Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz lúzer #1 üzenetére

    Ez bármelyik komolyabb képszerkesztő szoftverrel megoldható, ha ingyen, akkor például GIMP-pel.

    Egy módszer: Kiválasztod a hasonló színű területek kijelölésére szolgáló eszközt, beállítod az érzékenységét, majd ráböksz a célszínre. Ezután megfordítod a kijelölést, így minden olyan képpont, amely nem az általad kívánt színű, szerepel a kijelölésben. Vagy törlésre adsz utasítást (, ekkor a nemkívánatos színek helyén átlátszó pixelek lesznek, s így a munkaréteg alatti réteg látszik ott), vagy leöntöd festékkel a kijelölést.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz Fecdzo #26 üzenetére

    Ne jpg-be mentsd a képernyő aktuális állapotát, hanem mindenképpen png-be, ezzel sokkal szebbek lesznek a feliratok (is) - nem lesz artifaktos sem a kép. Ha a Paint nem tud ebbe menteni, akkor tedd fel például az IrfanView-t (most valamiért nem elérhető a honlapja, innen le tudod tölteni), ennek van olyan funkciója, hogy adott billentyűkombinációra képernyőmentést készít a megadott helyre és formátumban (tehát használatával időt is megspórolsz).

    A dokumentumba történő beillesztésnél arra figyelj, hogy ne a Word méretezze át a képedet, mert az mindig csúnyán fog mutatni. Például a fent említett IrfanView-val szép kicsinyítést tudsz elvégezni, akkora méretet válassz, amely biztosan befér majd teljes méretben a kérdéses helyre, így a szövegszerkesztő nem fogja molesztálni.

    [ Szerkesztve ]

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz Fecdzo #29 üzenetére

    Érdemes lenne kipróbálnod még valamit:

    A szövegszerkesztők a dokumentumaikat a távolság mértékegységeivel (inch, cm) méretezik. A nyomtatás finomságának mértékegysége a dpi (dot per inch), ez azt mutatja meg, hogy adott területre hány festékcsepp kerül. Szebb nyomtatási képet lehet elérni a dpi növelésével, hiszen az adott területre kerülő több festékcsepp (általában) finomabb rajzot eredményez.

    Amikor képernyőmentést készítesz, akkor az alkotó program hozzárendel egy dpi-értéket, ez általában 72. Ha van egy 1024 x 768-as képed 72-es beállított dpi-vel, akkor az nyomtatásban 36 x 27 cm-es lesz. Ez a méret természetesen nem fér el egy A4-es lapon (29,7 x 21 cm, az alapértelmezett margókat is figyelembe véve 25,7 x 17 cm a játéktér).

    A kicsinyítéskor adja magát, hogy a felbontást csökkentsük, például egy 371 x 278 px-es, azaz 13 x 9,8 cm-es kép már be is fér 1:1 a dokumentumba. Ekkor azonban sok információ elveszett a kicsinyítés miatt, a képszerkesztő szoftver mindenféle közelítésekkel hozta létre az új képet.

    Ha viszont a képhez 200 dpi nyomtatási felbontást rendelsz (például az IrfanView is tud ilyet az átméretezés beállításainál), akkor az eredeti 1024 x 768-as felbontást megőrizve csökken le a dokumentumbeli mérete 13 x 9,8 cm-esre.
    A nyomtatás finomságát növelve (a szövegszerkesztőben a nyomtatás beállításainál, illetve a nyomtató szoftverében) ennek az információtöbbletnek jelentkeznie kell a nyomaton is.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz utgyuru #47 üzenetére

    Kép > Mód > RGB

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz Kofler #49 üzenetére

    Ajánlom a GIMP nevű ingyenes, nyílt forráskódú alkalmazást.

    A következő eljárást javaslom:

    A program megnyitását követően hozz létre egy új képet [Fájl > Új], mégpedig akkora méretűt, hogy szélessége meghaladja a jelenleg rendelkezésedre álló képek szélességének összegét, a magassága pedig legyen mintegy 300 pixellel nagyobb, mint a legnagyobb kép magassága. (A végén a felesleg eltávolításra fog kerülni.) Az egyszerűség kedvéért a párbeszédpanelen a kitöltéshez az átlátszóságot add meg.

    Mentsd el a GIMP alapértelmezett formátumába, xcf-be. [Fájl > Mentés másként > GIMP XCF-kép]

    A szkennelt képeket egyesével hozd be ebbe a képbe. [Fájl > Megnyitás rétegekként]

    Amikor az összes kép bent van, helyezd el őket ízlés szerint az eszköztáron található áthelyezési eszközzel.

    Ha elégedett vagy az összeillesztéssel, akkor a téglalap-kijelölési eszközzel [R] jelöld ki azt a területet, amelyet végső képként szeretnél látni, majd [Kép > Vágás a kijelölésre].

    Mivel valószínűleg lesznek olyan helyek, melyeknél kitöltendő hézag van, ezért előtérszínnek állíts be egy a képre jellemző színt, majd hozz létre egy új réteget [Réteg > Új réteg], melynek kitöltéséül az előtérszínt válaszd.

    A Rétegek panelen jelöld ki a most létrehozottat, és a lefelé nyilacska nyomogatásával (vagy Shift + kattintás) helyezd legalulra a rétegstruktúrában.

    Mentsd el xcf formátumban, ha eddig ebben dolgoztál, akkor simán [Fájl > Mentés], majd mentsd el png formátumban [Fájl > Másolat mentése > PNG-kép], a megjelenő párbeszédpanelen majd válaszd a kép lapítása opciót. Ezzel elvileg az út végére értél.

    [ Szerkesztve ]

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz dante3 #51 üzenetére

    Nem tudom, jól értem-e, valami ilyesmire gondolsz?

    Másik kérdés: ragaszkodsz a Photoshophoz, vagy megfelel GIMP is?

    [ Szerkesztve ]

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz dante3 #53 üzenetére

    A művelet eredményessége attól függ, hogy mennyire bonyolult az ábra/szöveg, amit függetleníteni kell a környezettől, konkrétan az a kritikus pont, hogy áttetsző-e az objektum, mert ha az, akkor nagy valószínűséggel egyszerűbb újraalkotni, mint arra fordítani az erőforrásokat, hogy pontosan kijelöld, majd kitöltsd a területet a kívánt minőségben.

    Photoshopra sajnálom a pénzt, ezért nem tartok, javaslom linkeld be a kérdést a topikjába, ott kenik-vágják a programot, ha valamit lehet varázsolni vele, tudni fogják. :)

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Új hozzászólás Aktív témák