés 50 km-ben előadva, ez volt a bemelegítés. Ezután nyaralás keretében jött a Balaton. :)

    A Tihany downhill bámészkodására nagyon készültem, épp felépítették a pályát és már ott voltunk. Hihetetlenek ezek a srácok (illetve lány is volt köztük), élőben még megdöbbentőbb, amikor a 3-4 méteres ugrásokat csinálják vagy a pálya végén lévő vagy 5 méteres ugratóról lemennek, iszonyúan élveztem. Sajnos a társaságból csak én imádom ezt, így némi szájtátás után annyi maradt, hogy pályazárás után Fáraóval legurultunk a pálya aszfaltos részén. Izgalmas volt így is, a kanyarban a visszafordítókra meg a "hullámos" részre nem mentem rá cross-szal, persze Fáraó igen. :D Szerda este még kb. csak mi voltunk ott külsősök, néztek is furán, ahogy leérkezés után nekiálltunk feltekerni a pályán. :DDD

    Aztán persze hová is menne az ember cross bringával és slickekkel, mint terepre. :DDD A Tihanyi-félsziget nyugati oldalán induló Lóczy tanösvényt (P+) csak ajánlani tudom, egészen hihetetlen kilátás van a Külső- és Belső-tóra, a védett nyugati öbölre, és idilli levendulás rétek vannak arra, meg kék torkú nagy zöld gyíkok, akik annyira lusták, hogy konkrétan kerülgetni kell őket mert a kerék alá sétálnak. Szúnyogspray viszont kötelező, fejenként vagy 40 csípést beszereztünk, és hát az ösvény jó része kerékpárral járhatatlan, szinte függőleges szikla teljesen benőve, így szerintem kistermetű hegyikecskék is csak óvatosan mennének le rajta. :) De még vissza akarok menni más irányból és végigjárni belőle amennyit lehet, mert elképesztően gyönyörű táj.

    Másik hely, amit szintén ajánlok és könnyen megközelíthető, az a Noszlopy Gáspár kilátó Füred felett. A Koloska-völgyön át szépen elérhető, és arrafelé a jelöletlen utak is nagyon szép erdőben és réteken visznek, képeket/videókat majd lehet felteszünk. Ja persze montis terep, így az Exquisite-tel és slickekkel nem volt felhőtlen a mosolyom, viszont tuti szintet léptem skill pontokban. :D

    Volt még egy kis Balcsi-kör is (Füredről Almádi felé, Szántódon komp) egy 8 hónapos (!) kissrác és elszánt bringás anyukája társaságában, ez némi ráadással 80 km körülre sikerült. Eközben Fáraó egy barátunkkal megkerülte a tavat, 9 óra 45 perc alatt értek körbe, nagyon büszke vagyok rá. :K

    Végül azért láblógatás is jutott a Balcsiba, így csak 185 km jött össze a hét alatt, viszont élményekben nem volt hiány. A dh-n túl tegnap még egy kis dirt-öt is néztünk. Hát mit mondjak, élőben ez is sokkal intenzívebb élmény, ahogy az önmagában is kb. 4 méter magas föld ugratók felett trükköznek. Azért a barátnőiket nem irigylem, egy-egy rosszul sikerült ugrás után volt, hogy percekig nem tudott felkelni némelyikük, a fiúk szerint ezután minimum jégben ülve tölthetik az éjszakát. Halkan örülök, hogy az XC-maraton szakágat választotta az emberem... :U

    Szóval Balaton Bike Fest rulez. :)) Jövőre pedig montit viszek és a Balaton maraton legalább kis távját megpróbálom (az útvonal már ki volt szalagozva, amikor túráztunk és tetszett nagyon), végigtúrázunk jópár helyet, amit most nem, no meg végignézem a dh minden percét. :D

    mod: Bocs a hosszúságért, de annyira szuper a Balaton bringával meg a Bike Fest is, hogy muszáj volt leírnom, hátha másnak is kedve támad a vízben ücsörgésen túl mást is csinálni, ha arra jár. :B

