Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt19900

    őstag

    ha minden jól megy, pár hónap múlva útnak tudok indulni -addigra lesz meg kb. az E kategóriám is

    gondolkozom próbálom összegyűjteni, hogy mit kellene bevásároljak az útra, munkára

    a teljesség igénye nélkül, betennék egy felsorolást és ha láttok valami hiányosságot esetleg segítenétek a kiegészítésével?

    gondoltam vásároltni:

    1) Gázfőzőt tölthető palackosat
    2) Különböző méretű edényeket, tálcát, tálat evőeszközöket és poharakat
    3) Invertert, 12/24 voltos töltőket, adaptereket mihez mi kell
    4) Láttam Lacika nagyon isteníti pl. azt az alis rizsfőző gépecskét, arra is gondoltam
    5) Ismét Lacika inspirálása okán egy TomTom trucker 6250es gps-t (azt hiszem, ez most a legfrissebb kiadás) + még egy tartalék GPS is lenne nálam + még a tableten is van GPS progim
    6) Laptop + esetleg műholdas megoldással kis tv és a vételhez szükséges egység
    7) Elemlámpa (ehhez tartalék akkuk) + akár kényelmes fajtából valami láthatósági öltözet + valami kényelmes vezetéshez használható szellős lábbeli és persze munkavédelmi cipő: ebből van itthon acélbetétes sportcipő az is megteszi?! gondolom sokszor fognak megállítani a portán stb. vagy nem foglalkoznak vele?!
    8) Alvó alkalmatosság, mint: ágynemű párnák és takarók + a sok ülés végett valami ergonómiai cuccos a derékhoz háthoz?
    9) Házi patikát összeállítani gyógyszerekből
    10) Valamilyen menetrögzítő kamera (betartva a különböző országok szabályozásait)
    11) Szemüveges vagyok.... egy "rakodós leeshetős karcolódhatós szemüveg" + egy vezetős szemüveg (tartalék szemüvegnek is nevezhetjük)?! + napszemcsi? és vagy napszemcsis vezetős dioptriás szemüveg ez még képlékeny
    12) Komplett tisztálkodási csomag, ennek külön tatyóban a helye
    13) Különböző biztonsági dolgok? gondolok itt ezekre az ilyen Lock és olyan Lock eszközökre, amint -igen ismét rá hivatkozom- Lacika bemutatott, hogy használ az ajtók belső bezárására?
    14) Gondoltam magammal vinni egy kis kapszulás kvfözős alkalmatosságomat igaz egy 220as, de gondolom inverterrel ez menne?!
    15) Akár egy tartalék mobiltelefon, némi mindig elérhető egyenleggel?
    16) Kb. 200euró elszórva a vezetőfülkében?
    17) Kis jegyzettömb bármi olyasmire ami eszembe jut ill. a le és felrakodással kapcsolatosan "jobb írásban mutogatással kommunikáció" alapon elvinni és megmutatni rakszámot stb. stb. bármit
    18) Valami frankó mobilinternet előfizetés
    19) Kint maradásnak megfelelő mennyiségű alsó és mindenfélre ruházat
    20) Itthonról pár napi élelem, üdítő víz? (ti mennyi ellátmánnyal szoktatok nekiindulni?)
    21) Minden személyes okmányom ami csak kellhet a munkavégzés és kint tartózkodás során
    22) Igen ismét Lacika nyomán: láttam, hogy javasolt kis 2-3 szintes kis létra fellépő alkalmatosságot, hogy ne úgy kelljen minden alkalommal le-fel zúgnia az embernek a rakodás kötözés során.... szerintetek ez menyire néz ki "bután" ha én használok ilyesmit? Nem igazán olyanok a testi adottságaim, hogy bírjam az ilyen ugrabugrát és jól jönne.... (vagy azt mondjátok, hogy tenni arra, amit más mond és ha nekem jó akkor jó?)

    hirtelen ennyi jut eszembe, amennyiben valamivel kiegészítenétek, azt megköszönöm stb. :)
    Tudom nem kevés pénz ez, de lelkiekben felkészültem rá, hogy az indulás bizony -mint általában mindenhol- költségekkel jár

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Új hozzászólás Aktív témák