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Sherman #38878 üzenetére

    A Tihany DH pályája fejkamerával klikk, innen nézve még hajmeresztőbb. Az 1:08-nál kezdődő földes részből az aszfalt széléről felülről lekukkantva csak annyi látszott, hogy egy kb. függőleges földes hegyoldal van lent, szalagokkal meg néhol kiálló fatörzsekkel... :Y A végén az ugratót, ami több ember magasságú volt, nagyon sokan nem vállalták be, "csak" lementek mellette. Persze ez így sem lehetett egyszerű, az emberiség nem déhás 99,9%-nak abszolút életveszély... :U

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Meme #38885 üzenetére

    No igen, a pálya egy részét akaratlanul is bejártuk még pénteken, a kijelölések már megvoltak, amikor Füred felett túráztunk. Cross-szal és slickekkel kicsit nagyobb kihívás volt. :D Szóval a terep tényleg nem nehéz, a táj nagyon szép, és a tűző napon Balaton körül aszfalton körözéshez képest nem is volt meleg. :D Viszont a szervezésről iszonyú gázos dolgokat olvastam most... :U
    Sajna végül nem látogattunk el hozzátok, egy stranddal lejjebb leragadtunk... :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #38888 üzenetére

    Nem az XCO pályát, ami tényleg csak egy kör volt a füvön, hanem a maratonét/triatlonét. Az azért rendes montis útvonal volt az erdőben, de egyáltalán nem durva. Főleg kétnyomtávos erdészeti utakon ment, igaz egy helyen befigyelt némi húsz centi mély sodrós murva is, de ez is csak slickek miatt volt izgalmas, montival nem nagy szám.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Jofi81 #38901 üzenetére

    Nekem azt hiszem ilyenem van a crosson, jól beállítva jó nagyon, tényleg csillapít. Viszont egy hátránya van, hogy hátrább kerül a kezed, messzebb a fékkartól, és ha éppenséggel nem lehet állítani a fékkartávolságot és kisebb az ember keze, az gond lehet. De persze ez főleg női probléma gondolom.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Muton #38913 üzenetére

    Nem egészen, mert kb. fél vagy egy centivel hátrább is kerül az a pont, ahol a tenyered hozzáér, ezt most így nehéz elmagyarázni. Lényeg, hogy a fékkar kicsivel messzebb kerül, és nem én vagyok az egyetlen, akinek ez komoly gond, mivel kicsi a kezem, de azért a többségnek nem probléma.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz KaraDani #38933 üzenetére

    A jó öreg tea-háztartási keksz-Normaflore :D kombót tudom ajánlani pár napig. Az első kettő a hagyományos megoldás, a harmadik pedig kétmilliárd jó bacit jelent egy kis fiolába zsúfolva, ami jót szokott tenni. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Barr34 #38951 üzenetére

    Milyen felhasználásra, mennyiért, mennyit tudsz szánni erre egyébként max, és újonnan vagy használtan? A legtöbb bringa jó valamire, de egyik sem jó mindenre. ;)

    mod: Mindenesetre amire ez tuti nem való: városban vagy terepen közlekedésre, a Hardy-k ugyanis tudomásom szerint alapvetően "ugrálós" bringák, ez látszik is a vázgeometrián.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Dirtyz #38959 üzenetére

    Sajnos nem érek rá... Pedig már kezdek kicsi erősödni, remélem egy-két hónap múlva már kevés lemaradással tudok veletek menni időnként. :B

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #38977 üzenetére

    Fiatal vagy még, és túl gyorsan ítélsz... :( Örülj, hogy nem vagy rászorulva, hogy nem ez az egyetlen lehetőséged. Van akinek nincs választása, és ez is egy munka, meg kell becsülni. Ahhoz, hogy bevásárláskor a kis fehér kezeddel kecsesen leemelhesd a polcról az árut, ahhoz valakinek fel kell azt raknia oda... Hidd el, hogy lehet örülni az éjszakai árufeltöltés mellett rengeteg más nehéz munkának is, ha nem akarsz éhen halni és ebből kell fizetned a rezsit meg a lakbért.

    Nekem most már nagyon jó végzettségem van és megengedhetem magamnak, hogy olyan munkát végezzek, amihez kedvem van, és hálistennek meg is élek belőle. De ezt a jó helyzetet azért (is) tudom értékelni, mert 14 éves korom óta minden nyáron dolgoztam ezerféle diákmunkát, és tudod a polcfeltöltés kifejezetten a könnyű munkák közé tartozik. Főleg ha tudod, hogy diák vagy, ezért csak pár hétig kell ezt végezned és van kilátásod könnyebb munkára a nyugdíjig... Emlékszem harmadéves joghallgatóként a McDonaldsban dolgoztam állandó éjszakásként 300 Ft-os órabérért (2001-es adat), mivel nem volt más, és örültem, hogy ott dolgozhattam. És akkor ez még vidám szórakozás az ötös út melletti kérdezőbiztosi munkához (napi 12 óra a tűző napon) meg például a címerezéshez képest... Attól tartok, hogy nem is tudod, milyen jó dolgod van... :U

    Nagyon off volt, sorry, de nem bírom olvasni ezt a nyafogást egy fiatal felnőtt életerős fiútól... :(((

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz tekeyagd #38987 üzenetére

    Jut eszembe, a térded rendbejött teljesen a Tési-fennsík óta? Emlékszem, amikor veled összefutottunk, akkor voltunk utoljára a helyes úton. :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Tudtok olyan bringásüzletet, ahol lehet próbálni bringás napszemüvegeket (és nem 50k-s Rudy Projecteket :D)? Keresek valamilyen olcsóbb, de már polárszűrős és minden lehetséges UV sugarat szűrő fajtát, aminek van sárga, fekete és átlátszó lencséje (pl. BBB), viszont látatlanban berendelni nem akarom semmiképp. A Decás szétesett, de így is sok évet bírt, megérte az árát.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Tamoo #38999 üzenetére

    Beast-re nem tudsz tárcsaféket tenni, de egyébként a másik két váz egyforma teljesen, egész bringaként a felszereltségükben van eltérés. Katalógusvázak, de persze az összes olcsóbb váz ilyen.

    ludsimon: Látom még mindig nem érted, hogy nincs mire eljátszanod a nagyhalált, mert semmi különös nincs ebben a munkában, szokásos diákmunka, sokan dolgoztunk hasonlót, sőt keményebbet is. És szerintem felesleges erről blogolnod itt a fórumban ezután, mert sajnálni nem fogunk, ugyanis nincs miért... :U

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz DopeBob #39006 üzenetére

    Ezt konkrétan nem néztem meg nagyítóval, de a kelly's honlapon meg tudjátok nézni nagyban is. Úgy emlékszem, hogy a korábbi években viszont a Beast-en nem volt tárcsafékszem, ezért is adták azt mindig V-fékkel. De persze azóta már lehet teljesen egyforma a három váz, ezen kívül egyébként is csak festésben különböztek. Egyébként én nem tartom ezt valami nagyon olcsónak, hiszen egy jó rugóstag bele még legalább 60-80k, és annyiért már használt hagyományos nagy márkás fully vázat is lehet venni. Bár tudom, hogy a "fullyból csak nagyon márkásat" elvemet nem mindenki osztja, szóval lesz helye meg boldog gazdija ezeknek azért. :)

    mod: Félreértések elkerülése végett nem a márkával van bajom (lévén kelly's klubos vagyok és van kelly'sem is, fura is lenne :D), a cross-aikkal sosem volt gond és a merevvázasakkal is alig, egyedül fullykból nem bízom a nagy neveken kívül másban.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #39010 üzenetére

    Konkrétan két ismerős is vett mostanság használt tavalyi Four Deluxe vázat RP23 taggal 110-120k körül, szóval a dolog messze nem lehetetlen. Mind a két váz nagyon szép állapotú, nem leharcoltak. Nekem is ilyen kellene, mert olyan jó a méretezésük... :O

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #39028 üzenetére

    M-es a jószág, Specinél négy méret létezik, S, M, L és XL, míg a Konánál 6-7 méret van, colonként. Namármost nekem egyértelműen nagy (konkrétan túl hosszú) az M-es, viszont az S-es egész biztosan kicsi lenne. A 17-es Kona merevváz viszont tökéletesen a méretem volt, elképesztően otthon éreztem magam rajta, így esélyes, hogy egy 17-es vagy esetleg 18-as Kona fully is jó lenne. Megpróbálok majd valamikor egy Four-t, az úgyis a Kikapu utódja, amit eredetileg akartam korábban. Őszintén szólva most azon gondolkodom, hogy veszek valami használt olcsó 17-es Kona merevvázat és átszereltetem rá a bringát és azt használom egy ideig... :U

    dqdb: Le lehet szedni, shimano holnapon fent van a használati utasítása, ott lerajzolták emlékeim szerint. Szemüveggel még nem haladtam, de muszáj, mert nem bírja a szemem egyáltalán az erős napfényt, csukott szemmel bringázni pedig attól tartok nem lenne kifejezetten egészséges. :D

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #39032 üzenetére

    Mindenképp szólok, ha aktuális lesz. ;) Bár kérdés, hogy neked jó lenne-e. A velem azonos magasságú ismerős is eladja várhatóan az azonos méretű Stumpi FSR-jét, mivel ő is rájött, hogy hosszú neki, szóval sacc/kb. olyan 178-180 magasság kellhet ahhoz, hogy kényelmes legyen.

    dqdb: Hmm, lehet, hogy élek a lehetőséggel, köszönöm. :) Szép ugyanolyan "térkép-mintás" Kona vázakat láttam most épp újonnan az X-factornál, az kicsit elgondolkodtatott, de akadnak használtak is. A gond az, hogy merevvázas csak pár túrás kipróbálásra kellene, hogy lássam a méretet, végső soron azért fully lenne a jó... :B Igazából lehet Memét kellene megkeresnem........ :)
    És igen, a Hei Hei 100 lépett a helyére, Janival épp a múltkor csorgattuk rá a nyálunkat a katalógusban. Mondjuk ha már Hei Hei, nekem ez vagy ez jönne be, ezek olyan szépek...

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz qestion #39072 üzenetére

    Sajnos ilyen hely nem létezik, nem csak utcáról, hanem lépcsőházból, társasház udvarából, tárolóból és bárhonnan viszik amit látnak... :(

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39082 üzenetére

    Az én "hitem" szerint tárcsafékre akkor van szükség, ha a V-fék használat közben érződik, hogy nem elég. Ilyen ha terepen saras-vizes időben használja az ember, illetve ha nagyobb súlyú és nem fogja meg rendesen a lejtőkön, vagy pedig ha nagyon nyomja neki lefelé.
    Barátomnak pl. a 160-as tárcsa a montin egyértelműen nem volt elég, Dobogókőről pirs háromszögön lejövetel után a szemem láttára bukott hatalmasat, mert egyszerűen nem fogott a fék. Ehhez képest sikerült már a 180-as tárcsát is megégetnie lefelén valahol a Börzsönyben, mert hát nem az a félős típus...
    Nekem egyébként a városin mindig elég volt a sima Tektro V-fék, akkor is, amikor rendszeresen erdei túrázásra használtam, max egy SD7-re cserélném le, de ennél többet nem költenék rá.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #39086 üzenetére

    Na erről a DH-s szekció tudna biztosan többet mondani (Meme? :D). Az emberemhez képest nekem sosem volt gondom a 180-as tárcsával, és ez szerintem csak amiatt a különbség miatt lehet, hogy én lassabban megyek lefelé, nagyon meredeken meg biztos ami biztos inkább gyáván leszállok (pl. dobogókői piros háromszög régi formájában, igaz akkor ráadásul a cross-szal voltam... :B ). Vagyis egy bizonyos lejtő meredekség-sebesség-lejtő hossz felett már ha szakaszosan is fékezel (lehet másképp egyáltalán?), akkor is túlmelegedhet és megéghet a tárcsa, de majd legfeljebb kijavít valami lejtőzős egyén. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz beni3d #39097 üzenetére

    Az is kérdés, mi számít nagyobb bicótúrának, már úgy km-ben.
    De a Noddy által leírtakra bólogatva bizony ezzel a bringával még 20-30 km-en is kellemetlen lehet menni, mivel nem városi használatra vagy túrázásra való, hanem "ugráláshoz", tehát egy speciális bringás szakághoz, stílushoz való a geometriája...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz fpeter07 #39105 üzenetére

    Ja, itt meg a sivatag közepébe is recés felülettel burkolt két méter széles keróút jutott, itt az eredeti cikk, képpel... Nálunk ez kicsit másképp megy, de hát ugye kis ország, kis foci, hogy most nagyon aktuális hasonlattal éljek. :DDD

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz beni3d #39108 üzenetére

    Khm, feljebb már beírtad a kérdést és válaszoltunk is páran, esetleg javaslom ezek elolvasását. ;)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Aki véletlenül ráér, nyílt nap az X-factorban. Sajna nem vagyok ott, pedig nagyon elmennék...

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #39238 üzenetére

    Van, nagyon rendes. Írtam a Paul Langénak, amikor az 505-ös pedálból elhagytam az egyik csavart, hogy léccilécci hadd vehessek tőlük egy új csavart. Egy hét múlva csörgött a telefonom, és Vargánya volt az, azzal, hogy kezében a csavar, melyik üzletbe küldetheti grátisz? Annak rendje és módja szerint a következő körben oda is adta annak a kiskeresnek, akit mondtam, azóta is használom(tam). De ettől függetlenül is jókat hallottam róla. :K

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz detroit17 #39241 üzenetére

    Gratula, nagyon ügyes vagy, és sokat dolgoztál érte kitartóan eddig is, csak így tovább! :R Még pár év, és azt írod majd ide, hogy nézzük a Eurosporton a Tour de France-ot, és majd integetsz nekünk. ;)

    mod: És igen, megerősíthetem, hogy én is örülnék, ha összefuthatnék veled, és még biztos vagyunk páran, szóval szólj, ha erre jársz, elmegyünk szurkolni. :K Nem semmi a kitartásod és a türelmed, amivel még egyedül feledzetted magad idáig...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz detroit17 #39247 üzenetére

    az mondták adnak nekem montit csak induljak,úgyhogy lehet ott leszek
    :Y Hmm, azért ez elég biztatóan hangzik a jövőre nézve. Kíváncsi leszek, mennyire fog tetszeni a montizás, azért óvatosan zúzzál így az elején. :D

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Sherman #39262 üzenetére

    Szoktam nézni, hetek óta közvetítik, nagyon izgalmas. :)) A logikáját nem tudom, de 4X-t is szoktak közvetíteni, az a kedvencem - ahogy előznek, kanyarodnak, összeakadnak, még a DH-nál is izgalmasabb szerintem. :DD

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Xantomas #39268 üzenetére

    És nem hátrány, hogy ha vége az egésznek, egész jól el lehet szórakozni a maradék bubik kipukkasztásával. :)) Valami rendelt cuccot hoztak egyszer óriásbubis csomagolásban, azért kicsit nehezteltem, mert egykettőre végzett vele az ember, és ez elrontotta a játékot... :D

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Jofi81 #39282 üzenetére

    Alig használt 505-ös és 520-as pedálom van eladó jó áron. ;) A többségnek nem okoz gondot kilépni ezekből (sem), csak én vagyok ilyen béna. :B Hatalmas különbség szerintem csak kezdőként van köztük, később, amikor szorosabbra húzva használja valaki, már nincs. Mindenesetre az én tapasztalatom az, hogy az 505-össel a legnehezebb főleg a kilépés, 520 már jobb, és 540 meg tökéletesen könnyű. Viszont az 540-es drága... :U

    mod: Viszont az is igaz, hogy a két 520-asom között is van eltérés rugó erősségben, az egyikbe belépni nehéz főleg, a másikkal meg tkp egészen elégedett vagyok, azt nem fogom lecserélni 540-re. Fene érti ezeket... :N

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Jofi81 #39285 üzenetére

    Na látod ez az, amit rétisün is ír, hogy nekem voltak gondjaim, de tény, hogy az átlaghoz képest sokkal félősebb meg ügyetlenebb vagyok... :B Hazamegyek és megnézem őket, milyen állapotban vannak és megírom (kmben nincs sok egyikben sem, és hát ugye nem is sokszor használtam őket belépve, parázva a kilépéstől).
    Itt a fórumról is több ember viszont pl. mindenféle "jajnemfogoktudnikilépni" para és komoly eldőlés nélkül szokott bele az spd-be, szóval általában nem szokott probléma lenni ez az egész. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #39323 üzenetére

    Nem akarok gonoszkodni, de a pénzzel dolgozás "szépsége", hogy a felelősséged, vagyis a pénzbeli bukási lehetőséged meglehetősen nagy lesz a normál diákmunkához képest... Nézd meg azért a papírokban, amiket aláírtál (valamit kellett), és ha ott nincs semmi, akkor kérdezz utána tutira (írásos nyoma legyen!) hogy milyen összegig felelsz, ha nem stimmel az elszámolás, és mi történik, ha hamis bankjegyet vagy egyéb jegyet, kupont kapsz véletlenül...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #56474624 #39342 üzenetére

    Hol történt, erdőben vagy utcán? Megdöbbentő és dühítő... :(((

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #56474624 #39349 üzenetére

    No én most nagyon elgondolkodtam, hogy elnézzek-e egyszer Krav Maga oktatásra. Ott pont az a lényeg, hogy még ha gyengébb is az ember és túlerő van, akkor is lehet boldogulni, és nem áll fenn az a veszély, mint a paprikaspraynél, hogy egyszerűen kiveszik a kezemből, lefújnak vele és elviszik a cuccot...
    Ez az egész eset azért nagyon durva, nem gondoltam volna, hogy előfordul itt ilyen... :(

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Tamoo #39407 üzenetére

    Ja, onnan ismered meg KaraDanit az utcán, ha látsz egy zöld bőrű, hegyes fülű csókát fehér fullyn, nagy púppal a hátán. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Ha valakit érdekel, egy barátunk eladja a Stumpjumper FSR vázát, ilyet. Tényleg annyit használta és vigyázott rá, de azonos magasak vagyunk és neki is nagy, ahogy nekem is az én Specim...

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz dqdb #39431 üzenetére

    Igen, ugyanaz a váz, csak eggyel kisebb méret, M-es. Nem tagadom, eljátszottam a gondolattal, hogy megveszem, szépen mutatott volna két csíkos bicó egymás mellett... De pusztán esztétika miatt nem veszek vázat, és amúgy meg hosszú lett volna sajnos. Pedig hát a brain az brain, és most már nincs is gond velük, mert amilyenekre cserélték őket, azok már stabilak.

    mod: És igen, szerintem is pont a méreted lenne... ;]

    mod2: Másrészt meg el vagyok szontyolodva, próbáltam cipőket, mert kezd szétszakadni belül és szétkopni kívül a Shimano, és hát akárhogy is, csak a női modellek jók egyáltalán, és igazán csak a Speci Motodiva... Pedig annyira próbáltam, de ebbe beleteszem a lábam és tökéletes, a többi meg itt laza, ott nyom... De 36k-t sosem fogok adni egy cipőért, ez azért már tényleg túlzás... :O Emberem indítványozta, hogy a lábfejemre kellene felműttetni az spd-t, más megoldás nincs. :U

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz dqdb #39433 üzenetére

    Á, most már nem váltanék vissza, jó dolog az. Normál cipőben normál pedállal pedig zsibbadt a lábfejem, spd-vel legalább már csak egy kis ideig zsibbad, jó cipőben meg egyáltalán nem zsibbadna. Férfi lábméretben van választék, mindenféle árú van, csak az én 37-es lábamra nehéz találni, még úgy is, hogy 1-2 számmal nagyobb kell ezekből...

    Igen, napszemcsim is lett, ilyen, remélem jó lesz. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz KrAt #39446 üzenetére

    Bergusonban lehet üdülési csekkel fizetni egyrészt, másrészt optikában is van ahol vannak Rudyk, ott pedig egészségpénztárra lehet vásárolni, ennyit tudtam kitalálni, amivel olcsóbb lehet egy szemüveg.

    Szerintem olcsóbban megúszod, ha veszel kontaktlencsét, és ahhoz egy valamilyen napszemcsit (persze kivéve ha nem hordhatsz lencsét). Attól függően, mennyit bringázol, egyhónaposat (ha sűrűn) vagy napi lencsét (ha ritkábban) érdemes, bringás napszemcsiből meg már 5-6k-tól vannak jók.

    Egyébként király az Equinox, most kitettem hmm napozni (teljesen borult az ég), és frankón elkezdett sötétedni a lencséje. :D

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Oracle #39451 üzenetére

    Tyűha, biztos tuti kell neked az az egysebességes, ha ez ennyire nem világos? No offense, de most tényleg... :U Azért nem véletlen, hogy azok a tapasztalt bringások szoktak átváltani egysebire, akiknek már egyszerűen nincs igazán szükségük a többi sebességre...

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz dqdb #39494 üzenetére

    Isten hozott a klubban! Be kell állítani a tárcsaféket valszeg, szóval imbuszt elő és hajrá, türelemjáték indul. Az én Juicym is ilyen, ha kiveszem a kereket, legtöbbször nem kell beállítani újra, de van amikor igen. Az elvégzés pontos leírására nem vállalkozom, majd nálam okosabbak (bár csináltam már ilyet, de nem tudom leírni, melyik csavart kell meglazítani, nem tudom, az LX más-e), ha nem menne, akkor összefutunk és kitaláljuk. :)

    mod: itt írnak a 2008-asról, nem tudom, ez jó megoldás-e neked is.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz fpeter07 #39498 üzenetére

    Hmm, apropó piros-fehér. A Bike Festen kaptam egy új hajlított kormányt, fehéret... :B Szerintem nagyon csinosan mutat a bringán, és ami a legfontosabb, és egyáltalán nem gondoltam volna, megoldotta a vázhosszúsági problémámat. A hajlított kormány ugyanis határozottan feljebb és beljebb "lóg", vagyis rövidebb lesz tőle a bicó, vagyis pont jó most. Tegnap teszteltük, és iszonyúan jó, nagyon-nagyon bejön így. :DD Egy remegősre sikerült kép itt ni. Egyszerűen olyan érzés, mintha másik bringán ülnék, nem lomha, nem nehéz tekerni, csak úgy simán csodás. Biztos nem véletlen, hogy gyárilag is hajlított kormánnyal volt szerelve. Már csak normális kerekek meg egy rendesen mozgó villa kellene bele, meg egy jó hajtómű, és esetleg egy jobb rugóstag... :P

    Ráadásul tegnap végre ki tudtam tekerni kb. harmadát a Folyondár utca felől (Guckleres HHH mászási útvonal) a Virágos-nyereg felé vezető út végén lévő - nekem - meredek köves terepes résznek, ahol korábban még sosem tudtam semennyit tekerni. Szóval öröm, boldogság. Meg munka... :O

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Xantomas #39501 üzenetére

    Inkább a hajtóművet akarom feketére cserélni, de sajna a Truvativ Noir kicsit sokba fájna. :D Így, hogy a kormány és a stucni fehér, már nem menne hozzá a fehér teló, szóval ha valamikor le tudom cserélni valami jobbra, az is fekete lesz. Főleg fehér bicót akarok, feketével és némi pirossal. Fehér nyereg még jól mutatna rajta, bár koszolódás miatt nem vágyom rá. A fehér felni évek óta mániám, szóval az biztos olyan lesz, eddig fehér agyakat, fekete küllőket és piros nipliket képzeltem hozzá, de ez már túl csicsa lenne, szóval majd kiderül. A dt240-es agyak árait elnézve erről még egy ideig nem is kell döntenem, majd ősszel. :) Addig csak igyekszem minél többet használni így ahogy van. :))

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rétisün #39516 üzenetére

    No igen, de én 2007 óta akarok ilyet. :P A monti megvásárlásakor (sem) számított a szín, egyszerűen ez a fehér-piros volt a méretemben. De amikor megláttam (máig emlékszem a pillanatra... :D), egyből tudtam, hogy főleg fehérnek kell lennie, és az ezüstöt le akarom pusztítani róla. :)
    Az egyébként a nehézsége a feketén kívül bármilyen színnek, hogy nagyon nehéz pont azonos árnyalatot találni, és ez még a fehérre is igaz, a pirosról nem is beszélve. Nekem is kicsit azért más fehér a váz, a stucni és a kormány. De ez nem érdekel, ha használom, úgysem látom. :D

    Egyébként meg dobhatnál egy képet a bicódról jelenlegi állapotában. Mivel mindig változtatsz valamit, már nem is vagyok teljesen képben, milyen is most éppen. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz dqdb #39520 üzenetére

    Na ja, akinek ugyebár szintén fehér bringája van... :P Hmm, apropó, csütörtökön lehetne menni valami jó kis terepeset reggeltől, részemről nem dolgozom aznap. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák